Dijital Konsültasyon, Hastalarımıza Müthiş Bir Konfor ve Rahatlık Sağlıyor

Dijital Konsültasyon, Hastalarımıza Müthiş Bir Konfor ve Rahatlık Sağlıyor Dijital Konsültasyon, Hastalarımıza Müthiş Bir Konfor ve Rahatlık Sağlıyor

OFS Clinic Kurucusu Ömer Faik Sağun, üç boyutlu burun tasarımında kullandığı yeni programın özelliklerini Klass’a anlattı...  

Burun estetiği konusunda Türkiye’nin önemli ve başarılı hekimlerinden biri olan, gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla danışanlarını güzel bir yüze kavuşturan Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun, teknolojiye yatırım yaparak verdiği hizmeti daha kaliteli hale getirmeye devam ediyor. Muayenelerini “dijital konsültasyon” şeklinde gerçekleştiren ödüllü ünlü hekim ilk görüşmenin ardından üç boyutlu burun tasarımı yaparak hastalarına kliniğe gelmelerine gerek kalmadan operasyon sonrasında elde edilecek olan görüntüyü görme imkânı tanıyor. Sistem verilerine göre Avrupa’da bu programı en çok kullanan hekim olan Ömer Faik Sağun kişilerin bu teknolojiler sayesinde hem zamandan hem de ödeyecekleri ücretten tasarruf edebileceğini söylüyor. Dijital konsültasyon ve üç boyutlu burun yöntemiyle alanında fark yaratan Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun ile yeni programının artılarını ve danışanlara sağladığı avantajları Klass okurları için konuştuk.

Ömer Bey, kliniğinizde uyguladığınız dijital konsültasyon ve üç boyutlu tasarım yöntemiyle danışanlarınızı kliniğinize gelmelerine gerek kalmadan muayene ediyorsunuz. Bu yöntemden bahsedebilir misiniz, nasıl muayene ediyorsunuz?
Dijital konsültasyon sistemini diğer kliniklerde de uygulandığını söyleyebiliriz. Bizim farkımız dijital konsültasyonu üç boyutlu tasarım ile birleştirmemiz. Görüşme sırasında kullandığınız özel bir program sayesinde üç boyutlu burun dizaynı yapıyoruz. Bu programın özelliği hastanın kliniğimize gelmesine gerek kalmadan burnunun üç boyutlu görüntüsünü hazırlayabiliyor olmamız. Hastanın bize gönderdiği fotoğrafları kullanarak üç boyutlu bir tasarım yapıyoruz. Görüşme sırasında hastaya tasarımını gösteriyoruz, burnundaki sorunların neler olduğunu tespit ediyoruz, operasyon sonrası nasıl görüneceğini anlatıyoruz. Bazen danışanımızın hayalleriyle bizim yapabileceklerimiz uyuşmayabiliyor. Bu durumda da gereken bilgilendirmeyi yapıyoruz.

“MESAİ SAATLERİ DIŞINDA DA HASTALARLA GÖRÜŞEBİLİYORUZ”
Bu uygulamaların sağladığı avantajlar nelerdir?
Dijital konsültasyon yurt dışındaki ve İstanbul’da yaşamayan hastalarımıza müthiş bir konfor ve rahatlık sağlıyor. Bir nevi muayenehaneyi dijitalleştirdik. Hastalarımızla yaptığımız ön görüşmeyi artık sanal ortamdan gerçekleştirebiliyoruz. Sadece yurt dışındaki hastalar değil İstanbul’da olup kliniğimize gelecek vakti olmayan, bizimle evinden görüşmek isteyen kişiler için de çok büyük bir avantaj. Hastalarımızla yarım saatlik bir görüşme gerçekleştiriyoruz. Bizim gibi yoğun olan hekimler için de büyük bir imkân. Mesai saatleri dışında da hastalarla görüşebiliyoruz.

“FRANSIZ MENŞELİ BU PROGRAMIN ÖZELLİĞİ AYNI ZAMANDA YÜZ ANALİZİ YAPMASI VE BURUNDA SORUN OLAN YERLERİ TESPİT ETMESİ”
Programın en önemli özellikleri nelerdir?
Fransız menşeli bu programın özelliği aynı zamanda yüz analizi yapması ve burunda sorun olan yerleri tespit etmesi. Hasta burnunda beğenmediği yerleri bize söylediğinde bunları programın tespit ettiği sorunlarla karşılaştırıyoruz. Bazen hastanın sorun olarak gördüğü şeylerin aslında bir kusur olmadığı ortaya çıkıyor. Program hastanın burnunda neyin düzeltilmesi gerektiğini bizlere söylüyor. Pandemide dünyada birçok şey dijital ortama taşındı. Biz de buna uyum sağlamış olduk.

“SİSTEM VERİLERİNE GÖRE AVRUPA’DA DA BU PROGRAMI EN ÇOK KULLANAN HEKİM BENİM”
Bu görüşmeyi yapmak isteyen kişiler size nasıl ulaşabilir?
Instagram sayfamızda asistanlarımızın telefon numarası mevcut. Hastalar bizimle o numara aracılığı ile irtibata geçebilirler. Zoom meeting görüşmelerimizin ücreti ameliyat ücretine dahildir. Böyle bir programa sahip olmak bizim için büyük avantaj. Hastalarımız da bu uygulamamızdan çok memnun kaldı. Sistem verilerine göre Avrupa’da da bu programı en çok kullanan hekim benim. Yabancı hastalar konsültasyon ve üç boyutlu tasarıma özellikle pandemi döneminde büyük bir rağbet gösterdi. Böylece her zamandan hem de paradan tasarruf ediyorlar.
 

Ömer Faik Sağun