Dilan Öztürk: Çalışanlarımızın ve Müşterilerimizin Daha Rahat Edebilmesi İçin İşlevsel Mekanlar Yarattık

Dilan Öztürk: Çalışanlarımızın ve Müşterilerimizin Daha Rahat Edebilmesi İçin İşlevsel Mekanlar Yarattık Dilan Öztürk: Çalışanlarımızın ve Müşterilerimizin Daha Rahat Edebilmesi İçin İşlevsel Mekanlar Yarattık

Dilan Öztürk Architecture Kurucusu Dilan Öztürk, Platin Professıonal’ın Nişantaşı Şubesini Tasarlarken Nelere Dikkat Ettiğini Klass’a Anlattı.  

Doğayla dost mekanlar kurgulayabilmenin öneminin bilincinde olarak çalışmalarına yön veren Dilan Öztürk Architecture Kurucusu Dilan Öztürk, bugünden geleceğe aktarabileceği yüksek standartlara sahip yapılar tasarlayarak hayata geçiren bir isim. Yıllardır iş birliğinde bulunduğu Platin Professional’ın kuaför salonunu da tasarlayarak çalışanların ve müşterilerin daha rahat edebilmesi için işlevsel mekanlar yaratan Dilan Öztürk, Nişantaşı’nda oluşturduğu bu konforda başka bir kuaför salonu olmadığını da dile getiriyor. Dilan Öztürk Architecture Kurucusu Dilan Öztürk ile mimarlık sektörüne girme hikayesini, Platin Professional’ın Nişantaşı şubesini tasarlarken nelere dikkat ettiğini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk. 

Dilan Hanım, sunduğunuz bütünsel hizmetle birçok kurumsal markanın ve ünlü ismin mimari ihtiyaçlarına cevap veriyorsunuz. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
İstanbul doğumluyum ve eğitim hayatımı burada tamamladım. Aslında Okan Üniversitesi Uluslararası Ticaret mezunuyum. Daha sonra yüksek lisansımı Marmara Üniversitesinde Global Pazarlama üzerine tamamladım. Akabinde Amerika’da Doktora eğitimi almaya karar verdim. Amerikadaki yapılaşma, eskiye duyulan saygı, binaların karakteristik özelliği beni iç mimarlık alanında lisans yapmaya yönlendirdi. Buradaki eğitim sürecimi Lasella College’da tamamladıktan sonra İstanbul’a dönüp Dilan Öztürk Architecture adı altında kendi ofisimi açtım ve o gün bugündür güzel projelere imza atma şansı yakaladım.

‘NİŞANTAŞI’NDA BU KONFORDA BAŞKA BİR KUAFÖR SALONU OLMADIĞINI AÇIKÇA BELİRTMEK İSTERİM’
Bize en son yaptığınız Platin Professinal’ın Nişantaşı Şubesi ile ilgili bilgi sunabilir misiniz? Burada nelere önem verdiniz? Malzeme seçimlerinde neleri ön planda tuttunuz?
Nişantaşı’ndaki yaklaşık 350 metre kare olan kuaför salonumuzdaki farklı olan yapının eski asma kattan dolayı tavanlarının alçak olması bize dikkat etmemiz gereken iki önemli unsuru tasarım sürecinde karşımıza çıkardı. Salonumuza güçlendirme yaptık. Akabinde alçak tavana sahip olan mekanları ön plana çıkarmak ve hacimsel değer katmak adına açık renkleri ve parlak akrilik malzemesini tercih ettik. Platin Professional logosu marka değerimiz olduğundan logomuzdaki gold temalarını mekânın geneline de yaydık. Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin daha rahat edebilmesi için işlevsel mekanlar yarattık. Misafirlerimize bekleme alanında beklerken kendi işlerini yapabilecekleri ve aynı zamanda dinlenip vakit geçirebilecekleri alanlar sunduk. Ailesiyle gelen misafirlerimiz için ise rahat hareket edebilecekleri VIP alanı oluşturduk. Salonumuza ait bir bahçe bulunmadığından üst katımızın bir kısmını müşterilerimiz için ayırarak bir bahçe ortamı yarattık. Ayrıca sunulan ikramlarımızın sınırsız olması için herkesin rahatlıkla faydalanabileceği bir bar alanı oluşturduk. Nişantaşı’nda bu konforda başka bir kuaför salonu olmadığını açıkça belirtmek isterim.

Platin Professional Kurucusu Onur Bey ile çalışırken nasıl bir iş birliğinde bulundunuz?
Onur Bey, çok titiz ve bir o kadarda çalışkan bir iş insanı. Bütün projelerinde başlıca dikkat ettiği en önemli husus hem çalışanlarını hem de müşterilerini mutlu etmek. Ve bunu bizlere gerek sözlü gerekse örneklerle açıklamaya çalıştı. Bizde onun hassasiyetlerine önem vererek projelerimizin her ayrıntısını kendisine sunarak ve onayını alarak bu süreci yürüttük.
 
‘PLATİN PROFESSIONAL’IN BÜTÜN PROJELERİNİN BAŞINDA YER ALDIM VE YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM’
Platin Professional’in diğer şubelerinde de çalışmalarınız devam edecek mi?
Onur Bey ile çok iyi anlaşıyoruz. Platin Professional’ın bütün projelerinin başında yer aldım ve yer almaya devam edeceğimi düşünüyorum. Görsel zevklerimiz ve işimize olan titizlik bu devamlılığı sağlıyor.

İnstagram:dilanozturkarchitecture
 

Dilan Öztürk

Dilan Öztürk: Çalışanlarımızın ve Müşterilerimizin Daha Rahat Edebilmesi İçin İşlevsel Mekanlar Yarattık Dilan Öztürk
Dilan Öztürk: Çalışanlarımızın ve Müşterilerimizin Daha Rahat Edebilmesi İçin İşlevsel Mekanlar Yarattık Dilan Öztürk