Diriliş’in Yüzü Olmak Benim İçin Beklenmedik Bir Sürpriz Oldu

Diriliş’in Yüzü Olmak Benim İçin Beklenmedik Bir Sürpriz Oldu Diriliş’in Yüzü Olmak Benim İçin Beklenmedik Bir Sürpriz Oldu

Başarılı Oyuncu Hülya Diken, oyunculuk kariyeri ve diriliş enerji içeceğinin reklam yüzü olmasıyla ilgili hissettiklerini Klass’a anlattı.  

Samsun’da bir giyim firmasının yüzü seçilmesiyle oyunculuk kariyerine adım atan Hülya Diken, Adını Sen Koy dizisinde ‘Funda’ karakterini canlandırdıktan sonra Payitaht Abdülhamit, Necroman, Pourya Pousorh, Kırmızı Gül ve Elif Ana gibi ödüllü yapımlarda yer alarak ses getirmiş bir oyuncu. Hali hazırda pek çok projede yer alarak yeni yapımlarla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan başarılı Oyuncu Hülya Diken, ilk yerli ve milli enerji içeceği Diriliş’in de reklam yüzü olmanın heyecanını yaşıyor. Kendisi için beklenmedik bir sürpriz olduğunu ve Diriliş’in reklam yüzü olmaktan gurur duyduğunu belirten Hülya Diken ile oyunculuk kariyerinin nasıl başladığını, Diriliş enerji içeceğinin reklam yüzü olmasıyla ilgili hissettiklerini ve gelecek projelerini Klass okurları için konuştuk.


Hülya Hanım, televizyon ekranlarının ve beyaz perdenin aranan yüzlerinden birisiniz. Bize biraz kendinizden ve yaptığınız işlerden bahseder misiniz? 
Samsun doğumluyum. Hitit Üniversitesi’nde İşletme ve Atatürk Üniversitesi’nde İş Güvenliği bölümlerinden mezun oldum. Oyunculuk serüvenim Samsun’da bir giyim firmasının yüzü seçilmem ile başladı.

Ödüllü sinema filmlerinin başrol oyuncususunuz. İlk oyunculuk deneyiminizi anlatır mısınız? Sinema ve dizi oyunculuğu serüveni nasıl başladı?
İlk olarak Adını Sen Koy dizisinde Funda karakterini canlandırdım. Daha sonra Payitaht Abdülhamit’te Clara karakterini oynadım. Sonra uzun süre sadece sinemayı tercih ettim. Necroman adlı bir kısa filmim oldu ve uluslararası festivallerde 20 ödül aldı. İran’da Pourya Pousorh ile Kırmızı Gül adlı projede yer aldım. İran sinemasını da takdir ediyorum. En son Elif Ana filminde Elif Ana’yı canlandırdım. Çekimlerini ise Maraş’ta tamamladık. Şimdi Annis isimli bir sinema filmini çekiyoruz.

Beraber çalışmak istediğiniz yönetmenler var mı ve henüz oynamadığınız / oynamayı istediğiniz bir rol var mı?
Çalışmak istediğim yönetmenler arasında Semir Aslanyürek vardı. Elif Ana projesinde bu şansı yakaladım. Nuri Bilge Ceylan, Fatih Akın ve Çağan Irmak ile çalışmayı da çok isterim. Bir oyuncu olarak ise Emma Stone, Margot Robbie ve Angelina Jolie’nin oyunculuklarını çok beğeniyorum. Harley Queen gibi bir karakteri canlandırmayı da çok isterdim.


Hülya Hanım, reklam dünyasının da ilgisini çekmeyi başardınız. İlk yerli ve milli içeceğimiz olan Diriliş enerji içeceği markasının reklam yüzü oldunuz. Bu serüven nasıl başladı?
Diriliş enerji içeceğinin yüzü olmak benim için beklenmedik bir sürpriz oldu. Böyle bir markayı temsil etme şansının bana tanınması beni çok onore etti. Bu şansı bana tanıyan Diriliş enerji içeceği markasının Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oruç Bey’e teşekkürlerimi sunuyorum. Benim hayallerimden biriydi bir markanın yüzü olmak ve bu hayalim şu an gerçek oldu. Sevincimi ne kadar anlatsam az kalır.

Yeni projeleriniz varsa bize biraz detaylarından bahsedebilir misiniz?
Yeni projeler var ama öncesinde yapmamız gereken başka işlerimiz de var. Menajerim Öznur Kula ile değerlendiriyoruz projeleri çünkü sinema/sanat filmlerine olan ilgimden dolayı dizilerden uzak kaldım ve yaklaşık 3 yıldır sadece sinema ve reklamlarda yer aldım. Ama artık dizilerde de yer almayı düşünüyorum.

Sosyal hayatınız nasıldır? İleriye dönük hedefleriniz nelerdir?
Ben öncelikle doğa aşığıyım. Şehir merkezlerinden çok doğayla iç içe olmayı, hayvanları çok seviyorum. Bir kedim var, adı da Snow. Beyaz meleğim o benim. Ata binmeyi de çok seviyorum. Hayatımın belirli bir döneminden sonra kendime çiftlik kurmayı, doğada yaşamayı ve bir at almayı düşünüyorum. Atımla her gün uzun yürüyüşlere çıkıp düşünmek, felsefe yapmak istiyorum. Belki sonra senarist olabilirim, belki kitap yazabilirim. Düşünmeyi ve hayal kurmayı seviyorum…
 

Hülya Diken