Doğadan Gelen Sağlık Doğadan Gelen Şifa

Doğadan Gelen Sağlık Doğadan Gelen Şifa Doğadan Gelen Sağlık Doğadan Gelen Şifa

Bitki Bilimci ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Recep Dağıstanlı, GELİŞTİRDİĞİ bağışıklık sistemini güçlendiren doğal ürünleri Klass’a anlattı.  

Bitki Bilimci ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Recep Dağıstanlı, geliştirdiği bağışıklık sistemini güçlendiren sağlıklı ve doğal ürünler ile insan vücuduna fayda sağlamaya devam ediyor. İçeriğinde doğal yağ ve oksijen bulunan, hasta olanlar ve hastalanma riski olanlara yardımcı, Covid-19’a karşı da etken ürünler geliştiren Recep Dağıstanlı, “Geliştirdiğim doğal ürünler ile kanser hastalarına bile iyileşmelerinde katkım olabiliyor” diyor. Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı üzerine yıllarca araştırmalar yapan, “Sağlıklı bir insanın bağışıklık sistemi güçlüyse, ilaç kullanmasına gerek yok” diyen Bitki Bilimci ve Sağlıklı Yaşam Uzmanı Recep Dağıstanlı ile bağışıklık sistemini güçlendirmek adına ekibi ile gerçekleştirdiği çalışmaları ve geliştirdiği ürünleri Klass okurları için konuştuk.


Recep Bey, insanlara birçok sağlıklı ve doğal ürünler sunuyorsunuz? Ürünlerinizin insanlara sağlıkları için ne gibi faydaları oluyor?
20 yıldır yaptığımız çalışmalarda, bağışıklık sistemini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı bir insanın bağışıklık sistemi güçlüyse, ilaç kullanmasına gerek yok. Belli problemleri olan insanların bağışıklık sistemlerini güçlendirdiğimiz için bir daha böyle problemlerle karşı karşıya gelmeyeceklerdir. Günümüzde kanser vakaları artıyor. Onların tedavileri devam ederken, birçok sorunla karşı karşıya gelebiliyorlar. Biz, bağışıklık sistemlerini düzeltmek, nefes darlığı sorunlarını gidermek, iç organlarını güçlendirmek, böbrek sorunlarıyla mücadele etmelerine yardımcı olmak, herhangi bir bölgede kısmi ağrı varsa bunu gidermek gibi konular ile ilgileniyoruz. Ama her zaman öncelikle tıbbi müdahalelerine dikkat etmeliler ve onları uygulamalılar. Daha sonra Recep Dağıstanlı ürünlerini destek için kullanmalılar.


Recep Bey, 56 yaşındasınız, oldukça dinç ve dinamik görünüyorsunuz. Ürünlerinizi kullandığınız için mi böylesiniz?  İnsanlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Benim kökenim Dağıstan. Dağıstan’da bir laf vardır, “60 genç, 90 yaşlı, 100 ihtiyar”. Benim annem 95 yaşında, yaşıtlarına göre oldukça dinamik. Yurt dışında birçok araştırma yaptım, uzun yaşam formlarını buldum. Azerbaycan’ın dağlarına çıktık. 115 yaşındaki kişiler dağda çalışıyordu. Bunun sırrı ne diye düşünmeye gerek yok. Yüksek oksijen, doğal gıda, moral ve motivasyon çok önemli. Pahalı ürünler yiyerek sağlıklı beslendiğimizi düşünmememiz gerek. Daha doğal ürünler tüketmek vücut sağlığımız için daha iyidir. Anatomik formumuzda tereyağı, bulgur, tarhana, erişte, mercimek, kuru fasulye gibi gıdalar var. Recep Dağıstanlı ekibi, dağda birçok doğal ürün topluyor. Ürünlerimize özellikle yurt dışından daha çok talep var. İnsanlar maalesef bu dönemde doğal ürünler yemeyi unuttu. İnsanlar hafta sonu alışveriş merkezine gitmek yerine, doğal ortamlara gidip ürün toplayabilir.


İnsanların sağlığına iyi gelen ne gibi ürünleriniz var, ne gibi faydalar sağlıyor? Kısaca bahseder misiniz?
Bize genelde son evre kanser hastaları geliyor. Bizim sistemimizde hazır ürün sistemi yok. Hastaların raporlarına göre ürün sunuyoruz. Çünkü tek sistemde yapılan işler başarılı olmuyor. Doktor arkadaşlarımız ile birlikte plan program kuruyoruz. Başarının sırrı da bunlardan biri. Ürünlerimizin bir tanesi mix karışımı. Bunun görevi kötü huylu hücrelerle, mantar, virüs ve bakterilerle mücadele etmektir. Diğer ürünümüz ise kenevir tohumu yağı. Görevi, sağlıklı ve hasta kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirmektir. 30 gün boyunca bu yağı kullanan kişiler, kendisinde oluşan ödem ve ağrılar gibi sorunların gittiğini söylüyorlar. Ürünlerimiz tarım bakanlığı tarafından onaylı.


Pandemi dönemindeyiz ve insanlar artık daha çok doğal şifa yöntemlerine başvuruyorlar. Sizin bu süreçte ürünlerinizin faydaları var mı?
Evet, geliştirdiğimiz ürünler hasta olanlar ve hastalanma riski olanlara yardımcı oluyor.  Recep Dağıstanlı ürünlerini kullanan hastalarımızdan, Covid-19’a yakalanan olmadı. Ailemin bir kısmı bu hastalığa yakalanırken, bu ürünleri kullananlar yakalanmadı. Yakalananlara da bu ürünlerimizi gönderdik. Hızlı bir şekilde iyileşme süreci geçirdiler. Ben ve ailem geliştirdiğimiz ürünleri düzenli olarak kullanıyoruz. Eşim de kenevir tohumu yağı kullanır. Vücudu dinamik tutuyor. Gün içeresinde 15-20 saat ayakta kalmamıza rağmen zinde ve dinç kalıyoruz. Ürünlerimiz %100 doğal ve oksijeni bol. Bir kanser hastasının en çok ihtiyaç duyduğu şey bol oksijendir.
 

Röportaj:Yavuz Kaynar
Fotoğraf:Atilla Yeziz
Mekan: Park Hyatt İstanbul Maçka Palace

İnstagram: recepdagistan

Recep Dağıstanlı