Doğallığı Bozmadan Kişiye Özel Bakımlar Yapıyoruz

Doğallığı Bozmadan Kişiye Özel Bakımlar Yapıyoruz Doğallığı Bozmadan Kişiye Özel Bakımlar Yapıyoruz

Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi Kurucusu Hatice Çavaş, yurt dışı faaliyetlerini ve sektöre dair merak edilenleri Klass’a anlattı.  

Estetik ve bakım alanında sunduğu hizmetlerle adından söz ettiren Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi Kurucusu Hatice Çavaş, İngiltere’de açtığı şirketi ile Avrupa’da da adını duyurmayı başaran ve kadınlara örnek olan başarılı bir iş kadını. Türkiye’nin sağlık alanında özellikle estetik konusunda çok başarılı olduğunun altını çizen ve bu nedenle tercih edilen bir ülke olduğunu ifade eden Hatice Çavaş, kişiye özel sunduğu hizmet ve bakımlarla sektörün aranılan isimlerinden. Yaptığı işlemlerde doğallığı ön planda tutması ile tanınan ve verdiği güven duygusu sebebiyle danışanları tarafından tercih edilen bir isim olan Hatice Çavaş ile yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerinin neler olduğu, ne tarz hizmetler sunduğu ve yeni nesillere ne gibi önerilerde bulunduğunu Klass okurları için konuştuk.

Hatice hanım, kısa bir süre önce Londra’da kendi şirketinizi kurdunuz. Londra’daki yeni yatırımlarınız nelerdir?
İngiltere’de kendi şirketimi kurdum. Belirli yerler ile anlaşmalar yaptım Yurt dışında bütün denklik sertifikalarımı aldım. Londra’da rahatlıkla medikal estetik üzerine çalışabiliyorum. Yurt dışındaki hastalar, Türkiye’nin estetik konusunda başarısı ve fiyat olarak daha uygun olması sebebiyle ülkemize gelmeyi düşünüyor. Şirketimi orda kurduğum için şirket üzerinden hem Türkiye’ye döviz girmesini sağlamak hem de Türkiye’ye katkıda bulunmak öncelikli amacım. Sağlık turizmi alanında Türkiye’ye hizmet sağlamak istiyorum. Belirli aylarda Londra’da bulunacağım. Hem Londra’da işlemlerime devam edeceğim, ama  ağırlıklı olarak Türkiye’deki danışanlarıma hizmet vereceğim.

Danışanlarınızın sizi tercih etme ve bırakmak istememe sebepleri nelerdir?
Tabii onlara sormak gerekiyor ama bunun öncelikli sebebi güven duygusundan geliyor. 30 yıllık danışanlarım bana gelmeye devam ediyor. Yaptığımız işlemlerde her zaman doğallıktan yana olduğumuz ve güven aşıladığımız için insanlar bizi tercih ediyor.

İnsanlar ne tarz problemlerle size geliyorlar ve sizler nasıl çözümler sunuyorsunuz?
En büyük yatırım cildimize yaptığımız yatırımdır. Cildimize özel bir özen göstermek gerekiyor. Bununla ilgili güzel sürprizlerim olacak. Yaz aylarında birkaç seans cilt bakımı ile ilgili vitaminlerimiz var, uygulamak gerekiyor. Dokunun dış etkenlerden zarar görmemesi için mutlaka 30 yaşından sonra özellikle güvenilir bir uzmana giderek cilt altına vitamin kombini yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu işlem güneşe kalkan oluşturarak cildi koruyor. Bu ve benzeri küçük dokunuşlar mucizeler yaratır.

Zarar gören ciltler nasıl tedavi edilir?
Bu aşamada cilt analizi yaptırmak son derece önemlidir. Ürün tedavisi gerekiyorsa ürün, makine tedavisi gerekiyorsa da yapılan analiz sonucunda uygun tedavi tespit edilerek, zarar gören ciltlerin uzman gözetmenler eşliğinde tedavisi yapılır. Doğru teşhis ile düzelmeyen cilt yoktur. Yaz öncesi mutlaka güneşe karşı koruyuculuk açısından cilde yatırım yapılmasını öneriyorum. Önceden yapılmış bakımlar sonrasında oluşacak zararları minimuma indiriyor diyebiliriz.

Kişiye özel hizmetleriniz var mı?
Herkes beni yaptığım işlemlerde doğallığı ön planda tutmamla tanıyor. İçilen suyun Ph değerini bile araştırırım. İçtiğimiz su ile ilgili bile güzel projelerim var. Yaşına, cildine göre Ph dengesi değişebiliyor. Oluşturduğum sistemde, gözetimim altında kişinin içtiği su kendisine özel olacak. Yurt dışından getirdiğim vitaminler var. 3 seansta cilt 15-20 sene önceki cilt kalitesini dönebiliyor. Bu ürünleri kendimde kullandım ve gözle görülür derecede faydasını gördüm. Kullandığımız ürünler ve bakımlar tamamen kişiye özel. Bu doğrultuda bürokratlar, sanatçılar ve cemiyet hayatına VIP hizmet sağlıyoruz.

Başarılı bir kadın girişimci olarak diğer girişimci kadınlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?
Bütün kadınların yanındayım ve her zaman destekçileriyim. Tavsiyem merdivenleri birden değil, hazmede hazmede çıkmaları gerektiği. Her şeyin başında güven geliyor. Kendilerine güvensinler ve o güven duygusunu sarsmasınlar. Gençlere ve yeni nesillere çalışarak, üreterek, sabrederek örnek olunması gerektiğini düşünüyorum. Ben 14 yaşından beri çalışıyorum ve 30 yıldır bu sektördeyim. Hala mücadele vermeye devam ediyorum. Yaş faktörü dinlemeden Londra’ya giderek eğitim almaya devam ettim. Okumanın, bilgi edinmenin yaşı yok. O yüzden önce güven, sonra da sabırla basamak basamak ilerlemenin gerekliliğine inanıyorum.

Eğitim veriyor musunuz ve Londra’da olduğunuz süreçte ne tarz zorluklar yaşadınız?
Aldığım belgeler doğrultusunda eğitim verme yetkisine sahibim. Hem Türkiye’de hem Londra’da botoks, dolgu, cilt bakımlarını A’dan Z’ye yapıyor ve eğitimlerini veriyorum. 8 aylık uzun bir eğitim sürecim oldu. Çocuklarım o süreçte Türkiye’deydi. Haliyle yaşadığım zorluklar oldu. Özverili ve sabırlı olmak gerekiyor tüm bu süreçlerde. Ancak tüm bu zorluklara ve çabalarıma değdi. Londra’nın en güzel yerindeydim ve uzun süre kaldım ama Türkiye bambaşka. Ülkemizin kıymetini çok daha iyi anladım. Türkiye sağlık konusunda özellikle estetik alanında çok başarılı bir ülke. Ulaşım konusunda, verilen hizmet açısından da Türkiye’nin kıymetinin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum.
 

İnstagram: haticecavas


 

Hatice Çavaş

Doğallığı Bozmadan Kişiye Özel Bakımlar Yapıyoruz Hatice Çavaş