Donna Forte, Üç Yıl İçinde Bir Dünya Markası Olacak

Donna Forte, Üç Yıl İçinde Bir Dünya Markası Olacak Donna Forte, Üç Yıl İçinde Bir Dünya Markası Olacak

Donna Forte Kurucusu Hülya Aydın, markasını farklı kılan detayları Klass’a anlattı.  

Güçlü kadın mottosu ile güçlü kadınlar için kolye, tişört, çanta, kahve fincanı, kolonya, peçete ve tabak ürünleri tasarlayan Donna Forte markasının kurucusu Hülya Aydın, markasının ürünlerini ilk mağazasında müşterileriyle buluşturdu. Büyük beğeni toplayan Donna Forte markasının özel el işçiliği ile hazırlanan ürünleri kadınlar tarafından büyük bir ilgi gördü. Başarılı Girişimci Hülya Aydın, bir yandan yeni ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirirken bir yandan da aralık ayında çıkartacağı yeni ürün serisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Hülya Aydın ile ürünlerinin özelliklerini, logosunun anlamını, kadınlar tarafından tercih edilme sebeplerini ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.

Hülya Hanım, Donna Forte kısa sürede özel tasarımlarıyla, kalitesiyle çok beğenilen ve ısrarla istenilen bir marka oldu. Siz Donna Forte markası ile neyi hedefliyorsunuz?
Herkes kendisini ve markasını çok iyi bir yerde görmek ister. Ben şu anda çok iyi bir yerde olduğumu ve iyi bir noktaya doğru ilerlediğimi düşünüyorum. Biz güçlü kadın mottosuyla
Donna Forte’yi kurarken, aslında bütün güçlü kadınlara hitap ettik. Kadınların hepsi çok güçlü. Biz tek bir seri değil birden fazla ürün serisi çıkartacağız. Kısmetse, aralık ayında yeni ürünümüzü, yeni logomuz ve tasarımımızla çıkaracağız. Donna Forte ile alakalı güzel hedeflerim var. Birçok yeni ürünü piyasaya süreceğiz. Bu ürünleri çok görkemli bir lansmanla tanıtacağız. Şu anda yeniliklerin heyecanını yaşıyoruz. 2025 yılında Donna Forte’yi bir dünya markası yapacağız. Donna Forte’yi kuralı bir buçuk sene oldu. Ocak 1’de tam iki sene olmuş olacak.

Başarınızın en önemli faktörü nedir?
Kendime ve ürünlerime çok güveniyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır. Bu çok önemli. Bu işe ilk başladığımda kimse bana inanmadı ancak ben kendime inandım ve şu an herkes beni alkışlıyor.

Donna Forte, 1.5 senede çok iyi bir noktaya geldi. Donna Forte’nin tasarımları çok dikkat çekiyor. Donna Forte’nin ürün gamlarında neler var?
İlk olarak kolye ile başladık. Güçlü kadının kolyesini yaptık. Sonrasında tişörtlerini, çantasını, kahvesini, kahve fincanlarını, kupalarını, mumlarını, tabaklarını, peçetelerini yaptık. Çok geniş bir ürün gamına sahibiz. Bu arada online pazar yerlerinde de varız. Trendyol, Çiçek Sepeti, Amazon, n11, Shopier, Instagram, Hepsiburada gibi birçok internet sitesinde bizi görebilirsiniz. Kısa sürede güzel geri dönüşler aldık. Bunun en büyük sebebi insanların ürünümüzü benimsemesi ve sevmesi.

Logonuz çok farklı. İnsanı görünce etkileyen bir tasarıma sahip. Logonuzun özel bir anlamı ya da özel bir çıkış noktası var mı?
Logomuzun çok özel ve güçlü bir anlamı var. Yaşadığım evlat acısından sonra bir de kanser hastası oldum, çok şükür ki bu hastalığı atlattım. Doktorlarım bana birçok insanın güçlü olduğunu, kadınların ise daha güçlü olduğunu söylediler. Ama ayrıca bazı insanların gücünün daha farklı olduğunu da söylediler. Kadınların başaramayacağı bir şey yok. Bunun çıkış noktası tam olarak bu. Hastalığım sırasında gücümün ve yeteneklerimin farkına vardım. Tasarım bilmiyordum ama böyle bir yönüm olduğunu keşfettim.

Kanser hastalığı bu aşamada kendinizi bulmanızı sağladı diyebilir miyiz?
Kesinlikle. Kanser hastalığına yakalandığımı öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Her şerde bir hayır vardır. Böyle olması belki de iyi oldu çünkü gerçek hayatı öğrendim. Benliğimi ve kendimi buldum. Bütün kadınlara ilham olmak istiyorum.

Aslında bütün kadınlara bu doğrultuda ilham oluyorsunuz zaten. Kadınlar sizi gördükleri zaman her şeyi yapabileceklerine inanıyor ve görüyorlar.
Ben de hayatımın bittiğini ve bundan sonra bir şey yapamayacağımı düşünmüştüm. Ancak çok yanılmışım. Daha yolun çok başındayım ve daha çok büyük işler yapacağız.

Donna Forte’nin kahve fincanları çok beğeniliyor. Kahve fincanlarınızda özel tasarımlar var. Peki fincanlarınızın farkı nedir?
Kahve fincanlarımız tek tek elde yapılıyor. Özel ve üç boyutlu. Bizi diğer kahve fincanlarından ayıran şey güçlü kadının logosu. Tasarımı hiç kimsede yok. Bu alanda patent sahibiyiz ve tekiz. Diğer aldığınız fincanlar fabrikasyon ürünü ve seri üretim. Donna Forte’nin güçlü kadını yine bir kadın girişimci tarafından tek tek elde yapılıp tek tek fırınlanıyor. Birebir sizin için özel üretiliyor. Özelliği buradan geliyor.

Donna Forte markasıyla, kahve fincanı ve tabağı üretiminin yanında kahve de çıkartıyorsunuz. Kahvenizin farkı nedir?
Çok güzel bir konuya değindiniz. İçtiğiniz bütün Türk kahveleri klasik ve biraz daha serttir.  Donna Forte İtalyanca ‘güçlü kadın’ anlamına geliyor. Güçlü kadınların bir yönü yumuşaktır, hafif ve naiftir. Biz de kahvede bunu yansıtmak istedik. ‘Biraz tatlı, biraz sert’ derler ya. Biz ikisini yansıtmak istedik. Hem İtalyan hem Türk kahvesini karıştırıp ortaya değişik bir aroma çıkardık. Kahvelerimize çok yoğun bir ilgi ve büyük bir talep var. İçen bir daha içmek istiyor. Aroması çok farklı ve damakta çok güzel bir tat bırakıyor. Herkesin alıp mutlaka denemesini tavsiye ediyorum. Hiçbir yerde bulamayacağınız bu kahve sadece Donna Forte’ye özel. Sadece Türk kahvesi değil filtre ve çekirdek kahvelerimiz de var. Hiç kimsenin içmediği çok farklı aromalarda filtre kahvelerimiz, americano ve espresso kahvelerimiz ile değişik tatlarda aromalar yaptık ve herkes çok beğeniyor.

Donna Forte kahveleri her yerde bulabilir miyiz?
Tabii ki. Web sitemizden de online satışımız var. Trendyol, Çiçek Sepeti, Amazon, Instagram, Shopier, n11 gibi birçok siteden de ürünlerimize ulaşabilirsiniz. Bu arada Donna Forte’nin çok kısa bir süre sonra kahveleri ile alakalı Bağdat Caddesi’nde bir mekân açmayı planlıyoruz. Kısa bir süre sonra hayata geçirip herkese ikram edip tattırmak istiyoruz.

Bunun dışında Donna Forte marka kolonyanız var. Kolonyalarınızın ne gibi bir özelliği bulunuyor?
Kokuya baktığınızda piyasada aynı kokular var. Bu doğrultuda kalıcılık daha önemli. Covid dönemi ile beraber hijyene olan önemin artmasıyla bizler de aromayı hafif tuttuk. Kolonyalarımız ilk baktığınızda Rebul’u çağrıştırıyor. Rebul’la çalışıyoruz. Rebul bizim için üretim yapıyor. Benzer kokuların daha farklısını tasarlıyoruz. Farkımız kalıcılığımız. kokumuz hemen gitmiyor, iki üç gün elinizde kalıyor. Ürünümüzü aynı zamanda parfüm olarak da kullanabilirsiniz. Aralık ayında yeni ürün ve yeni tasarımımız çıkıyor. Farkımızı burada da göreceksiniz.

Donna Forte’nın en özel ürünü kolye. Kolye olarak da çok farklı tasarımlarınız var. İnsanlar neden sizi tercih ediyor?
Markamızın çıkış noktası kolyedir. İlk göz ağrım, ilk bebeğim, ilk çocuğum. İnsanlar kahve fincanına almışken kolyesini alıyor. İnsanlar güçlü kadının kutusunu, sepetini kendi hazırlıyor. Güçlü kadının özel bir ahşap kutusu var. Bu ahşap kutuyu isteyen daha sonra takı kutusu olarak da kullanabiliyor. Logosu ile beraber lazer kesimli, oymalı bu şık kutunun içine güçlü kadının kahve fincanını, kolyesini, kolonyasını, çikolatasını, mumunu alıp güçlü kadının kutusunu kendileri hazırlayabiliyorlar. Ve bizlere daha ne olabilir diye soruyorlar. Bizler de bu yönde güçlü kadınlar için daha değişik, daha çarpıcı ve daha akılda kalıcı tasarımlar yapmayı planlıyoruz.

Ayrıca Donna Forte markasıyla özel mumlarınız var. Mumlarınızın özelliği nelerdir?
Mumlarımız soya wax’tan yapılmadır yani buzlu camdan. Bu konu benim için çok önemli. Kanserojen maddeler içermemesi konusunda hassasım. Aldığınız diğer mumlarda odaya koku verdikten sonra mumun etrafında bir kararma, bir siyahlık olur. Bizim mumlarımızda bu yok. Parafin yok, doğal ve organik. Kimsenin sağlığı ile oynamıyoruz. Mumlarımızda siyahlaşma ve kararma olmuyor, söndüğü an süt beyazı gibi kalıyor. Bu yüzden mumlarımız özeldir. İnsan sağlığını önemsiyoruz ve kendi beğenmediğim, kullanmayacağım ürünü insanlara sunmuyorum. Kendi ürünlerimi kaliteden ödün vermeden, aceleye getirmeden tam anlamıyla içime sindikten sonra kusursuz ve mükemmel bir şekilde çıkarmak istiyorum.

INTAGRAM: donnaforteshop


 

Hülya Aydın

Donna Forte, Üç Yıl İçinde Bir Dünya Markası Olacak Hülya Aydın
Donna Forte, Üç Yıl İçinde Bir Dünya Markası Olacak Hülya Aydın