Dr. Çetin Altunal: “Kilo Kaybında Yeni Tren; Dbimodal Mide Botoksu”

Dr. Çetin Altunal: “Kilo Kaybında Yeni Tren; Dbimodal Mide Botoksu” Dr. Çetin Altunal: “Kilo Kaybında Yeni Tren; Dbimodal Mide Botoksu”

Bimodal Mide Botoksu ile birçok kişiyi zayıflatan Op. Dr. Çetin Altunal, yeni yılda Bimodal Mide Botoksu’nu çok daha fazla ülkede, çok daha fazla insana uygulamayı planlıyor. Ünlü ve başarılı doktor yeni yılda da bilimin ışığında hastalarının sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini belirtti.  

Başarılı Mide Botoksu ve Mide Balonu operasyonları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınan, verdiği kaliteli sağlık hizmetiyle yıl içerisinde önemli ödüllere layık görülen Op. Dr. Çetin Altunal, bir yılda kırk farklı ülkeden binlerce insana Bimodal Mide Botoksu operasyonunu başarı ile uyguladı. Fazla kilolardan kurtulmanın yeni trendi olan Bimodal Mide Botoksu’nu 2022 yılında çok daha fazla ülkede, çok daha fazla insanla tanıştırmayı hedefleyen ünlü doktor bilimin ışığında hastalarının sağlığı için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini belirtti. Op. Dr. Çetin Altunal, Bimodal Mide Botoksu ameliyatı ile ilgili ise “Hastanede yatış gerektirmeyen işlem sonrasında aynı gün normal hayatınıza döndüğünüz ertesi gün normal bir kahvaltı ile güne başladığınız bir zayıflama sürecinden bahsediyoruz. Tamamen sağlıklı. Dikiş pansuman ve yara olmayan bu süreçte altı ayda ortalama 15 ila 30 kilo arasında bir kilo kaybı beklenmekte. İstemediğiniz miktarda kilo vermeniz söz konusu değil. İstenilen noktada kilo verimi durdurulabiliyor. Bimodal Mide Botoksu süreci altı ayda fazla kilolardan kurtulmayı sağlamanın yanı sıra sağlıklı beslenmeyi ve hareketliliği hayatınıza katmaya çalışıyor.” dedi.

‘BAŞARILARINI ALDIĞI ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRIYOR’
Kliniğinde mide ve zayıflama ile ilgili operasyonların yanı sıra hemoroid, kıl dönmesi, tiroid bezi, meme kanseri, safra kesesi hastalıkları ve kolonosksopi alanlarında başarılı tedaviler uygulayan ve bu zamana kadar binlerce hastanın kliniğinden mutlu ve sağlıklı bir şekilde ayrılmasını sağlayan Op. Dr. Çetin Altunal, ‘Golden Palm Awards’ töreninde ‘Yılın Genel Cerrahı’ ödülünü almıştı. Meslek hayatında 20’nci yılına yaklaşan ve tecrübesi ile tıp dünyasında saygı duyulan hekimlerden birisi olan Op. Dr. Çetin Altunal özellikle zayıflama konusunda uyguladığı tedavilerle dikkat çeken bir isim. Bu alanda Bimodal Mide Botoksu’nun yanı sıra Mide Balonu ve Tüm Mide Ameliyatı gibi operasyonlar gerçekleştiren başarılı doktor bu zamana kadar sayısız kişiyi ideal kilosuna kavuşturdu.

Bimodal Mide Botoksu Uygulamasını Yaptıran Figen Kömür, Yaşadığı Süreci Klass’a Anlattı;
Zayıflama tedavisinde Op. Dr. Çetin Altunal’ın uyguladığı, yurt içinden ve yurt dışından sayısız hastanın hayal ettiği görünüme ameliyatsız bir şekilde kavuşmasını sağlayan Bimodal Mide Botoksu, yüz güldüren sonuçlar vermeye devam ediyor. Kişileri altı ayda 15 ila 30 kilo arasında zayıflatan bu uygulama, oldukça kısa sürmesi ve danışanlara hiçbir ağrı hissettirmemesi nedeniyle her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Op. Dr. Çetin Altunal ve ekibine güvenerek Bimodal Mide Botoksu işlemini yaptıran Figen Kömür ile nasıl bir süreç yaşadığını, uygulamayı yaptırmaya neden karar verdini, nasıl zayıfladığını ve ne kadar kilo verdiğini Klass okurları için konuştuk.


Figen Hanım, öncelikle mide botoksu yaptırmaya nasıl karar verdiniz?
Instagram’da Çetin Hoca’nın sayfası sürekli karşıma çıkıyordu. Tesadüfen o gün televizyonda kendisini programda görünce seyrettim ve hemen sayfasını takibe aldım. Sayfasındaki gönderilerini görünce, hastalarının öncesi-sonrası görüntülerine bakınca neden ben de yapamayayım dedim ve Çetin Bey ile iletişime geçip bilgi aldım. Online görüşmeden sonra bana süreç hakkında bilgi verdi. Bana üç kuraldan bahsetti. Sabır, azim ve kararlılık. Kararımı verip randevu aldım ve benim için süreç başlamış oldu.


Bimodal Mide Botoks’u sürecinde zorlandığınız bir dönem veya süreç oldu mu?
Bimodal Mide Botoks’unu yaptırdıktan sonraki ilk birkaç gün biraz zorlandım. Ama sonrasında çok kolay geçti. Her geçen gün sürece biraz daha fazla alıştım. Sağlıklı beslenmeye ve günde 10 bin adım atmaya alıştırdım kendimi. Akşamın nasıl geldiğini anlamıyordum bile. Bu süreci kolay atlattığımı söyleyebilirim. Daha önce kendi çabalarımla en fazla iki kilo verebildim. 6’lı rakamları en son 17 sene önce görmüştüm. Son iki yıldır da 8’li rakamlardaydım.

Kilo verince hayatınızda neler değişti?
Çevremdeki insanların “Çok değişmişsin, çok kilo vermişsin.” demeleri beni inanılmaz mutlu ediyordu. Özgüvenim arttı. Değişimi görünce aynada gördüğüm yeni ‘ben’e kendim bile inanamadım. Bazen bunu nasıl başardığıma inanmakta güçlük çekiyorum. 9’lu rakamlara dayanmışken yeniden 6’lı rakamlara inmek benim için bir mucizeydi.

Bimodal Mide Botoksu işlemini yaptırmak isteyen kişilere ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz?
Bence kilolarından vazgeçmek isteyenler hiç tereddüt etmeden Çetin Hocam’a güvenebilirler. İşini gerçekten severek yapan bir hekim. Tabii Yeliz Hanımı da unutmamak gerekiyor. İşlemden sonra bile her ikisi de bizleri takip ediyorlar. Aklımıza takılan bir şey olduğunda hemen geri dönüş yapıyorlar. Kafasında soru işareti olanlar Çetin Bey ve ekibine güvenerek gidebilirler. Mide Botoksu kesinlikle kendi kendine zayıflama metodu değil, zayıflamaya yardımcı bir yöntem. Yani bizim beslenme programına uyarak, günlük hareketliliğimizi artırarak destek olmamız gereken bir süreç.

Bimodal Mide Botoksu sonrasında herhangi bir ağrı hissettiniz mi?
İşlem sonrasından bu zamana kadar hiçbir gün ağrım olmadı. Sadece ilk iki gün, belli aralıklarla baş ağrım olmuştu.  Onun haricinde herhangi bir sorun yaşanmadı.

Ameliyatsız bir şekilde bu kilolara ulaşmak nasıl bir duygu?  
Öncelikle inanılmaz bir duygu. Kendime olan güvenim geldi. Aynalarla barışık biri değildim. Fotoğraf çektirmeyi sevmiyordum, kilolarımdan dolayı istediğim kıyafetleri giyemiyordum. Şimdi istediğim kıyafetleri giyinebiliyorum. Özgüvenim geri geldi. Şimdi “Keşke Çetin Hocamı ilk gördüğüm zaman işlemi yaptırmaya karar verseydim.” diyorum. Ama yine de “İyi ki yaptırmışım.” diyorum.

Bimodal Mide Botoksu nasıl bir işlem? Yaşayan biri olarak nasıl bir süreçten geçtiniz?
Randevu aldığım gün sabaha kadar uyumamıştım. Nasıl olacağını çok merak ediyordum. Sabah kliniğe eşimle beraber gitmiştim. Korkularım vardı. Çetin Hocam’ı görünce korkulacak bir şey olmadığını anladım. Ekibi ve kendisi inanılmaz güven veriyordu. Ölçülerim yapıldı. Operasyon odasına geçtik ve 9-10 dakikalık bir işlem sonucunda Bimodal Mide Botoksu bana uygulanmış oldu. Operasyon sırasında neredeyse hiçbir şey hissetmedim. 

Çetin Altunal