Dr. Ezgi Karavelioğlu, doğal ve kalıcı güzelliğin sırlarını Klass’a anlattı

Dr. Ezgi Karavelioğlu, doğal ve kalıcı güzelliğin sırlarını Klass’a anlattı Dr. Ezgi Karavelioğlu, doğal ve kalıcı güzelliğin sırlarını Klass’a anlattı

Dr. Ezgi Karavelioğlu, doğal ve kalıcı güzelliğin sırlarını Klass’a anlattı.  

Danışanlarına “Sağlıklı, Sürdürülebilir, Doğal Güzellik” mottosuyla hizmet veren Dr. Ezgi Karavelioğlu, medikal estetik alanındaki başarısıyla ünlü isimlerin dikkatini çekmiş başarılı bir hekim. Aldığı eğitimler ve katıldığı sertifika programlarının yanı sıra mesleki tecrübesi ve akademik bilgisi ile de danışanlarına güven veren Dr. Ezgi Karavelioğlu, Bağdat Caddesi’nde yer alan kliniğinde yenilikçi bir yaklaşım ve etkili tekniklerle kişileri doğal ve sürdürülebilir bir güzellikle buluşturuyor. Genç kadınların yaş alırken güzelliklerini korumalarına yardımcı olan Dr. Ezgi Karavelioğlu ile sürdürülebilir, kalıcı güzelliğin sırlarını Klass okurları için konuştuk.


Ezgi Hanım, medikal estetik alanında başarılı bir kariyere sahipsiniz. Sizi bu alanda başarıya götüren hangi özellikleriniz oldu?
Öncelikle bir kadın olarak danışanlarımın isteklerini çok iyi anlayabiliyorum. Birbirinden çok farklı isteklerimiz olsa da kadınlar olarak tek paydada buluşuyoruz: “Doğal güzellik” Hepimiz hayatın içinde olan kadınlarız ve kimse abartılı estetiklerle dikkat çekmek istemiyor. Ben de yıllardır bu çerçevede işlemler ve tedaviler yapmaya çalışıyorum. Bizim işimiz aslında yıllar içinde azalanı yerine koymak ve kişinin doğal güzelliğinin yaşı ilerlese de devam etmesini sağlamak. O yüzden benim ve kliniğimin mottosu "Sağlıklı, Sürdürülebilir, Doğal güzellik.”


Danışanlarınıza “Sağlıklı, Sürdürülebilir, Doğal Güzellik” mottosuyla hizmet veriyorsunuz. Sürdürülebilir, kalıcı güzelliğe sizce nasıl ulaşılabilir?
Gençken sahip olduğumuz güzelliğin farkında olmalı, sonraki yıllarda da bunu korumalıyız. Bu bilinçle erken yaşlarda önlem almalı, doğal müdahaleler ile ileri yaşlardaki görünüme katkı sağlamalıyız. Yaş aldıkça başlayan, dokulardaki kolajen kayıpları güzelliğimize gölge düşürmeye başlar. Bu sebeple öncesinde önlem almak oldukça önemli. Örneğin; çok sevdiğiniz bir gömleği yıkayıp, ütüleyip güzel ve özenli kullanırsanız gömleğin kullanım süresi uzar. Ancak gömleği yıllarca yıkamayıp ona özen göstermezseniz hızlı deforme olur. Cildimiz ve bedenimizi erken yaşlarda tanıyarak ona özen gösterdiğimizde karşılığını ilerleyen zamanlarda alıyor oluruz. Tedavi planlanması ve uygulamalarıyla sağlıklı ve doğal güzelliğimizi koruyabiliriz.

Sizin kliniğiniz diğer kliniklerden hangi yönleriyle ayrılıyor? Hizmet anlayışınızdan bahsedebilir misiniz?
Ben ve ekibim için önce hastalarımın sağlığı, sonra güzelliği gelir. Ve en önemlisi medikal estetik işlemler keyfi olmasına rağmen eğer kışinin buna ihtiyacı yoksa kesinlikle yapmamayı tercih ediyorum. Bu yüzden danışanlarım kendilerini kliniğimde güvende hisseder ve bizim doktor hasta ilişkimiz yıllarca devam eder. Kullanılan ürünler olarak her zaman en iyilerini seçmeye çalışırım çünkü uygulayıcı hekimin eli ne kadar iyi olursa olsun kullanılan ürün kişinin vücudunda bir müddet kalır. Dokuyla uyumlu ürün ve ilaçlar kullanmak hem hastalarımın sağlığını korumayı hem de güzel sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Danışanlarınız Dr. Ezgi Karavelioğlu’nda hangi uygulamaları gerçekleştirebiliyor?
Kliniğimizde yıllar içinde klasikleşmiş olan uygulamalarımız var. Bunlar; gözaltı mezoterapi, kaş arası, alın ve göz çevresi toksin uygulamaları, kol altı terleme toksin uygulaması, sıvı yüz germe, cilt kolajen takviyeleri, boyun ve el mineral dolgu uygulamaları, dudak vitamin ve dolgu uygulamaları, cilt yenileme işlemi, dermapen ve radyofrekanslı yanak inceltme uygulaması agassi, bölgesel incelmede en sevdiğim uygulamalardan birisi olan pbserum ve bunlara ek olarak bağışıklık güçlendirici ve birçok hastalığın tedavisine ek olarak kullanılan ozonterapi, glutatyon ve yüksek doz C vitamini uygulamalarımız bulunmaktadır.

Hepimizin bildiği gibi oldukça sıcak bir yaz mevsimi yaşıyoruz. Bu dönemde danışanlarınıza ciltlerini korumaları adına ne gibi önerilerde bulunuyorsunuz?
Danışanlarıma öncelikle güneşten korunmalarını tavsiye ediyorum. Kontrolsüz bronzlaşmaktan kaçınmalılar. Ayrıca piyasa ismi ile Paris ışıltısı veya Kleopatra iksiri olarak bilinen cilt vitamin takviyelerini uygulatarak cilt nemini dengede tutabilirler.

Kliniğiniz aynı zamanda ilgili bakanlık tarafından tescil edilmiş, yabancı hastaları ağırlayan bir Sağlık Turizm merkezi. Bu anlamda neler yapıyorsunuz?  
Aslında bu çok yeni bir gelişme. Benim aklımda hep sağlık turizmi yapmak vardı ancak kliniğimin yoğunluğundan çok vakit ayıramadım. Geçen sene ise bir ortakla bu projeyi yürütmenin güzel olacağını düşündüm ve kardeşim Özge Torunoğlu Cebeciye teklif götürdüm. Kendisi o sıralar kurumsal bir firmada bilgisayar mühendisi olarak çalışıyordu. Teklifimi aynı heyecanla kabul ettiğinde ise direk çalışmalara başladık. Sağlık Bakanlığı’ndan Sağlık Turizm sertifikamızı aldık. Her zaman güzel gelişim göstermeye, yeni hedefler belirlemeye ve bunları uygulamaya gayret ediyorum. Bu gelişimde de kardeşimle birbirimizi tamamlayan yönlerimizi ortaya çıkararak daha güçlü ilerlemeyi hedefliyoruz. İşleyişe çok zaman ayırmamak, daha çok işlemlerime odaklanmak için güçlerimizi birleştirdik.


Ala Tokel, Başak Gümülcinelioğlu, Yasemin Şefkatli, Hilal Şefkatli, Lale Onuk gibi birçok ünlü isme hizmet verdiğinizi biliyoruz. Ünlü isimler size en çok hangi işlemler için başvurdu?
Bu saydığımız isimler zaten güzellikleri ile ön planda. Bu sebeple çok fazla işlemle değişikliğe ihtiyaçları olmuyor. Ben sadece ufak dokunuşlarla onların altın oranlarını desteklemeyi hedefliyorum. Abartılı, kişiyi kendi benliğinden uzaklaştıran görüntülere yönlendirmediğimi artık herkes biliyor. İşlemleri uygularken amacım ihtiyaç duyulan bölgeye ufak dokunuşlar yapmak. Hem saydığımız isimler hem de diğer hastalarım doğal güzelliklerini ortaya çıkarmayı hedeflediğimi bildiğinden gönül rahatlığıyla işlem yaptırıyorlar. Böylece aramızdaki güzel enerjiyle güzel sonuçlar elde ediyoruz.

INSTAGRAM: dr.ezgikaravelioglu

 

Ezgi Karavelioğlu