Dr.Servet Terziler, İş Hayatının Stresini Hobileriyle Atıyor

Dr.Servet Terziler, İş Hayatının Stresini Hobileriyle Atıyor Dr.Servet Terziler, İş Hayatının Stresini Hobileriyle Atıyor

Saç ekim, estetik cerrahi ve güzellik sektöründe en iyi olabilmek için 20 yıl önce yola çıkan, yaptığı yatırımlarla daima son teknoloji ve uzman kadrosu ile hizmet veren ve kısa sürede uluslararası standartlarda hasta kabulü sağlayan Esteworld Saç Ekimi ve Plastik Cerrahi Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, iş yaşamındaki başarısını sosyal hayatına da taşıyor. İş yaşamındaki disiplinini hobilerinde de uygulayan dünyaca ünlü doktor işinden arta kalan zamanlarında bu hobileriyle ilgileniyor. Daima planlı ve düzenli bir hayatın içinde olan Terziler, bu özelliğiyle de birçok hobisini birlikte yürütebiliyor.  

Saç ekimi denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan ve uyguladığı başarılı işlemlerle uluslararası arenada da Türkiye’yi başarıyla temsil eden Servet Terziler iş hayatında oldukça yoğun bir isim. Bu yoğunluğuna rağmen çok sevdiği kızına ve hobilerine zaman ayıran Terziler bunu programlı ve planlı bir hayat yaşamasına borçlu. İş dünyasının stresinden bu hobileriyle kurtulan Servet Terziler’in en büyük hobisiyse şüphesiz ki koleksiyonerlik. Uzun zamandır hem antika hem sanat hem de dekoratif obje koleksiyonerliği yapan Terziler’in bir diğer hobisiyse sabah yürüyüşleri… Her sabah deniz kenarında yürüyüş yapan Servet Terziler, bunu artık yaşam tarzı haline getirdiğini söylüyor. Hafta sonunda ise sık sık seyahat eden Servet Terziler doğaya olan hayranlığıyla sık sık kamp alanlarına ya da ormanlara giderek buralarda dinleniyor.

UZUN ZAMANDIR KOLEKSİYONUNU BÜYÜTÜYOR
Koleksiyonerlik hobisine uzun zaman önce başlayan ve bu hobisinde artık uzman denilebilecek kadar bilgi sahibi olan Servet Terziler’in bu hobisi antika merakıyla başlamış. İşi gereği sıkça yurt dışına çıkan başarılı doktor gittiği ülkelerde değerli gördüğü antika eserleri toplayarak odasındaki koleksiyona dahil ediyor. Muayenehane odasını adeta bir müzayede alanında çeviren Dr. Servet Terziler koleksiyonundaki objelerin her biriyle duygusal bir bağ kurduğunu belirtiyor. Son dönemde sanat eserlerine de merak saran ünlü doktor sık sık müzayedelere katılarak beğendiği sanat eserlerini alıyor. İşindeki disiplini hobisine de yansıtan Terziler sık sık araştırmalar yaparak bu hobisini geliştiriyor.

SABAHLARI AÇIK HAVA YÜRÜYÜŞLERİNİ AKSATMIYOR
15 yıldır açık hava yürüyüşlerini aksatmayan Terziler sağlıklı yaşama attığı ilk adım olan bu hobisini de devam ettiriyor. Genellikle sabah saatleri altı ile sekiz arasında yaklaşık 10.000 adım olacak şekilde yürüyüş yapan Servet Terziler doğaya olan sevgisinden dolayı spor salonlarını değil açık havayı tercih ediyor. Zaman zaman yakın dostlarını da teşvik eden ve onlarla yürüyüşe çıkan ünlü doktor bu yürüyüşler sayesinde güne zinde başladığını ve bu hobisinin işteki konsantrasyonunu yükselttiğini belirtiyor.

HAFTA SONU DOĞA VE YEŞİLLE BULUŞUYOR
Servet Terziler’in bir diğer hobisiyse hafta sonu doğayla baş başa kalarak dinlenmek. Fırsat bulduğu her hafta sonunda yeşilliklerle buluşmak için doğa yürüyüşlerine ya da kamp yapmaya giden Terziler’e bazı zamanlarda kızı da eşlik ediyor. Hafta içi iş yoğunluğunun yorgunluğunu ve stresini doğa sayesinde attığını söyleyen Servet Terziler bu hobisini ise “Doğa, insanlar için çok önemli bir olgu. Ormanda sadece doğanın sesiyle baş başa olduğumda içimi bir huzur kapladığını ve zaman kavramından, stresten uzaklaştığımı hissediyorum” diyerek anlatıyor.
 

Servet Terziler