Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır

Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır

Osebso Kurucusu ve Başarılı Moda Tasarımcısı Ebru Soylu, Klasik Giyim Markası Osebso’ya Dair Merak Edilenleri Klass’a Anlattı.  

Osebso Kurucusu ve başarılı Moda Tasarımcısı Ebru Soylu, klasik kadın giyiminin öncü markalarından olan ‘Osebso’ ile kadınları baştan yaratmaya devam ediyor. Daha özgüvenli, daha güçlü bir kadın profili çizen tasarımları ile kadınlara toplum içinde ‘Ben buradayım’ dedirten ve her zaman konuşulan bir marka olarak kumaş kalitesine son derece önem veren başarılı moda tasarımcısı, ürün gamını çeşitlendirerek erkek giyim koleksiyonlarına da markası bünyesinde yer vermeye hazırlanıyor. Ürettiği tasarımlar ile güçlü bir gönül bağı kuran ve Osebso kadınının her daim şık ve kaliteli gözüktüğünü belirten Osebso Kurucusu Ebru Soylu ile klasik giyim tüyolarını ve Osebso markasının tercih edilme sebeplerini  Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.

Ebru Hanım, Osebso klasik giyim seven kadınların tercih ettiği bir marka. Size göre Osebso’nun tarzı ve özelliği nedir?
Osebso, her zaman klasik kadınlara hitap ediyor. Daha çok plaza ve ofis çalışanlarının tercih ettiği, klasik giyimi sevenlerin markası. Yoğun bir talep gördüğü için erkek giyime girmeyi de düşünüyoruz. Yakın bir zamanda erkek takım elbiselerini de göreceksiniz. Klasik kesimlere, gömleklere yer vereceğiz.
Ülkemizde yüzlerce kadın giyim markası var. Osebso’yu farklı kılan nedir? İnsanlar neden sizi tercih etmeli?
Ben tüm ürünlerimde İtalyan kumaş çalışıyorum. Kumaşlarım çok kaliteli. Mesela kaban yaparken orijinal kaşmir kumaş kullanıyorum. Fiyat aralığımız ise kalitemizden dolayı piyasanın üstünde. Üzerinize giydiğinizde o kaliteyi çok net hissediyorsunuz. Çok özel seri çalıştığım için herkesin satın alabileceği ürünler değiller. Bunlara kupon ürünler diyoruz. Kalıp da çok önemli bir husus. Kumaş ne kadar kaliteli olursa olsun ustalık, işçiliğin önemi burada devreye giriyor. Bu yüzden özel insanlarla çalışıyorum. Birebir o kalıbı ve kaliteyi çıkarıyoruz.

‘KLASİK GİYİMİN MARKASI OSEBSO’DUR’
Osebso’yu nasıl tarif edersiniz?   
Osebso, her şeyden önce bir kadını kadın gibi gösteren bir marka. Ürünü üzerinde taşıyan kadınlar bu farkı çok iyi anlıyorlar. Birçok markanın spora yönelmesinin aksine biz şık ve klasik giyimi ön plana çıkarıyoruz. Klasik giyimin markası Osebso’dur diyebiliriz. Herhangi bir şeyi üretirken onu taşıyacak kadını hayal ediyorum. Ürettiğim ürün ile bir gönül bağı kuruyorum.

Klasik giyimi tercih etme nedeniniz nedir?
Küçüklükten başlayan bir ilgi. Klasik giyimi ve giyinmeyi çok seviyorum. Stajyerlik yaptığım dönemde klasik giyime karşı bir bağ oluşmaya başladı. Herkesin klasik giyinmesi hoşuma gidiyordu. Kendime de yakıştırıyorum.

‘KLASİK GİYİMİN HER ZAMAN FARKLI BİR HAVASI VARDIR’
Klasik giyime sahip kadını nasıl yorumlarsınız?

Klasik giyimin her zaman farklı bir havası vardır. Kişi kendini önemli hissetmek için de tercih edebilir, özgüvenli hissetmek için de. Farklı bir aurası vardır. Ayakların yere sağlam bastığı bir duruş profili çizdirir. Klasik giyinen kadın Osebso’dan giyiniyorsa kaliteyi bilen kadındır.

Osebso’da sonbahar- kış sezonunda hangi renkler ağırlıkta?
Kış sezonunda kaban ağırlıklı bir koleksiyon çalıştım. Kaşmir, kaşe kabanlar, kürklü kabanlar koleksiyonumuzda bulunuyor. Koyu renkler dışında araya kırmızı, gri, lacivert tonları kullanmayı tercih ettim. Kabanlarda bu sezon sadece 36 ve 38 olmak üzere iki beden çalıştım. Genel olarak Osebso’da 36’dan 42’ye kadar 4 beden çalışıyorum. Kabanlarda büyük bedene girmeyi tercih etmiyorum.

Osebso’yu kimlerin üzerinde görmek sizi daha çok mutlu eder?
Pınar Altuğ Atacan’ı çok beğeniyorum. Fiziği çok düzgün ve güzel. Osebso’yu üzerinde görebilmeyi isterim. Dünya starlarından Jennifer Lopez. ‘Osebso’ markası bu isimler üzerinde efsane durur. Slim fit çalışıyorum. Slim fit, kişiyi daha ince gösteren dar kalıptaki giysilere denir. Dolayısı ile de ince belli kadınlar bu markayı ve tarzı çok iyi taşır.

‘ÖZEL ANTİKA ÜRÜNLERİ PİYASAYA SUNACAĞIM’
Ebru Hanım, gelecek hedefleriniz nelerdir?

Erkek giyime giriyoruz. Osebso konsepte girdik. Özel antika ürünleri piyasaya sunacağım. Tamamen benim marka adım altında olacak. Türkiye’de ne kadar kaliteli antika ürün varsa benim marka bünyemde olacak. Osebso konsepti ayrı bir şekilde kategorize edeceğim.

İnsanlar ‘Osebso’ ürünlerine nereden ulaşabilir?
‘Osebso.com.tr’ internet sitesinden ürünleri temin edebilirler. Trendyol, hepsiburada gibi online sitelerden erişim mümkün. Birkaç büyük marka ile görüşmelerimiz devam ediyor. Anlaşmak üzereyiz. Yakında bu markaları açıklamış olacağım. Ürettiğim tüm ürünler ile büyük bir gurur duyuyorum. İşimi ve tasarımlarımı çok seviyorum. Kaliteyi çok seviyoruz, tercih ediyoruz ve çizgimizi bozmuyoruz. Markamın, ürünlerime sahip olan kişilere her zaman şans getirmesini umuyorum. 
 

İNSTAGRAM: ebrusoyluo 

Ebru Soylu

Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır Ebru Soylu
Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır Ebru Soylu
Ebru Soylu: Klasik Giyinen Kadın Osebso’dan Giyiniyorsa Kaliteyi Bilen Kadındır Ebru Soylu