ED Cosmetics’in En Önemli Özelliği Ürünlerinin Vegan Olması ve Kalıcılığıdır

ED Cosmetics’in En Önemli Özelliği Ürünlerinin Vegan Olması ve Kalıcılığıdır ED Cosmetics’in En Önemli Özelliği Ürünlerinin Vegan Olması ve Kalıcılığıdır

ED Cosmetics Kurucusu Elif Işık, ED Cosmetics’i farklı kılan özellikleri Klass’a anlattı.

En büyük hayallerinden biri kendi markasını kurmak olan ve iyi bir pazar araştırmasıyla hayallerini gerçeğe dönüştüren ED Cosmetics Kurucusu Elif Işık, markasının ürün özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Doğal ve hiçbir canlıya zarar vermeden ürettiği ürünlerinin vegan ve kalıcı olduğunu vurgulayan Elif Işık, likit rujlarının renk seçimleriyle de büyük beğeni topluyor. Markasının çatısı altında çıkartacağı her ürünün vegan olacağını belirten ve kalıcılık anlamında da iddialı olan ED Cosmetics Kurucusu Elif Işık ile ürünlerinin özelliklerini ve markasını farklı kılan yanlarını Klass okurları için konuştuk.

Elif Hanım, ED Cosmetics markasını kurarak başarılı bir girişimcilik hikayesi yazdınız. Kozmetik sektörüne girme ve markanızı kurma hikayenizi dinleyebilir miyiz?
Bir marka kurmak ve bir girişime imza atmak her zaman en büyük hayalimdi diyebilirim. Bu anlamda aslında hayatımın her evresinde bunun temelini oluşturdum ve kendimi hazır hissettiğimde markamı çıkardım. Markamı oluşturmadan önce bir pazar araştırması yaptım. Kendim de makyaj ürünlerine çok meraklı birisiyimdir. Markaların ürünlerini deneyimledim ve artılarını eksilerini kafamda belirledim. Sonrasında ise kendi markamda bu eksikleri gidererek tüketiciye sundum. Kendi markamı oluşturmak, sosyal medyada görseller paylaşıp büyümek güzel bir başlangıç oldu.

Ürün gamınızda hangi ürünler bulunuyor ve özellikleri nelerdir?
Biz başlangıç olarak likit rujla başlamak istedik. Elbette farklı ürünlerimiz de olacak ancak şu an likit rujlarımız satışta. 3 tane renk tercih ettik. Bizim en önemli özelliklerimiz ürünlerimizin vegan olması ve kalıcılığı. Kendi tercihlerim üzerinden giderek mat renkler çıkardık. Vegan içerikler son dönemde oldukça ilgi çekiyor. Hem daha doğal hem de canlılara zarar verilmiyor üretim aşamasında. Bu yüzden çıkaracağımız tüm ürünler mutlaka vegan içerikli olacak. Kalıcılık kadınların bir rujda aradığı en önemli özelliklerden ve biz de yaptığımız ar-ge çalışmalarıyla bu konuda başarılı bir ürün çıkarttık.

Sizin markanızı farklı kılan özellikler nelerdir?
Renklerimiz gerçekten çok beğenildi. Mat renkler zaten son dönemde oldukça moda oldu. Biz de renk seçimlerimizi mat tonlara uygun bir şekilde yaptık. Fark olarak bahsettiğim gibi kalıcılık anlamında oldukça iddialıyız. Hatta sürdükten hemen sonra bile boya çıkartmayan bir ürün geliştirmek istedik.

Hedefleriniz neler? Türkiye'de satış ağınızı genişletecek misiniz?
Öncelikli hedefim tabi ki markamı daha geniş kitlelere tanıtmak. Elbette Almanya ve Avrupa’dan sonra Türkiye’de satış ağımızı genişletmek istiyoruz. Hem bayilik vererek hem de zincir mağazalarda yer alarak Türkiye’de satış ağımızı büyüteceğiz. Uzun vadeli hedefim ise markamı tüm dünyada bilinen bir marka haline getirmek.

İnstagram: edcosmetiicss

Elif Işık