Emine Çam : “Daima Işıldayan, Sıkı Ve Pürüzsüz Bir Cilt İle Zamanı Geriye Sarın”

Emine Çam : “Daima Işıldayan, Sıkı Ve Pürüzsüz Bir Cilt İle Zamanı Geriye Sarın” Emine Çam : “Daima Işıldayan, Sıkı Ve Pürüzsüz Bir Cilt İle Zamanı Geriye Sarın”

Emine Çam, Güzellik, Estetik Ve Sağlık Kliniğindeki Yeni Trendleri Klass Okurları İçin Anlattı Almanya ve Türkiye’deki başarılı yatırımlarıyla adını sıkça duyuran Medicare Güzellik, Estetik ve Sağlık Kliniği Kurucusu Emine Çam, güzellik uzmanı olarak sayısız eğitim aldıktan sonra Almanya’da Medicare’i kurarak pek çok hizmeti uzman kadrosuyla danışanlarına sunmaya devam ediyor. Başarılı iş kadını, planlı ve programlı yoğun iş temposunda işlerini ve yatırımlarını büyüterek bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek başarısına başarı katıyor.  Aynı zamanda çeşitli kurum ve kuruluşlardan da  Medicare olarak defalarca “Yılın Uluslararası Estetik, Sağlık ve Güzellik Merkezi” ödüllerini kazanan ve “Daima ışıldayan, sıkı ve pürüzsüz bir cilt ile zamanı geriye sarın” diyen başarılı İş Kadını Emine Çam, sonbahar aylarının yeniliklerini ve yeni trendleri Klass okuyucularıyla paylaştı.  

Emine Hanım, bir uzman olarak derinlemesine cilt temizliği için neler yapılması gerektiğini anlatır mısınız?
Tüm cilt tiplerine uygulanabilen Hydrafacial bu konuda en büyük yardımcımız. Hydrafacial, tek seansta cildin tüm ihtiyaçlarını el değmeden karşılayan bir anti aging bakım sistemidir. Cildin derinlemesine temizlenme, soyma, yenilenme, nemlendirme ve antioksidan bakımı; acısız, ağrısız bir şekilde Hydrafacial ile yapılabilir. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan vakumlu başlık, cildi mikro düzeyde soyarak ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve yağdan arındırır. Aynı zamanda cilde hyaluronik asit, protein ve antioksidan içeren bir özel karışım solüsyon pompalayarak cildin canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Cilt gençleştirmede Ozon tedavisi nedir, nasıl uygulanır?
Ozon, cildin doğal güzelliğini ve sağlığını koruyan ve yerine koyan eşsiz bir gazdır. Ozon terapisi cilt bozukluklarını maskelemez, doğal fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlayarak kendini yenilemesini uyarır. Ozonun etki mekanizması cilt yenilenmesinde kompleks bir program içinde kullanıldığında görülebilir. Ozon tedavisinin diğer kozmetik uygulamalar ve ürünlerden farkı cildin normale dönmesi, oksijenlenmesi, nemlenmesi, korunması ve yenilenmesini sağlayan organizmaya hem içten hem de dışarıdan çift yönlü etki etmesidir. Sadece geçici bir kozmetik etki yaratmaz, genel bir temizlenme, sıkılaşma ve sağlık kazandırır. Bu yüzden ozon tedavisi cildin bariyer, bağışıklık, su tutma ve yenilenme fonksiyonlarını düzeltmenin yanı sıra yapısını iyileştirmesine de izin veren devrim niteliğinde bir uygulamadır. Özellikle “cilt stresi” tanısı olan hastalarda ozon tedavisiyle hızlı ve fark edilir bir düzelme sağlanmaktadır.

Anti-Aging aşılarının faydaları nelerdir?
Anti Aging aşıları, günümüzde çeşitli amaçlar doğrultusunda yapılan ve aynı zamanda cilde ihtiyaç duyduğu parlaklığı, nemi ve esnekliği kazandıran aşılardır. Özel içerikleri ile ciltte meydana gelen pek çok farklı soruna hızlı çözümler getirir. Ayrıca tedavi destekleyici etkileri ile yapılan cilt gençleştirme ya da güzelleştirme uygulamalarında olumlu etkilere sahiptir.

Emine Hanım, kliniğinizde uygulanan Anti-Aging aşıları hangileridir?
Gençlik Aşısı, Nem Aşısı, Somon DNA Aşısı, NCTF 135HA /Paris ışıltısı, Profhilo 5 Nokta Tekniği kliniğimizde uyguladığımız aşılar ve tekniklerdir.

Dolgunluk ve sıkılık için Kök Hücre Tedavisi nedir?
Alloblast kök hücre tedavisi, ciltte hücresel düzeyde iyileşme sağlayan bir uygulamadır. Doku iyileşmelerinde etkili olan Alloblast tedavisi; özellikle son yıllarda ameliyatsız cilt germe ve cilt gençleştirme tedavilerine sıklıkla başvurulan uygulamalardan biridir. Tedavide kullanılan kök hücrelerin enjekte edildikleri yerlerde dokuları taklit edebilmesi sayesinde başarılı sonuçlar alınan Alloblast tedavisi; ciltte daha gergin ve daha genç bir görünüm yakalamamıza yardımcı olurken aynı zamanda başta akne izleri olmak üzere cilt lekelerini de gidermektedir.

Alloblast hangi hastalıklarda kullanılır?
Alloblast uygulaması pek çok cilt hasarı için etkin bir çözüm olmaktadır. Alloblast kök hücre uygulamasıyla; cilt lekeleri giderilebilir, cilt sıkılaştırılabilir, cilt kırışıklıkları tedavi edilebilir, ciltte oluşan yara ve doku hasarı iyileştirilebilir, ciltte daha parlak ve canlı bir görünüm elde edilebilir.