En Büyük Gücümüz Birbirimize Olan İnancımız

En Büyük Gücümüz Birbirimize Olan İnancımız En Büyük Gücümüz Birbirimize Olan İnancımız

Garage Hair Repair Studio Kurucusu Ahmet Çoban ve Ataşehir Şube Ortakları Güney Aslan ile Kaan İçoğlu yeni şubelerinin özelliklerini Klass’a anlattı.  

Yenilikçi uygulamaları ve müşteriye kendisini daima özel hissettiren hizmet anlayışı ile saç bakım sektörüne yön veren Garage Hair Repair Studio, Ataşehir’de yeni bir şubenin açılışını daha gerçekleştirdi. Marka bünyesinde yetişen Güney Aslan ve Kaan İçoğlu’nun ortak olduğu şube, konumu ve çevresinde bulunan sosyal imkanları ile yalnızca saç bakımı yaptırmak isteyenlerin değil aynı zamanda keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen kişilerin de adresi olacak. Garage Hair Repair Studio Kurucusu Ahmet Çoban ve Ataşehir şube ortakları Güney Aslan ile Kaan İçoğlu Garage Hair’deki yolculuklarını Klass okurları için anlattı.


Ahmet Bey, Ataşehir’de açtığınız altıncı şubenizin hayırlı olmasını diliyoruz. Öncelikle yeni bir şube daha açma fikri nasıl doğdu?
Garage, yeni nesil kuaförlüğün farklı bir yorumu. Biz Türkiye’de şu anda 106’ncı şubeyi de açıyor olabilirdik. Böyle bir ekonomiye sahibiz. Ekonomisi ve alt yapısı en güçlü kuaför markalarından birisiyiz. Ancak bunu yapmıyoruz. Oluşturduğumuz değerin sadece içeriden yetişenler tarafından sürdürülmesini, kazanç olarak da sadece onlara dönmesini istiyoruz. Biz dışarıdaki bir yatırımcıya şube açmıyoruz. Bu yüzden bize emek veren, bizimle bu yolda yürüyen, bizi hisseden, ruhumuzu müşterimize sonuna kadar yansıtabilen ve bizimle büyüyen bir ekiple bunu yapmaya çalışıyoruz. Kaan da bu anlamda markamızın içerisinde hem sabrı hem de becerisiyle uzun süre emeği geçmiş bir arkadaşımız. Güney’i anlatmamıza gerek bile yok, zaman içerisinde bulunduğu noktayı en değerli hale getirmek için canı gönülden çabaladı. Hem kendisine hem de ekibine değer katmaya çalıştı. Kendisi ile daha güçlü olduk, kendisi ailemizin bir parçası haline geldi. Yan yana geldiğimiz, birlikte yürümek istediğimiz, bize inanan herkesi ailemizin bir parçası gibi görüyoruz. Aile bağını güçlü bir şekilde hissettikten sonra daha büyük adımlar atmaları için onlara çok daha büyük bir motivasyon veriyoruz. En büyük gücümüz birbirimize olan inancımız.


Kaan Bey, Garage Hair ile tanışma sürecinizi bizimle paylaşabilir misiniz?
Ben Ahmet Bey’i sektörde uzun süredir takip ediyordum. Buraya gelmeden önce de benim Bağdat Caddesi Erenköy’de kendi salonum vardı ancak bana gelecek vadeden bir yapıda değildi. Kendimi geliştirmek için Ahmet Bey ile tanışmak istedim. Bundan üç sene önce bir araya geldik. Ahmet Bey’in yanına salon işletmeciliği bırakıp geldim. Onun yanında personel olarak çalışmayı göze almıştım. Önemli olan bana inanması ve daha iyi bir geleceğin kapılarını aralamasıydı. Bir dönem Levent’te, bir dönem Caddebostan’da Güney ile çalıştım. Güney’in bana olan inancı bu sürecin devam etmesinde çok önemli bir etken oldu. Bir akşam bana telefon geldi. Ertesi sabah bir anda kendimi Ahmet Bey ve Güney Bey ile Levent’te yeni şube ile ilgili görüşmeler yaparken buldum. Büyük bir markada kendimi ispat etmek gibi bir hayalim hep vardı. Garage, altyapısı çok sağlam bir marka. İnsanlar bir kuaför salonuna gittikleri zaman bizim modellerimizi gösterip ‘bu saçı istiyorum’ diyebiliyorlar. Bu bizim için çok kıymetli bir şey.


Güney Bey, peki sizin de Garage bünyesine katılma ve yükselme hikayenizi dinleyebilir miyiz?
Yaklaşık altı yıl önce Garage bünyesine katıldım. Garage markasını çok beğenerek takip ediyordum. Saçlardaki doğal ışıklar olsun, renklendirmeler olsun her şeyleriyle benim sağlıklı saç anlayışıma uygun bir teknikle çalışıyorlardı. Bu durum da beni çok heyecanlandırıyordu. Markanın yenilikçi vizyonu, genç dinamik yapısı beni çok etkilemişti. Garage çok başarılı ve kazançlı bir yapı. Doğru bir yatırım yaptığımı şimdi çok daha iyi anlıyorum. Tüm bunlardan daha da önemlisi Ahmet Çoban ile ilk görüştüğümde ona hedeflerimi anlatmıştım. Geçen süre içerisinde onun yaptığını ben de bir başkası için yapabileceğimi hissettim. Bu yüzden salon içerisinde çalıştığım ekibime onların da bu ailenin bir parçası olabileceklerini söyledim. Aralarından sıyrılan Kaan ve onun gibi başka projelerin içerisinde yer almak isteyen birkaç arkadaşımız da bizimle büyük işler yapmanın peşinde.

Ahmet Bey, Garage Hair Ataşehir’e gelen müşterileriniz burada neler bulacak?
İyi lokasyonlarda olmak Garage’ın en önemli özelliği. Ataşehir’deki Garage Hair’in en önemli özelliği otoparkının olması. Daha da önemlisi sıfırdan yenilenmiş, büyük bir yatırım yapılmış, devasa bir yapının içerisinde bulunuyoruz. İçerisinde havuz, tenis kortu ve spor salonu bulunuyor.  Anadolu Yakası’nın en iyi spor salonuna sahip bir yapının içerisindeyiz. İnanılmaz güzel bir spa salonu var. Etrafındaki kafe ve restoranların hepsi çok güncel ve trend yerler. Bu yapının içinde olmak bize pek çok konuda avantaj sağlıyor. Buraya gelen bir kişi bütün ihtiyaçlarını giderip çıkabiliyor.


 

Kaan İçoğlu, Ahmet Çoban, Güney Aslan