Estetikte Trend ‘Doğal ve Sağlıklı Görünüm’

Estetikte Trend ‘Doğal ve Sağlıklı Görünüm’ Estetikte Trend ‘Doğal ve Sağlıklı Görünüm’

Vanity Estetik’in uluslararası sertifikalı doktorları, doğal estetik trendi ve sundukları medikal estetik uygulamalarını Klass’a anlattı.  

Her geçen yıl cerrahi ve cerrahi olmayan operasyonlara talep artarak devam ediyor. Artan bu taleplerle beraber, gelişen teknolojiler ve uygulamalarla oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Talepler arttıkça trendler de değişiyor. Son yılların trendi ise doğal estetik. Doğal estetik trendi ile gündemden düşmeyen medikal estetik uygulamaları ile ilgili merak ettiklerinizi, yüksek memnuniyet oranı ile çok tercih edilen Vanity Estetik’in uluslararası sertifikalı doktorlarıyla Klass okurları için konuştuk.

Öncelikle en merak edilen konulardan biri olan mimikleri kaybetmeden kırışıklardan kurtulmanın mümkün olup olmadığından biraz bahsedebilir misiniz?
Doğal estetik modası, son yıllarda giderek trend oldu ve bu trendle beraber yeni uygulamalar da popülerleşiyor. Estetik uygulamalarının tercih edilmesinin nedenlerinden biri de yıllara meydan okumak olduğunu söylemek yanlış olmaz. Vanity Estetik olarak, yüksek hasta memnuniyeti ile başarılı sonuçlar aldığımız uygulamalardan biri de Baby Botoks. Baby Botoks’ta amaç yüzdeki mimikleri yok etmeden ince kırışıklıkları açmaktır. Bu sayede mimik hareketlerine engel olmadan tamamen doğal bir görünüm sağlamak mümkün. Botoks, hamileler ve emziren kadınlara önerilmez. Kanama ve pıhtılaşma problemi yaşayan kişilere de botoks uygulaması yapılamaz. Ayrıca, uygulamanın yapılacağı bölgede ciddi deri enfeksiyonu gibi bir durum olduğunda da botoks uygulanamaz. Uygulama yapıldıktan yaklaşık 3 ay sonra botoksun kaslar üzerindeki etkisi azalmaya başlar ve yine ortalama 6 ay sonra etkisini kaybederek kaslar eski haline döner. Genellikle uygulamadan 6 ay sonra botoks tekrar yapılabilir. Zaman içinde düzenli tekrarlandığında, botoksun vücuttaki kalıcılık süresinin daha etkili olması da sağlanmış olur. Kadın ve erkek fark etmeksizin yeni yılı doğal bir görünümle karşılamak isteyen herkes Baby Botoks uygulamasını tercih edebilir.


Ameliyatsız burun estetiği hakkında da bilgi verebilir misiniz?
Ameliyatsız burun estetiği (burun dolgusu), burnunun şeklinden memnun olmayan ve ameliyatsız çözüm arayan kişilere alternatif bir tedavi yöntemi. Kadınların yanı sıra, erkekler arasında popülerliği artan bu uygulamada son yıllarda popüler olan hyaluronik asit bazlı dermal dolgulardan yararlanılır. Hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddesi, burunda düzeltilmek istenen alanlara enjekte edilir. Genel anestezi gerektirmeyen burun dolgusu uygulaması yaklaşık 5-10 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası şişme, morluk gibi durumlar olmayacağı için normal günlük yaşantıya devam edilir. Burun boyutunu daraltmak veya kısaltmak isteyen hastalar için bu işlem uygun değildir ve denenemez. Burnun gerçek şekil ve büyüklüğü tamamen değiştirilmek isteniyorsa ameliyatsız burun düzeltme işlemi yerine burun estetiği operasyonu en doğru seçenek olacaktır. Kemerli bir burun yapısına uygulanacak burun küçültme işlemi, cerrahi müdahale ile yapılabildiği gibi ameliyatsız yöntemler kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Kişinin hangi yönteme uygun olacağı cerrahın kararı ile belirlenir. Bazı kişilerin burun kemeri az iken, bazılarında oldukça belirgin olabilmektedir. Burun dolgusu işlemi burun kemeri daha küçük olan hastalar için önerilir. Eğer daha çıkıntılı bir burun söz konusu ise mutlaka ameliyatla müdahale gerekir. İstenmeyen herhangi bir sonuçla karşılaşılmaması için, burun dolgusunun Vanity Estetik’te olduğu gibi uluslararası sertifikalı, burun anatomisi ve burun estetiği konusunda tecrübeli bir estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılması önerilir.


Günümüzde popüler estetik operasyonlardan bir tanesi çene dolgusu olan Jawline.  Çene dolgusu uygulaması nasıl yapılıyor?
Çene, estetik açısından dış görünüşü etkileyen önemli bölgelerden biri. Vanity Estetik’te, dış görünümü etkileyen çene bölgesi için de ihtiyaca göre görünümü iyileştirmek için çeşitli uygulamalar sunuyoruz. Bu uygulamalardan birisi de çene dolgusu (jawline). Çene dolgusunun uygulanma amacı kuvvetli ve belirgin bir çene hattı oluşturarak yüze ‘V’ şekli kazandırmaktır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak üretilen, dokuların esnekliğini ve yumuşaklığını sağlayan bir maddedir. Bu nedenle çene dolgusunda da tercih edilen yöntemdir. Hyalüronik Asit uygulandığı durumlarda, çene bölgesine anestezi kremi sürülür ve uyuşunca uygulama yapılır. Ortalama 15-20 dakika süren jawline dolgu işleminden hemen sonra günlük rutine kolayca geri dönülebilir. Çene dolgusunda kullanılan bir diğer yöntem ise yağ dolgusudur. Bu yöntemin tercih edildiği durumlarda, uygulama öncesinde hastadan karın bölgesi ya da basenlerden işlem için yeterli ölçüde yağ alınır ve çene bölgesine enjekte edilir. Çene dolgusu uygulaması kalıcı değildir. Dolgunun kalıcılığı yaklaşık 12-18 ay devam eder. Kişinin kendi yağından elde edilen dolgu ile yapılan işlemde kalıcılık yaklaşık 2-3 yıl sürer.

Yaşlanma, genetik ve dış etkenlerden dolayı göz altlarında oluşan koyu renkli halkalar, torbalar, şişlik, morluk ve çökme problemleri yüze yorgun bir görünüm veriyor. Göz altı ışık dolgusu bu gibi şikayetlere etkin çözüm sağlıyor mu?
Çevresel faktörler, stres, yaşam koşulları ile cilt, zamanla elastikiyetini kaybedebiliyor. Göz bölgesi, bu durumdan en çok etkilenen bölge. Bu nedenle bu bölgede oluşan herhangi olumsuz bir görünüm kadınların ve erkeklerin estetik açıdan kaygı yaşamasına neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu uygulaması alt göz kapaklarına ve yanaklara daha genç bir görünüm kazandırarak göz çevresinde istenmeyen bu görünüme etkin bir çözüm sağlar. Ağrı ve acı hissedilmeyen bu uygulamada Hyalüronik Asit (HA) esaslı dolgu maddesi kullanılır. Zaman içinde dolgu maddesi erise de cildinize zarar vermez ve tekrar uygulama yapılır. İşlemden hemen sonra uygulamanın etkisi görülür ancak en iyi sonuç için yaklaşık üç hafta beklemek gerekebilir. Göz altı ışık dolgusu için adayların iyi bir cilt esnekliğine ve yeterli bir cilt kalınlığına sahip olması gerekir. Bu nedenle, göz altı ışık dolgusu herkes için uygun olmayabilir. Ancak bu gibi durumlarda, bazen aşamalı tedaviler bir seçenek olabilir. Yeni yıla daha genç ve canlı bir görünüm kazanmış olarak girmek isterseniz, göz altı ışık dolgusu kendinize hediye edebileceğiniz en doğru şey olabilir.

VANITY ESTETİK İLE TANIŞIN
Vanity Estetik, uluslararası sertifikalı, alanında uzman 8 doktoru ile üst düzey hasta memnuniyeti taahhüt etmektedir. Daha fazla bilgi edinmek için vanityestetik.com’dan, @vanityestetik sosyal medya hesaplarından ve 0850 441 54 44 no’lu iletişim numarasından Vanity Estetik’e ulaşabilirsiniz