Ev Kadınlarına Yönelik Projemizle İlgili Çok Güzel Geri Dönüşler Alıyoruz

Ev Kadınlarına Yönelik Projemizle İlgili Çok Güzel Geri Dönüşler Alıyoruz Ev Kadınlarına Yönelik Projemizle İlgili Çok Güzel Geri Dönüşler Alıyoruz

Blackboss Yönetim Kurulu Başkanı Steve Asowa, yeni girişimlerini ve gelecek planlarını Klass’a anlattı.

BlackBoss markasıyla takı ve aksesuar sektörüne hızlı bir giriş yapan başarılı İş İnsanı Steve Asowa, kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri, düzenlediği etkinlikler, defileler ve farklı alanlardaki yatırımlarıyla marka bilinirliğini arttırırken bir yandan da büyümesini sürdürüyor. BlackBoss’un cemiyet hayatı için hazırladığı özel koleksiyon ve iş dünyasının beğenisine sunduğu elegant zevkleri olan kişilere hitap eden BlackBoss VIP, olumlu geri dönüşler alırken İş İnsanı Steve Asowa BlackBoss olarak her kesime ve her zevke hitap etmeyi amaçladıklarını söylüyor. BlackBoss Yönetim Kurulu Başkanı Steve Asowa ile yeni yatırımlarını, kadınlarla ilgili sosyal sorumluluk projelerini ve gıda sektöründeki yeni markaları Ballora’yı Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.Stewe Bey, Black Boss markanızla son ayların en gündemde olan işadamlarından birisiniz. Son olarak cemiyet hayatı için hazırladığınız özel aksesuar koleksiyonunuzdan bahsedebilir misiniz?
Cemiyet koleksiyonumuz altın tozuyla ürettiğimiz bir segment oldu. Bu koleksiyonda ürünler genelde gerçek altınlarla birebirdir. Cemiyet hayatı için tek kullanımlık olarak hazırladığımız bir koleksiyon bu. Diğer takılar kadar olmasa da belli bir kesim tarafından kullanılıyor. Bu ürünleri kullanan müşterilerimiz çok beğendiklerini ve memnun kaldıklarını söylüyorlar.

Nasıl geri dönüşler aldınız? Beklentilerinizin karşılandığını söyleyebilir miyiz?
Cemiyet hayatında olan insanlardan çok güzel geri dönüşler aldık. Bu ürünlerin tasarımları oldukça farklı. Hollywood’ta gördüğümüz tasarımlar tarzında oldukları için koleksiyonumuz şu anda büyük bir ilgi görüyor. Black Boss olarak her kesime ve her zevke hitap eden ürünler üretmeye çalışıyoruz.  

Bundan sonra Black Boss Accessory’nin  pazarlama süreçlerini nasıl şekillendirmeyi düşünüyorsunuz?
Bundan sonraki süreçte sosyal projelerimize yoğunluk vermek istiyoruz. Ev kadınlarına yönelik projemizle ilgili çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Ayriyeten de şu anda genelde butik mağazalara stant koyuyoruz. Konsinye tarzında ürünlerimizi sergilediğimiz stantlar var. Onlar ürünlerini sattıkça yeniden bizimle iletişime geçiyorlar.


Kadınlarla ilgili projenize gelecek olursak onlara verdiğiniz ürünlerle birlikte satış hacminizde nasıl bir değişiklik oldu. Bununla ilgili nasıl geri dönüşler aldınız?
Kadınlarla ilgili olan projemizde çok güzel geri dönüşler aldığımız için o konuya yoğunlaşmak istiyoruz. Bu onlar için aslında bulunmaz bir fırsat. Evlerinde, sadece Instagramı kullanarak para kazanıyorlar. Üstelik bunu yaparken hiçbir bütçe koymuyorlar. Satış yaptıkça bütçeleri artıyor, bir sermayeleri oluyor. Böylece hanelerine ekonomik katkıda bulunmuş oluyorlar.  

Black Boss markasının yurt dışı satışları nasıl?
Yurt dışı satışlarımız iyi gidiyor. Almanya-Hollanda gibi ülkelere ürünlerimizi rahatlıkla satabiliyoruz. Avrupa’ya ihraç edilen ürünlerin belli bir standartta olması gerekiyor. Bizim Black Boss olarak bu standartlarla ilgili herhangi bir sıkıntımız olmadığı için orada güzel satışlar yapıyoruz. Satışlarımız Black Boss markasıyla toptan olarak gerçekleştiriyoruz.

Geçtiğimiz günlerde bir alışveriş şenliğine katıldınız ve bir defile düzenlediniz. Bu etkinlik sizin için nasıl geçti?
Gayet güzel tepkiler aldığımız bir defile oldu. Sosyal medya platformlarımızda çok yüksek bir etkileşim gördük. Bizim için güzel bir tanıtım olduğuna inanıyorum. Ürünlerimizi ve markamızı insanlarla sık sık bir araya gelerek, bu tarz etkinlikler düzenleyerek tanıtmaya özen gösteriyoruz.

Black Boss VIP, markasıyla erkeklere yönelik ürünleriniz de var. Bu ürünlerden de bahsedebilir miyiz?
Black Boss VIP markası, daha çok iş dünyasına hitap eden bir marka. Daha çok Porsche, Lamborgini çakmakları, üst segmentlere hitap eden Puro çakmakları dediğimiz çakmaklar; kesiciler, setler, humidorların olduğu bir kombinasyon olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda iş dünyası bunu bir kültür olarak görüyor. BlackBoss VIP, elegant zevkleri olan insanları hitap eden bir marka.

Takı-tasarım ürünlerinin dışında doğal bir ürünle gıda sektörüne de geçiş yaptınız? Bu üründen ve markanın özelliklerinden bahsedebilir misiniz?
Pandemi sürecinde sağlığın önemini daha iyi anlamaya başladık. O yüzden insanlar doğal ürünlere yönelmeye başladı. Biz de gıda alanında ne yapabileceğimizi düşündük. Ballora markamız ile bal ürünlerine yatırım yaptık. Ballora balları bayilerde satışa sunulmaya başlandı.

Böyle bir marka oluşturma fikri sizde nasıl oluştu. Ürünlerinizi nerede üretiyorsunuz?
Biliyorsunuz ki ülkemizde yaz aylarında orman yangınları oldu. Arıcılık yapan insanlar arılarını kaybetti. O dönemde arıcılıkla uğraşan bir arkadaşım ile beraber halihazırda böyle bir planımız vardı. Orman yangınları bizi tetikleyen şey oldu. Yangında arılarını kaybeden arkadaşlarımıza petekler gönderdik. Sonrasında da “Ballora” markasını kurmak için çalışmalara başladık. Ballarımızı tamamen doğal bir ortamda Maraş’ta üretiyoruz. Bizim ürünlerimiz yüzde 95 organik. Butik tarzda ve sınırlı sayıda üretim yapıyoruz. İlk yıl hedefimiz 200 kilogram bal üretmek.
 

INSTAGRAM: blackbossaccessory


 

Steve Asowa