Fatih Karaca:Türkiye ve Dünyanın Sofra Kültürünün Değişmesine Öncülük Etti

Fatih Karaca:Türkiye ve Dünyanın Sofra Kültürünün Değişmesine Öncülük Etti Fatih Karaca:Türkiye ve Dünyanın Sofra Kültürünün Değişmesine Öncülük Etti

Türkiye’de sofra kültürünün değişmesine öncülük eden; sofra, mutfak, küçük ev aletleri, dekorasyon ve ev tekstili alanında sektörün lider isimlerinden biri olan Karaca Group’un Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, 2022 yılında da yeni yatırımlar yapmaya ve yeni projeler üretmeye devam etti. Yaptığı her işe değer ve yenilik katarak alanında büyük takdir toplayan başarılı iş insanı Fatih Karaca, 2022 yılında sunduğu hizmetlerle Karaca’yı bir dünya markası haline getirip 2022’ye değer katan başarılı iş insanlarından biri oldu.  

1973 yılında dört kardeşin güçlerini birleştirmesiyle bir cam atölyesinde başlayan ve kendi kategorisinde Türkiye’de ilk akla gelen markalardan biri olan Karaca’nın üçüncü kuşak temsilcisi Karaca Group Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, sektörde daima ilkleri gerçekleştirerek kısa bir sürede kimsenin hayal bile edemediği bir konuma gelen Karaca’yı başarıdan başarıya koşturuyor. Net hedeflerle yatırımlarına devam eden ve sektördeki öncülüğünü koruyan Fatih Karaca, Karaca’yı çok iyi partnerlerle, çok iyi danışmanlık şirketleriyle ve çok iyi reklam-iletişim ajanslarıyla çalıştırdığını ve şirket bünyesinde kaliteli insanlarla çalıştıklarını ifade ederek bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söylüyor. 2022 yılında yaptıkları yurt dışı atılımlarıyla markasını büyüterek hizmetlerini geniş kitlelere sunduklarını ve vizyon, misyon ve stratejisini her daim gözden geçirerek ilerlediklerini dile getiren başarılı iş adamı Fatih Karaca, Karaca’nın çalışma felsefesini tatmin olmama ve sürekli kendini geliştirme üzerine kurulu olduğunu ifade ediyor. Başarılı iş insanı, sıradan ürünler yapmadıklarını, her zaman yenilikçi bir kimliğe sahip olduklarını bu nedenle ürünlerine değer kattıklarını söyleyerek sunduğu nitelikli hizmetleri gözler önüne seriyor.

“HEP İYİ İŞLER YAPTIK, KENDİMİZLE YARIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Karaca’nın kendi kategorisinde akla gelen ilk marka olduğunu ve her zaman gelişime, yeniliğe açık, eğitimi önemseyen bir kurum olduklarını dile getiren Karaca Group Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karaca, “Biz Karaca’da hep iyi işler yapıyoruz.  Her zaman yaptığımızın daha iyisini yapma azmi içindeyiz ve eğitime çok önem veriyoruz. Mesela mağaza müdürlerini MT programlarıyla yetiştiriyoruz. Karaca’nın MT Programı çok özel bir program. Yılda defalarca eğitim programı yapıyoruz. Karaca olarak ilkleri yapıyoruz. 49 yıllık başarımızın altında yatan nedenlerden biri de eğitime verdiğimiz önemdir.” diyerek başarı sırlarını açıklıyor. Her yıl belirledikleri büyüme hedeflerine ulaştıklarını, 2023’te de bu büyümenin devam edeceğini, hedeflerini buna göre koyduklarını belirten Fatih Karaca, “Yatırımlarımızı da ona göre yapıyoruz. Bu konuda da hiçbir kısıtlamamız yok. Hedeflediğimiz tüm yatırımları yapıyor, çok fazla yeni ürün çıkartıyor ve yeni ürün yatırımı yapıyoruz.” diyerek gelecek hedeflerinde de istikrarlı bir başarı grafiği çizeceklerinin altını çiziyor. Fatih Karaca, 2022 yılında da yaptığı tüm çalışmalar, yatırımlar ve yenilikleriyle sektörüne en çok değer katan isimlerden birisi oldu.

 

Fatih Karaca

Fatih Karaca:Türkiye ve Dünyanın Sofra Kültürünün Değişmesine Öncülük Etti Fatih Karaca-Tezer Kutluk
Fatih Karaca:Türkiye ve Dünyanın Sofra Kültürünün Değişmesine Öncülük Etti Hüseyin Çağlayan-Fatih Karaca