Formda Kalmayı Çok İyi Başarıyor

Formda Kalmayı Çok İyi Başarıyor Formda Kalmayı Çok İyi Başarıyor

Türkiye’nin en gözde erkek oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ, rol aldığı dizi ve filmlerde sergilediği oyunculuk performansı kadar, daima formda ve fit görünümüyle de dikkat çekiyor. Peki hem zayıf hem kaslı ve güçlü görünen, erkeklerin düşlediği Kıvanç Tatlıtuğ vücuduna nasıl sahip olunabilir?

Oyunculuğunun zirvesindeki Kıvanç Tatlıtuğ, sadece yetenekleriyle değil, fit görünümüyle de dikkat çekiyor. Tatlıtuğ, fit kalabilmek için her gün et yemeye özen gösteriyor. Protein ağırlıklı diyet yaptığını belirten Kıvanç Tatlıtuğ, spor hocasının verdiği listenin dışına da asla çıkmıyor. Ünlü bir restorana haftalık et siparişi veren ünlü oyuncu, dinlendirilmiş etleri düzenli olarak her gün alıyor. Tatlıtuğ’un en büyük destekçisi de kendisi gibi formunu korumaya büyük özen gösteren eşi Başak Dizer. Başak Dizer Tatlıtuğ, karantina günlerinde eşi Kıvanç Tatlıtuğ ile kilo almamaya özen gösteriyor.

2-3 ADET KEREVİZİN SAPI, 1 TUTAM MAYDANOZ, 1 ADET LİMONUN SUYU VE 3 BARDAK SU İLE HAZIRLANAN KARIŞIM, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DE GÜÇLENDİRİYOR.

Sağlıklı beslenmeye olan merakıyla bilinen Dizer, yakışıklı oyuncuya da her gün düzenli kereviz sapı suyu içiriyor. 2-3 adet kerevizin sapı, 1 tutam maydanoz, 1 adet limonun suyu ve 3 bardak su ile hazırlanan karışım, bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. Kıvanç Tatlıtuğ aynı zamanda girdiği çeşitli rollere göre kilo alıp vermek durumunda da kalıyor. Bu süreçte sağlığını koruması da önemli. Kıvanç Tatlıtuğ’un daha önce rol aldığı dizilerde herkesin çok konuştuğu kaslı vücuda sahip olabilmek için de aylarca sıkı bir sıkı bir şekilde çalıştı. Türkiye Kickboks Şampiyonundan 4 ay boyunca günde 2 saat boks eğitimi aldı. Beslenme ve diyet uzmanının hazırladığı diyet listesiyle zayıfladı. Günde üç öğün beyaz et, ara öğünlerde de ceviz, kuruyemiş ve haşlanmış sebze yedi. Kas yapmak için de iç organları dahil vücudunun tamamını çalıştıran bir spor eğitiminden geçti. Bu dönemde edindiği sağlıklı beslenme ve formda kalma alışkanlığını sürdüren Kıvanç Tatlıtuğ, "Ne kadar yoğun çalışırsam çalışayım, neredeyse her gün spor yapıyorum. Hayatımda diyet yok, artık kaliteli besleniyorum. Kendimi hiç olmadığım kadar iyi hissediyorum." diyor.

 

  

Kıvanç Tatlıtuğ