Galip Ölmez: Dünya’da ‘Luxury Boutique Hotel’ Kavramını Özelleştiriyoruz ve İlgi Çekici Hale Getiriyoruz

Galip Ölmez: Dünya’da ‘Luxury Boutique Hotel’ Kavramını Özelleştiriyoruz ve İlgi Çekici Hale Getiriyoruz Galip Ölmez: Dünya’da ‘Luxury Boutique Hotel’ Kavramını Özelleştiriyoruz ve İlgi Çekici Hale Getiriyoruz

Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, Urla’nın İncisi Olacak Yeni Projesi Portofino Urla Luxury Boutique Hotel’i Klass’a Anlattı.  


Turizm sektörünün önde gelen markalarından biri olan Yako Groups, Urla’da çok ses getirecek otel projesine imza attı. Tamamıyla İtalyan konseptinde olacak olan “Portofino Urla Luxury Boutique Hotel” sektöre yeni bir soluk getirecek. Otel, lezzetleri ve açık hava müzesini andıran peyzajıyla misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşatırken, kendinizi İtalya’nın muhteşem adalarında hissedeceğiniz ambiyansı ile büyülemeyi vadediyor. Yako Groups Kurucusu Galip Ölmez ile merak edilen tüm detayları, Yako Groups’un turizm sektöründe fark yaratacak gelecek planlarını ve hedeflerini Klass okurları için konuştuk.

Galip Bey, iş dünyasında birçok sektörde faaliyet gösteriyorsunuz. Yeni girişiminizle Urla’ya çok özel bir otel kazandırdınız. Öncelikle otelin özelliklerini dinleyebilir miyiz?
İzmir’in gastronomi ve şarap tutkunlarının gözde yeri Urla Kuşçular bölgesinde Portofino Urla isminde bir 'luxury boutique hotel'. Otelimiz tamamıyla İtalyan konseptinde olacak. Otelimizin içinde İtalyan konseptli bir restoranı misafirlerimizle buluşturacağız. Otelimiz 11 odalı olacak. Kendi ürettiğimiz şarap ve zeytinyağı ürünlerimizi konuklarımıza sunacağız. Otelde yarı olimpik havuz var. Aynı zamanda otelin her odasını ayrı bir deneyim alanı olarak tasarlıyoruz. Her bir odada farklı bir hikâye olacak.

‘ODALARIN HER BİRİ İSMİNİ İTALYA’DAKİ KASABA VE ŞEHİRLERDEN ALACAK’
Son dönemde birçok butik otel açıldı. Sizin bu anlamda farkınız nedir? Sunduğunuz ayrıcalıklardan bahseder misiniz?

İtalyan konseptinde sunduğumuz bu otelde, misafirlerimizi Güney İtalya’daymış gibi hissettiriyoruz. Yürüyüş yollarında antik sütunlar ve büstler olacak olan otelimizde adeta bir açık hava müzesinde geziyormuş hissiyatı yaratacağız. Onun dışında odaların her biri ismini İtalya’daki kasaba ve şehirlerden alacak. Odalara verilen bu isimler, ismini aldıkları şehir veya kasabayı yansıtacak. Konseptimizi bu tasarıma göre şekillendiriyoruz. Dünya’da ‘luxury boutique hotel’ kavramını biraz daha özelleştiriyoruz ve ilgi çekici hale getiriyoruz.

Otelde yer alacak restoranlardan bahseder misiniz?
Otelde İtalyan konseptli bir restoran olacak. Restoranımızda tamamıyla İtalyan tadım menüleri yer alacak. Misafirlerimiz burada Akdeniz ve İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini deneyimleme şansı bulacaklar. Sade, kendine özgü ve şık bir menü ile en iyi hizmeti misafirlerimizle buluşturacağız. Bu konuda çok iddialıyız.

‘TURİZMDEN GELEN GÜCÜMÜZÜ İZMİR BÖLGESİNE YANSITACAĞIZ’
Urla, İzmir’in yazlık bölgelerinden biri ve  12 ay hareketli bir belde. Siz otelinizde bu anlamda ne tarz çalışmalar yaptınız?

Turizmden gelen gücümüzü İzmir bölgesine yansıtacağız. Özellikle havuzumuzu ısıtmalı hale getireceğiz. Yaptığımız analizler sonucunda bunun İzmir bölgesinde tamamen bir ihtiyaç olduğunu gördük. Biz bölgede turizmi 12 aya yayarak faaliyet göstermek istiyoruz.

‘TURİZM CAMİASINDA SES GETİREN BİR MARKA HALİNE GELMEYİ İSTİYORUZ’
Turizm alanında gelecek hedefleriniz nelerdir?
Turizm sektöründe güçlüyüz. Tiny house üretim gücümüzle beraber ilk ‘Tiny House Otel’ yatırımını gerçekleştirdik. Daha sonra bir butik otel yatırımı yaptık. Bundan sonra da Portofino markasıyla Türkiye’nin konsept kasabalarında ve ilçelerinde ‘luxury boutique hotel’ yatırımlarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Bu konseptleri ilgi çekici hale getirmeyi ve dışarıdan turist kazandırmayı planlıyoruz. Portofino markasıyla Türkiye’nin turizmdeki gelirlerini arttırmayı düşünüyoruz. Özellikle yurt dışındaki turizm camiasında ses getiren bir marka haline gelmeyi istiyoruz.

İnstagram: portofinourla
 

Galip Ölmez

Galip Ölmez: Dünya’da ‘Luxury Boutique Hotel’ Kavramını Özelleştiriyoruz ve İlgi Çekici Hale Getiriyoruz Galip Ölmez