Galip Ölmez:Tıny House Akımının Türkiye’deki Öncüsü Oldu

Galip Ölmez:Tıny House Akımının Türkiye’deki Öncüsü Oldu Galip Ölmez:Tıny House Akımının Türkiye’deki Öncüsü Oldu

Turizm, organizasyon, bilişim, otomotiv, enerji ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren iştirakleri ve 10 şirket ile ticari hayatını sürdüren Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, yıl içerisinde isabetli ticari atılımları ve yaptığı yatırımlarla büyük ses getirdi.  

Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, 2022 yılında da projeleri ve üretken kişiliğine bağlı olarak iş dünyasında yaptığı yatırımlarla dikkatleri çekti. Yenilikçi ve inovatif yönünden hiçbir zaman taviz vermeyen başarılı iş insanı, isabetli ticari atılımlar yaparak yeni organizasyon ve kuruluşlara imza attı. Yako Enerji adı altında Elektrikli Şarj İstasyonları faaliyet alanında birçok ülkenin distribütörlüğünü alan Galip Ölmez, gelecekte içten yanmalı motorların yerini alacak elektrikli araç sektörünün birincil ihtiyaç alanı olan Elektrikli Şarj Ünitelerine yatırım yaptı. Yako Bilişim’i kurarak kurumların teknoloji ve bilişim alanındaki ihtiyaçlarını uçtan uca planlayan, çözümler sunan ve sonrasında teknik destek hizmeti sağlan Galip Ölmez, özellikle siber güvenlik alanında yönetilebilir hizmetler kapsamında kurumların 7/24 veri güvenliği sağlayarak verilerinin güvenliğini garanti altına aldı. Galip Ölmez, hedefinin bir dünya markası haline gelmek olduğunu ifade ederek, “Yako Groups olarak bir dünya markası olma vizyonumuz var. Üretim kabiliyetimiz ve gücümüzle beraber önde gelen üreticiler arasındayız. Aynı zamanda sanayiciyiz. Bu anlamda öncü ve yenilikçi bir firmayız.” diyerek de alkışları topladı. Amerika’da ve daha sonrasında Avrupa ülkelerinde yaygınlaşan Tiny House akımının Türkiye öncüsü olan Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, bu alanda 5 yıla ulaşan ilk şirket olarak önemli bir başarıya imzasını attı.
 

TÜRKİYE’NİN MİNİK EVLERİNİ BÜYÜK HAYALLERLE ÜRETTİ
Doğru trendleri keşfetmesiyle bilinen ve önceliğinin daima daha önce yapılmayanı yapmak olduğunu dile getiren Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, iki defa tasarım ve kalite ödülü alan Tiny House markası oldu. Tiny House fabrikası ile toplamda 30.000 metrekare üretim alanına sahip olan ve bu alanda ihracat yapabilen tek firmanın sahibi olan başarılı iş insanı, bu alanda Türkiye’nin en büyük üreticisi konumunda. 2022 yılında da yüksek üretim kapasitesine ulaşan Galip Ölmez, tasarladıkları model üzerinden müşterilerinin isteklerine özel değişiklikler de yaparak sektördeki ayrıcalığını koruyor. Uluslararası arenada tanınan, dünya standartlarında hizmet veren, yenilikleri takip eden ve yeniliklere öncülük eden Galip Ölmez, kendi sektöründe en iyisi olarak ve bu konularda akla ilk gelen bir marka olmayı hedefleyen bir kuruluş olmayı vizyon edindiğini dile getirerek yerli ve milli kaynaklarla geliştirilmiş, imkân ve kabiliyetlerle dünyanın en saygın kurumlarından biri olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Yako Groups Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Galip Ölmez, pek çok sektördeki atılımları ve yatırımlarıyla 2022’ye büyük bir değer kattı.
 

Galip Ölmez

Galip Ölmez:Tıny House Akımının Türkiye’deki Öncüsü Oldu Galip Ölmez
Galip Ölmez:Tıny House Akımının Türkiye’deki Öncüsü Oldu Galip Ölmez