Gamze Özlü : Başarılarını Sevdiği İşi Yapmaya Ve Prensiplerine Borçlu

Gamze Özlü : Başarılarını Sevdiği İşi Yapmaya Ve Prensiplerine Borçlu Gamze Özlü : Başarılarını Sevdiği İşi Yapmaya Ve Prensiplerine Borçlu

Gayrimenkul sektöründeki başarılarıyla adından söz ettiren Gamze Özlü Group Real Estate Kurucusu Gamze Özlü, dünyanın dört bir yanından gelen danışanlarına gayrimenkul alanında en doğru kararı vermeleri adına nitelikli bir danışmanlık hizmeti vererek Türkiye’yi uluslararası emlak sektöründe başarıyla temsil ediyor. Hem satış hacmi hem de karlılık anlamında hem danışanlara hem de proje sahiplerine kazandıran Gamze Özlü başarısının “10 Altın Kuralı”nı Klass’a anlattı.  

Gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden Gamze Özlü, Trakya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra sektörel anlamda birbirinden bağımsız birçok iş tecrübesi edinmiş bir isim. Üniversiteden mezun olduktan sonra sigorta sektöründe bir süre çalışan, daha sonrasında moda tasarımı gibi alanları da deneyimleyen Özlü, Türkiye’de çok hızlı ilerleyen emlak sektörüne adım attıktan sonra ise hayatı değişti. Çalışmaktan aldığı zevk ve mutluluk doğrultusunda hayatını gayrimenkul danışmanlığına adayan ve bu sektörde başarıyı yakalayan Gamze Özlü, sevdiği işi yapmanın önemini kanıtlayan bir isim. Sektöre adım attıktan sonra müşteri odaklı satış teknikleri, pazarlama ve birçok iletişim alanında eğitimler ile kendini geliştirerek, büyük bir başarıyla referans ağını genişleten Gamze Özlü sonrasında ise Türkiye’de son dönemin en çok ilgi gören gayrimenkullerinden Tiny House projelerine de başladı. My Port projesiyle bu alanda da başarısını kanıtlayan başarılı iş kadını ve gayrimenkul yatırım uzmanı başarı sırlarını ise şöyle özetliyor.

GAMZE ÖZLÜ’YÜ BAŞARIYA GÖTÜREN 10 ALTIN KURALI
 
 • Hedef Koymak: Eğer nereye gitmek istediğini bilmiyorsan, nasıl gideceksin? Ana hedefi belirledikten sonra ara hedefleri belirlemek de gerekli.
 
 • Geleceği Planlamak: Başarı kolay yakalanmıyor. Başarıya giden yol uzundur, yolda birçok engel ve olumsuzlukla karşılaşabilirsiniz. Önemli olan, bu engel ve olumsuzlukları önceden hesaba katıp, çözümünüzün hazır olmasıdır.
 
 •  Değişime Ayak Uydurmak: Hızlı ve tempolu bir dünya da yaşıyoruz, her şey hızlı ve sürekli olarak değişiyor. Eğer değişime ayak direyip geçmişe takılı kalırsanız, ilerlemeniz mümkün olmaz ve geride kalırsınız. Değişime açık ve katılmak için esnek olmalısınız.
 
 • Düzenli Spor Yapmak: Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Bu yüzden vücudunuzu dinleyin ve ona iyi bakın
 
 •  Zamanı İyi Kullanmak: Tembel olmak, sizi varmak istediğiniz yere götürmeyecektir. Başarılı olmak istiyorsanız, zamanınızı akıllıca kullanmanız gereklidir. Zamanı nasıl kullanacağınızı planlayıp, üretken olmanın püf noktalarını öğrenirseniz, hedeflerinize ulaşma süreniz kısalacaktır.
 
 • Etkili İletişim Kurmak: Başarılı insanlar, her zaman diğer insanlarla çok iyi ilişkiler kurmuşlardır. Diğer insanlardan yardım alırlar, tecrübelerini paylaşırlar, bildiklerini öğretip, diğerlerinin başarılı işlerinden ilham alırlar.
 
 • Network Oluşturmak: İş hayatında network çok önemli. Tanıdığınız insanlar kadar iş hacminiz vardır. Bu yüzden insanlarla bir arada olmak önemli.
 
 • Ekibine Güvenmek: Çalışan ekibiniz sizi en iyi şekilde temsil etmeli. Bunu baskı altında yapamazlar. Bu yüzden onlar için alan aç ve izle.
 
 • Hatalarınızdan Ders Çıkarmak: Hatalar her zaman olacaktır. Her hatayı yeni bir tecrübe olarak görmelisiniz.
 
 • Ön Yargıdan Kurtulmak: Ön yargı başarının önünde büyük bir engeldir. Ön yargılarınızı geride bırakıp öyle çalışma hayatına atılın.