Golden Palm Awards’ın Yapılmış En Büyük Sosyal Sorumluluk Projesi Olacağına Eminim

Golden Palm Awards’ın Yapılmış En Büyük Sosyal Sorumluluk Projesi Olacağına Eminim Golden Palm Awards’ın Yapılmış En Büyük Sosyal Sorumluluk Projesi Olacağına Eminim

Ünlü Organizatör Nedim Delibaş ve İstanbul Turizm Derneği Başkanı Yalçın Aydın, Golden Palm Awards’ın tüm detaylarıyla Klass’a anlattı.  

Bir dünya markası olan Golden Palm Awards, bu yıl “Küresel Isınmaya Dur De” temalı, muhteşem bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Ünlü Organizatör Nedim Delibaş’ın düzenlediği tören, İstanbul Turizm Derneği ile Golden Palm Dergisi’nin ortak organizasyonu ve Zorlu Holding’in katkılarıyla gerçekleşecek. Raffles Otel’in mekan sponsoru, Klass Medya Grubu’nun da basın sponsoru olduğu etkinliğe aralarında Sandra ve Eneli gibi dünya çapında tanınmış isimlerin yer aldığı 50 ünlü sanatçı katılacak. Golden Palm markasının kurucusu, başarılı Organizatör Nedim Delibaş ve ödül törenine büyük bir katkı sağlayacak olan İstanbul Turizm Derneği Başkanı Yalçın Aydın ile büyük bir merakla beklenen gecenin tüm detaylarını Klass okurları için konuştuk.Nedim Bey, Golden Palm Awards, 13 Eylül’de muhteşem bir organizasyon ile gerçekleştirilecek. Golden Palm Awards’da bu sene bizleri neler bekliyor?
Bu ödül törenimiz Raffles İstanbul’da düzenlediğimiz 4’üncü ödül töreni olacak. Bu sene dünyada yaşanan doğal felaketlerden dolayı törenleri farklı bir atmosferde geçiriyoruz. Biz de ödül törenini “Küresel Isınmaya Dur De” temasıyla ve bir sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştireceğiz. Törenimizi tüm sanatçılarımız ve gazetecilerimizle birlikte bu slogan altında düzenleyeceğiz.


Yalçın Bey, siz de İstanbul Turizm Derneği Başkanı olarak bu özel geceye katkı sunacaksınız. Tören öncesinde neler hissediyorsunuz?
Böyle bir etkinliğe katkı sağladığımız için çok gururluyum. Bir tane dünyamız var ve onu hep birlikte korumak zorundayız. İnsanlarımız maalesef hep daha fazlasını istiyor. Bunun sonucunda doğaya ciddi zararlar veriyorlar. Biz insanlar olarak aslında yaşadığımız dünyayı kendimiz yok ediyoruz. İnsanlık adına gerçekten çok kötü bir durum. Nedim Bey, bize böyle güzel bir projeyle geldi. Biz de ona destek vermeye hazır olduğumuzu söyledik. Bir nebze olsun insanları bilinçlendirmek için çaba göstereceğiz.

Nedim Bey, Zorlu Grubu ile partnerlik süreci nasıl gelişti?
Zorlu grubu, Türkiye’deki en büyük çevre çalışmalarına, çevreye duyarlılık projelerine imza atan bir marka. Türkiye’nin en büyük markalarından bir tanesi. Biz de Zorlu Holding, Raffles Otel ve İstanbul Turizm Derneği ile üçlü bir konsorsiyum kurduk. Golden Palm bir dünya markası. Törende kırmızı halı yerine yeşil halı sereceğiz. Sahnede inanılmaz bir ses, ışık sistemi kuracağız. Gerçek palmiye ağaçları getirteceğiz. Herkesi bilinçlendirmek adına güzel bir organizasyona imza atacağız. Bunun gibi projelerde en büyük rolü her zaman sanatçılar oynamıştır. Bu sene de başrolde onlar olacak. Klass Magazin her yıl olduğu gibi bu sene de medya sponsorumuz olacak. Bu tür etkinlikler insanların bir araya gelmesi için önemli bir fırsat.


Bu seneki törene hangi ünlü sanatçılar katılacak?
Bu sene 50’ye yakın sanatçımız organizasyona katılacak. Yurt dışından üç tane sanatçı getiriyoruz. Dünyaca ünlü “Havana” grubu bunlardan bir tanesi. Dünya çapında ünlü sanatçılar Sandra ve Eneli bu organizasyonda onur konuklarımız olacaklar. Tam bir Golden Palm klasiği yaşayacağız. Bu seneki törenin Türkiye’de yapılmış en büyük sosyal sorumluluk projesi olacağına eminim.

Yalçın Bey, siz küresel ısınmayı önlemek için nelerin yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz?
İnsanların orman kesimine dikkat etmeleri gerekiyor. Denizi kirletmemeye de özen göstermeleri lazım. Dünyadaki oksijenin yaklaşık yüzde 80’i denizden geliyor. Bu açıdan denizlerin çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Sularımızı kimyasal atıklardan korumalıyız. Şirket sahiplerinden tutun devlet başkanlarına kadar bu konuda herkesin bir arada hareket etmesi çok önemli. Projelerin doğaya zarar vermeden yapılıyor olması gerekir. Biz İstanbul Turizm Derneği olarak turizm tesislerimizin kesinlikle sürdürülebilir, doğaya saygılı olmasını istiyoruz. Turizm istihdama en büyük katkı sunan sektörlerden birisi. İşimiz yurt içine döviz girdisi sağlaması açısından çok büyük bir önem arz ediyor. Birçok sektöre de doğrudan etki ediyoruz. Bizler her zaman doğaya zarar vermeyen turizmden yanayız.


 

Nedim Delibaş, Yalçın Aydın