Güler Yüzü ve Yardım Severliği İle Gönüllerde Taht Kurdu

Güler Yüzü ve Yardım Severliği İle Gönüllerde Taht Kurdu Güler Yüzü ve Yardım Severliği İle Gönüllerde Taht Kurdu

Yüksek sorumluluk duygusu ve samimiyetiyle taraflı tarafsız herkesin gönlünü kazanan Pervin Ersoy, ünlüler dünyasını “hayır” projeleri etrafında birleştirerek bu zamana kadar eşine az rastlanır bir sosyal duyarlılık örneği sundu. “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesi ile de Anadolu’nun kültürel mirasının tanıtımına önemli katkılar sunan Pervin Ersoy, BİKAP bünyesindeki projelere de destek olarak kadınların iş dünyasına atılmasına katkıda bulunarak her yönüyle örnek bir isim oldu.  

Sosyal yaşam dünyasının seçkin isimlerinden, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, sahip olduğu sorumluluk duygusu ile gerçekleştirdiği gönüllü projeleri ile her zaman dikkat çeken bir isim. Pervin Ersoy iç turizmi canlandırmak, Türkiye’nin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerini daha etkin bir biçimde tanıtmak amacıyla Rotahane iş birliğiyle başlattığı “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesinin yanı sıra ihtiyaç görülen yerlere anaokulları açılması ve ihtiyaç sahibi çocukların eğitim giderlerinin karşılanması yönündeki çalışmaları ile taraflı tarafsız her kesimden insanın takdirini kazandı. Yardımseverliği ve yüksek gönüllülüğü ile ailelere ve çocuklara daima el uzatan ve onların daha iyi bir geleceğe sahip olması adına bütün imkanları seferber eden Pervin Ersoy, güler yüzlülüğü ve bitmek bilmeyen enerjisi ile de görenleri kendisine hayran bırakıyor. Aynı zamanda giyim konusundaki tercihleri ve zarafetiyle de beğeni toplayan sosyal yaşam dünyasının sevilen ismi kendisine en çok yakışacak tarzı yakalama konusunda oldukça başarılı.

İŞ VE SOSYAL YAŞAM DÜNYASINI ÇOCUKLAR YARARINA SEFERBER EDİYOR
Bulunduğu konumun hakkını fazlasıyla veren Pervin Ersoy, tüm sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafede durarak hepsine yönelik önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Çocuklar yararına düzenlediği özel davetlerde iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasını buluşturan Pervin Ersoy; Mehmetçik Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, Tohum Otizm Vakfı ve Kansersiz Yaşam Derneği gibi toplumda önemli bir görev üstlenen derneklerle yakından ilgileniyor. Ayrıca kurucusu olduğu Projehane bünyesinde marka tanıtımı ve danışmanlığının yanı sıra etkinlik ve lansman organizasyonları ile de sektörde önemli bir noktaya gelen Pervin Ersoy bu alandaki başarısını da yeğeni Emel Oysal ile birlikte sürdürmeyi hedefliyor.

ANADOLU’NUN ZENGİNLİKLERİNİ KEŞFETTİ
Yerli turistin rotasını Anadolu’nun eşsiz zenginlikteki mirasına çevirmeyi amaçlayan ve bu amaçla yurdun dört bir köşesine geziler düzenleyen Projehane’nin kurucu olan Pervin Ersoy bu kapsamda “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesini başlattı. Bu zamana kadar Türkiye’de sayısız noktaya turlar düzenleyerek Anadolu’nun sahip olduğu eşsiz değerlerin basın ve sosyal medya aracılığı ile duyulmasına vesile olan Pervin Ersoy, iç turizmi yaygınlaştırmaya ve özendirmeye yönelik önemli bir adım attı. Proje kapsamında 81 ili gezip güzelliklerini keşfetmeyi hedefleyen Pervin Ersoy ve Projehane ekibi gezilerini Ankara’da noktalamayı düşünüyor.
 

Pervin Ersoy