Güzelliğini Sağlıklı Beslenerek Koruyor

Güzelliğini Sağlıklı Beslenerek Koruyor Güzelliğini Sağlıklı Beslenerek Koruyor

Ünlü Sunucu ve Manken Burcu Esmersoy, güzelliği ve kusursuz fiziği ile her dönem ekranların ve sahnelerin aranan ismi olmayı başardı. Sağlığını ve ideal kilosunu korumak adına en çok beslenmesine dikkat eden ünlü güzel kendisine özel diyetler hazırlayarak bunlara sıkı sıya uymaya özen gösteriyor.  

1997 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasında “Mıss International” seçilen ve Türkiye’yi Japonya’da temsil ederek “Dostluk Güzeli” unvanını elde eden Burcu Esmersoy, sonraki yıllarda televizyon ekranlarındaki başarılı sunuculuğunun yanı sıra manken ve model olarak da büyük bir üne sahip oldu. Birçok önemli markanın koleksiyon çekimlerinde de yer alan Burcu Esmersoy fit kalmaya en çok özen gösteren ve yaşam tarzına son derece dikkat eden isimlerden.

GÜNDE EN FAZLA İKİ ÖĞÜN YEMEK YİYOR, BEYAZ EKMEK TÜKETMİYOR
Günde en fazla iki öğün yemek yiyen ve beyaz ekmek tüketmeyen ünlü ismin güzelliğinin en önemli sırlarından birisi güne her zaman zinde başlamak. Sabah rutininde elma sirkesi ve su içen güzel sunucunun kahvaltı menüsünde ise yulaf ezmesi, granola ve yumurta var. Burcu Esmersoy formunu korumak için düzenli olarak spor yapmayı da ihmal etmiyor. Sporu hayatının bir parçası haline getiren ve büyük bir keyifle yapan başarılı sunucu çekim programlarının yoğun olduğu dönemlerde crossfit, kickbox ve pilates gibi sporlarla enerji depolarken zihnini de yoga yaparak dinlendiriyor. Her zaman düzenli ve dakik bir insan olduğunu, bu yönünü de spora borçlu olduğunu söyleyen Burcu Esmersoy cildine de çok iyi bakıyor. Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olan ünlü model yüz bakımlarını düzenli bir şekilde yaparak cildinin en çok temiz ve nemli kalmasına dikkat ediyor. Aynı zamanda bir dans tutkunu olan Burcu Esmersoy bu hobisi sayesinde de esnek ve sağlıklı bir vücuda sahip.

 

Burcu Esmersoy