Güzellik Güzel Bedenden Değil, Güzel İşten Doğar

Güzellik Güzel Bedenden Değil, Güzel İşten Doğar Güzellik Güzel Bedenden Değil, Güzel İşten Doğar

Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, bölgesel incelme ve cilt bakımı ritüellerini Klass’a anlattı.  

Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt, Ankara’da birçok şubeli bir güzellik merkezinin yöneticiliğini yapan ve alanında uzman başarılı bir iş kadını. Alanında uzman eğitmenlerle ve danışan memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla tamamen kişiye özel hizmet vermekte olan Eda Bayazıt, önceliklerinin cilt analizi olduğunu belirterek cilt bakım problemlerini ortadan kaldıracak işlemler yapıyor. Leke bakımları, akne bakımları ve kırışıklık bakımlarının en çok tercih edilen hizmetlerin başında geldiğini ve özellikle de bölgesel incelme uygulamalarının çok revaçta olduğunu ve bu konularda kalıcı çözümler için muhakkak bir uzmandan destek alınması gerektiğini ifade eden Eda Bayazıt Güzellik Epilasyon Kurucusu Eda Bayazıt ile cilt bakımı ve güzelliğe dair merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.

Eda Hanım, Güzellik koçu olarak güzelliği nasıl tanımlarsınız?
Güzellik güzel bedenden değil, güzel işten doğar anlayışı ile çıktığımız bu yolda hedefim her zaman kişiye özel protokoller oluşturmak. Danışan memnuniyetine yönelik hareket etmekteyiz. Alanında uzman eğitmen insanlarla çalışmaktayız. Hepimiz birbirimizden farklıyız ve ihtiyaçlarımızda birbirinden farklı. Danışan iyi anlaşılmalı, istekleri net bir şekilde dinlenmeli, belirlenmeli ve ona uygun hareket edilmelidir. Güzellik insanın içindedir. Biz yaptığımız uygulamalar ile var olanı açığa çıkarıyoruz.


Eda Bayazıt’ın cilt bakım ritüelleri nelerden oluşuyor?
Tamamıyla kişiye özel hizmet verdiğimiz merkezimizde önceliğimiz her zaman cilt analizi. Cilt ihtiyacına göre hareket ediliyor ve klasik bakımlardan birçok protokollere kadar 21 farklı cilt bakım problemini ortadan kaldıracak işlemler yapıyoruz. Leke bakımları, akne bakımları ve kırışıklık bakımları en çok tercih edilen hizmetlerimizin başında yer alıyor. Ayrıca Eda Bayazıt’a özel olarak üretilen cihazımızla 14 aşamalı cilt bakımımız en çok tercih edilen hizmetimiz.

Bölgesel incelme de hangi uygulamalar yapılıyor ve sonuçlar nasıl değerlendiriliyor?
Bölgesel incelmede kullandığımız birçok sistem bulunuyor. Burada incelme ve zayıflama protokolleri kişinin beklentisine göre değerlendiriliyor. Muhakkak ki diyetisyenle destekleme yapıyoruz. Bölgesel incelmede kullandığımız cihazlar diyet ve sporla atamadığımız kalıplaşmış yağlardan ses dalgaları ve yoğunlaştırılmış ultrasonik dalgalar ile vücuttan atılımını sağlıyor. Kişi bu süreçte beslenme alışkanlığını kontrol altına almalı, bol su tüketmeli ve uygulamayı desteklemek amaçlı hafif derecede spor ile desteklemeli. Kalıcı çözümler için muhakkak bir uzmandan destek alınmalı ve incelme paketleri kişiye özel düzenlenmelidir.

Şehre dönüş başladı. Cildimizi sonbahara nasıl hazırlamalıyız?
Yaz mevsiminde bol bol güneşin tadını çıkardık ve neredeyse bronzlaşan tenimize hiç makyaj yapmadık. Şimdi bu harika görüntüyü devam ettirme zamanı. Bol bol peeling yapmalıyız. Cildimizi nemlendirmeyi unutmamalıyız. Cildimizi yıpratmamak için temizleme jellerinden mutlaka yardım almalıyız. Özellikle cildimizi ferahlatan jeller kullanılmalı, cildi rahatlatıp ölü derilerden kurtarmalıyız. Mevsim geçişlerinde dikkat etmemiz gereken en önemli husus nemlendirmedir. Cildimize uygun nemlendirici seçmeye özen göstermeliyiz. 21-35 gün bandında uzmanlardan destek alınmalıdır.
 

İNSTAGRAM: edabayazit_guzellik 
Güzellik Güzel Bedenden Değil, Güzel İşten Doğar Eda Bayazıt
Güzellik Güzel Bedenden Değil, Güzel İşten Doğar Eda Bayazıt