Güzellik Sadece Kendimize Yakışandır, Başka Birine Benzemek Değildir

Güzellik Sadece Kendimize Yakışandır, Başka Birine Benzemek Değildir Güzellik Sadece Kendimize Yakışandır, Başka Birine Benzemek Değildir

Uzm. Estetisyen Yasemin Miras, 2022’nin trend güzellik uygulamalarını Klass okurları için anlattı.

Amerika’dan tüm dünyaya yayılan ‘kim kime nasıl benzeyecek’ ya da ‘kim daha güzel olacak?’ algıları insanları adeta bir yarışın içine soktu. Bu öyle bir trend haline geldi ki, sosyal medyada milyonlarca takipçisi bulunan ünlüler güzellik anlayışını değiştirdi. Bu konuda Uzm. Estetisyen Yasemin Miras ise bütüncül bir yaklaşım sergileyerek “Aslında güzellik dediğimiz şey sadece kendimize yakışandır, başka birine benzemek değildir” diyor. Her geçen gün gelişen teknoloji ve yenilenen güzellik kavramı sektörde ‘trend’ algısını oluşturuyor. Bu konuda da Yasemin Miras, yaptığı teknoloji yatırımları ve aldığı eğitimlerle kendisini daima danışanlarının ihtiyaçlarına hazır tutuyor.


YENİ TREND MİKROBİYOM DOSTU CİLT BAKIMLARI
Yeni trendlerden birisinin mikrobiyom dostu cilt bakımları olduğunu belirten Yasemin Miras, “Herkesin kendine ait bir cilt yapısı, asidik yapısı ve kendisine ait bakterileri var. Yanlış aldığımız cilt bakım ürünleri ile cildimizin tüm yapısını bozuyoruz. Yeni trend yüzümüzdeki faydalı bakterileri düzene sokmak.” diyor.

2022’DE 1950’Lİ YILLARI YAŞAYACAĞIZ
1950’lerin makyaj vurgusuna dikkat çeken Miras “Bunda pandeminin de etkisi büyük, çünkü pandemi döneminde en çok göz makyaj ürünleri satılarak ‘fox eyes’ gözlerin öne çıkmasını sağladı. Renkli ve çarpıcı göz farlarını görmeye, beyaz ciltler ve kadifemsi kırmızı rujlar görmeye hazır olun” diyerek 2022’de o yılların makyaj trendlerini görebileceğimizi belirtti.

2022’DE FAVORİM “MAKRO GENÇLİK AŞISI”
2022’de kadınları mutlu edebilecek, tek seansta anında gözle görülür bir sonuç elde edilebilen makro gençlik aşısından da bahseden ve benim favori uygulamam olacak diyen Yasemin Miras, işlemi ise “İçerisinde yoğun nem takviyesi olan kolajen, hyalüronik asit, retinol ve somon DNA ile etki eden bir formül ve toplam 30 dakika süren bir işlem. Bu işlem, göz altı çukurları, nazolabial çizgiler ve cildinizdeki elastikiyet kaybını azaltır ve cildinize canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.” diyerek anlatıyor.

PÜRÜZSÜZ BACAKLARIN SIRRI DOĞRU KULLANILAN LAZER EPİLASYONLAR
Eylül ayında yürürlüğe giren yasa işleyişini sürdürecek, artık güzellik salonlarında ve kuaförlerde epilasyon yapılmayacak. Bu da danışanların artık daha steril bir ortamda ve uzman kişiler aracılığıyla lazer epilasyon yapılmasını sağlayacak. Lazer epilasyonun da her zaman olduğu gibi trend uygulamalardan olacağını belirten Yasemin Miras “Lazer epilasyon uzman olan kişiler tarafından yapılmalı. Bu yüzden de danışanlar bu konuda sertifika sahibi olan yerlere gitmeli. Doğru dozlarla kullanılan, doğru cihazlarla tüylerinizden 6-8 seans sonrası tamamen kurtulabilirsiniz. Üstelik yeni cihazlarda acı riski de neredeyse sıfıra iniyor” dedi.


Sağlıklı bir cilt için sadece bakımların yeterli olmayacağını belirten Miras, danışanların yapması gerekenleri de sıraladı.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN
-Sebzeden vazgeçmeyin
-Dengeli bir kahvaltı yapın
-Dışarıda yediğiniz yemeklere dikkat edin
-Alkol kullanmayın
-Güneş koruyucunuzu ihmal etmeyin
-Bol su için
-Şekerden uzak durun
-Kepekli, tam tahıllı ürünlere geçin
-Cildinizi strese sokmayın


 

Yasemin Miras