Güzellik ve Kaş Tasarımlarımda Doğal Dokunuşlarla Kusursuzluğu Hedefliyorum

Güzellik ve Kaş Tasarımlarımda Doğal Dokunuşlarla Kusursuzluğu Hedefliyorum Güzellik ve Kaş Tasarımlarımda Doğal Dokunuşlarla Kusursuzluğu Hedefliyorum

Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz, microblading ve ifade tasarımına dair merak edilenleri Klass’a anlattı.  

Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz, make up, dudak renklendirme, deepliner, microblading, kaş pudralama, cilt bakımı, tırnak bakımı gibi alanlarda hizmet vererek iç mimarlık alanından güzellik sektörüne geçiş yapmış genç ve başarılı bir isim. Yaratıcılık ve tasarımın kendisi için hayatın her alanında ön planda olduğunu ve olmaya da devam edeceğini, bu yüzden güzellik sektörüne adım attığını belirten Melissa Öz, günümüz kaş modasının doğal ve düz kaşlar olduğunu söyleyerek, insanların daha net ifadeler tercih ettiğini ifade etti.“Danışanların ifadelerini tasarlamayı çok seviyorum ve çok keyif alıyorum” sözleriyle işine olan tutkusunu belirten Güzellik ve İfade Tasarımı Uzmanı Melissa Öz ile microblading işlemine dair tüm merak edilenleri Klass okurları için konuştuk.

Melissa Hanım, iç mimarlıktan güzellik sektörüne geçiş yaptınız. Bunun nedeni nedir?
Hayatımın her aşamasında yaratıcılık ve tasarım ön plandaydı. İç mimarlık yaparken de çok zevk alıyordum fakat her kadın gibi benim içinde güzellik ve bakım çok önemli hatta vazgeçilmez. Yurt dışında ve burada aldığım eğitimler ile beraber tasarım aşkım, ifade tasarımına dönüştü. Bu alana yöneldim. Daha sonra Nişantaşı’nda bulunan Melissa Öz Beauty şubemi açtım. Danışanların ifadelerini tasarlamayı çok seviyorum ve çok keyif alıyorum. Buradan memnun ve benim imzamla ayrıldıkları zaman daha da mutlu oluyorum. Bu yüzden güzellik sektörüne yönelmek istedim.

İfade tasarımı tam olarak nedir?
Kadınlar geçmişten bu yana makyaj yapmayı çok severler. Kendilerini daha özgüvenli ve bakımlı hissederler. Biz bunun daha kalıcı halini teknolojinin de gelişmesiyle beraber daha güvenli bir şekilde yapıyoruz. İfade tasarımının bir diğer adı kaş tasarımıdır. Kadınların seyrek, düşük ya da orantısız kaşları onları yorgun ve üzgün gösteriyor. Bu durum bize de ifade tasarlamak için bir sebep sunuyor. Şu anda en popüler uygulamamız microblading. Ağrısız, acısız, kolay ve güvenilir bir şekilde kalıcılık sağlayan bir işlemdir. Botoks etkili, daha enerjik bir görünüm sağlayan, yorgun ve üzgün ifadeyi gidermek için microblading işlemi uyguluyoruz. Bunun dışında farklı işlemlerde uyguluyoruz. Ancak şu an daha popüler olan ve kadınlar ve erkekler tarafından da tercih edilen işlemimiz microblading. Yüzün en önemli bölgesi bana göre kaş’tır. Size ilk bakıldığında kaşınız sizi yorgun, üzgün gösterebilir. Altın oran ve yüzün anatomisine göre uyguladığımız, danışan isteklerini göz önünde bulundurduğumuz bu işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Kaş tasarımındaki moda nedir?
Yaptığım tüm çalışmalarımı sayfamda paylaşıyorum. Son dönemlerde düz ve doğal kaşlar çok fazla revaçta. Önceleri ince kaşlar modaydı. Şimdilerde daha doğal ve daha net ifadeler tercih ediliyor. Yurt dışından gelen danışanlarımız çok daha koyu kaşları tercih ediyorlar. Düz ve kalın kaşlar daha doğal duruyor.

Melissa Öz Beauty’de gerçekleştirdiğiniz diğer işlemler nelerdir?
Dudak renklendirme, deepliner, microblading, kaş pudralama hizmetleri sağlıyoruz. Bunun dışında kırılan ve bakımsız tırnakların yerine bakımlı ve istenilen uzunlukta nail art tasarlayarak uyguladığımız işlemlerimiz mevcut. Tırnaklara zarar vermeden, uzun süreli ve bakımlı bir görünüm sağlıyoruz. Cilt bakımı analizi yapıyoruz. Yaz sonrasında lekelenme, güneş lekesi, lezyonlar, akne lezyonlarını gidermek için kişiye özel hazırladığımız protokoller merkezimizde yapılıyor.
 

İNSTAGRAM: melissaozbeauty


 

Melissa Öz