Hatice Çavaş : “Vitamin Botoksu, Kaslari Durdurmak Yerine Kolajenle Sikilaştiriyor”

Hatice Çavaş : “Vitamin Botoksu,  Kaslari Durdurmak Yerine Kolajenle Sikilaştiriyor”  Hatice Çavaş : “Vitamin Botoksu, Kaslari Durdurmak Yerine Kolajenle Sikilaştiriyor”

Hatice Çavaş Estetik Ve Güzellik Merkezi Kurucusu Hatice Çavaş, Vitamin Botoksu’nu Klass’a Anlatti Bildiğimiz botoksun kasları durdurma özelliği vardır. Vitamin botoksunun böyle bir fonksiyonu yok. Kasları durdurmak yerine kolajenle sıkılaştırıyor. İçerdiği vitaminlerle ciltteki yaşlılık belirtilerine karşı koyan ve botoks kadar etkili bir uygulama olan Vitamin Botoksu işlemi, boyun ve el bölgesine uygulanabilme özelliği ile son dönemin trend uygulaması haline geldi. İğneye alternatif olarak Dermapen ve Dermaroller ile de uygulanabilen Vitamin Botoksu, cildi sıkılaştırarak kısa sürede gençleşmesini ve bebeksi bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bu uygulamayı merkezinde başarıyla uygulayan Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi Kurucusu Hatice Çavaş ile Vitamin Botoksu’nun cilde faydalarını, içeriğini ve nasıl etki gösterdiğini Klass okurları için konuştuk.  

Hatice Hanım, merkezinizde doğal uygulamalar gerçekleştirerek danışanlarınızın uzun yıllar genç kalmasına yardımcı oluyorsunuz. Öncelikle sizi ve merkezinizi farklı kılan özellikleri öğrenebilirmiyiz?
Merkezimizde saç bakımından tırnak bakımına kadar çok sayıda uygulamayı gerçekleştirebiliyoruz. İşlemlerimizin hepsi ameliyatsız ve doğal. Bütün danışanlarım beni doğallığım ile tanır. Başarının en önemli kuralı güvendir. İnsanlara karşı net olmak çok olmalı, yaptığınız işin arkasında durmalısınız. Sabırlı ve dürüstlük de benim prensibim. Bunları yaptığınız sürece mutlaka ama mutlaka başarıyorsunuz. Belki yavaş ama sağlam adımlarla ilerliyorsunuz. Yıllarca insanları doğal bir şekilde güzelleştirmenin mücadelesini verdim. İnsanlar eğer küçük dokunuşlarla, ameliyata gerek kalmadan istedikleri görüntüye kavuşabileceklerse naçizane fikrim doğal uygulamalara başvurmaları. Ben de kişisel bakımımda her zaman buna dikkat ediyorum.

“VİTAMİN BOTOKSU İLE KİŞİLER BEBEKSİ BİR YÜZE SAHİP OLABİLİYOR”

Son dönemde popüler hale gelen ve 2024’ün trend uygulaması olması beklenen vitamin botoksu işleminden bahsedebilir misiniz?
Cildimizin kalitesini artırmak için bazı peptit vitaminler kullanılır. Bizler bu zamana kadar bu işlemi hep DNA’mıza yakın vitaminlerle yapıyorduk. Bunun içerisine bir de botoks özelliğine sahip bir madde ilave edildi. Bu işlem botoksu düşünmeyen kişiler için bir alternatif olarak sunulmuş. Eğer kişi iğneden korkuyorsa dermapen ile ya da dermaroller ile ‘dermis’e girebiliyoruz. Bunun sonucunda 15 gün gibi bir sürede cilt geriliyor ve kişi bebeksi bir yüze sahip olabiliyor.

Vitamin botoksunun diğer botokslardan farkı nedir?
Bildiğimiz botoksun kasları durdurma özelliği vardır. Vitamin botoksunun böyle bir fonksiyonu yok. Kasları durdurmak yerine kolajenle sıkılaştırıyor. O yüzden de cilde bebeksi bir görümüm veriyor. Kişi mimiklerini zorlanmadan yapabiliyor. Botokstaki bazı yan etkileri bu uygulamada görmüyoruz çünkü içerisinde botoks bulunmuyor. Vitamin botoksu denmesinin sebebi cildimizi fresh ve gergin bir görüntüye kavuşturmasıdır.

Vitamin botoksu en çok hangi bölgelere uygulanıyor?
Boyun bölgesi bu anlamda çok dikkat çeken bir bölge. Kişinin yaşını ele verir. Yüze de kolaylıkla yapılabiliyor. Örneğin bazı bölgelere botoks yapılmaz. Bu bölgelerde vitamin botoksu iyi bir etki oluşturuyor. Özellikle ellerde büyük bir etki gösteriyor.
Bu işlemin faydaları nelerdir?
Oldukça faydalı bir uygulama diyebilirim. İşleme başlayan danışanlarımıza 15 günde bir randevu veriyoruz. Cilt ve yaş durumuna göre seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Zaten 15 gün sonra gözle görülür bir etki görülüyor. Kişiler elleri ve boyun bölgelerinin gitgide sıkılaştığını ve ince çizgilerinin kaybolduğunu görüyorlar. Neticede botoks yaptırmış gibi gergin bir yüze sahip oluyorlar.

‘CİLDİMİZ DIŞ FAKTÖRLERE KARŞI ÇOK HASSAS’

Son olarak okuyucularımıza cilt bakımı konusunda neler söylemek istersiniz?
Vitamin botoksu son dönemde popüler uygulama haline geldi. 2024’ün de trend uygulaması olacağına inanıyorum. Cildimiz dış faktörlere karşı aşırı hassas. Özellikle 20’li yaşlarda olan danışanlarıma ciltlerine erkenden yatırım yapmaları gerektiğini söylüyorum. Açık tenli kişiler bu konuda daha dezavantajlı çünkü ciltleri daha da hassas. Özellikle bu kişilere vitamin uygulamalarını sıklıkla öneriyorum.