Hayatımın Merkezinde Sadece Oğlum Cem Efe Var

Hayatımın Merkezinde Sadece Oğlum Cem Efe Var Hayatımın Merkezinde Sadece Oğlum Cem Efe Var

İş hayatında başarılı çalışmaların altına imza atarak birçok kadına örnek olan Gamze Özlü, sosyal yaşamında ise yardım sever kimliğiyle tanıdığımız bir isim. Gamze Özlü Group Real Estate Kurucusu Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü’nün tüm sahip olduğu kimliklerin üstünde ise annelik kimliği yer alıyor. Behçeşehir Koleji beşinci sınıfta eğitimine devam eden oğlu Cem Efe’nin üzerine titreyen ve oğluyla arkadaş olmayı başarabilmiş bir anne olan Gamze Özlü ile en özel annelik duygularını, oğlunu yetiştirirken nelere dikkat ettiğini ve bir yıl önce kaybettiği büyük özlem duyduğu annesini Klass okurları için anlattı.  

Gamze Hanım anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?
Bence anne olduktan sonra kişi ayırt etmeksizin herkesin hayatı az ya da çok değişiyor, çünkü artık sorumluluğunuz bir kişi değil iki kişi oluyor. Aslında değişimler hamile kalındığı andan itibaren başlıyor. Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren daha sağlıklı bir yaşam tarzı seçmeye başladım. Kesinlikle dünyanın en güzel duygularından biri anne olmak. Hayatımın merkezinde sadece oğlum Cem Efe var ve aldığım en doğru kararım.

Çocuğunuzla ilgili gelecek hayalleriniz nelerdir?
Oğlum Cem Efe’ye şimdiden gelecek için hedeflerini belirlemesi adına yardımcı oluyorum. Fakat bunu yaparken onun isteklerini göz önünde tutarak beraber ilerliyoruz. Yeni başarılar, yeni denemeler yapması ve kazanımlar elde etmesi için destek oluyorum. Böylelikle gelecekte kendi ayaklarının üzerinde durabilecek ve geleceğe daha sağlıklı hazırlanabileceğini düşünüyorum. Bunların yanında oğluma rol model olmak için özen gösteriyorum. Kısacası oğlum Cem Efe’yi hayatına tamamen müdahale etmeden, onun doğruları ve istekleri doğrultusunda yönlendiriyorum. Spor yapması ve kendini geliştirmesini sağlıyorum.
Beraber aktivitelere katılıyoruz, birlikte sosyalleşiyoruz.

Siz aslında minik köpeğiniz Zeus’u da çocuğunuz olarak görüyor ve ona anne şefkatiyle yaklaşıyorsunuz. Hem çocuğunuzu hem de onu büyütürken nelere önem verdiniz öğrenebilir miyiz?
Zeus’u sahiplenmeden önce aslında hayvanlara karşı bu kadar yakın değildim. Cem Efe çok istediği için Zeus’u yaklaşık 7-8 ay önce sahiplendik. Bize geldiğinde daha iki aylık minicik bir bebekti. Hayvan sevgisini onunla öğrendik. Her zaman iyi ki sahiplenmişiz diyoruz.
Hayvanlarda aslında çocuk gibi ve sürekli ilgi istiyor. Bu sebepten dolayı artık Zeus’ta benim çocuğum gibi oldu. Bir yere gideceğimde sürekli aklım onda kalıyor. Cem Efe sayesinde sahiplendiğimiz Zeus şu an benim ikinci çocuğum ve ondan ayrı kalamıyorum. Hayvan sahiplenmek isteyen ebeveynlere tavsiyem, onlarda küçük birer çocuk gibi ve ekstra sorumluluk gerektiriyor. Bu yüzden ilgilenebilecekseniz sahiplenmenizi tavsiye ederim.
Hayvan sahibi olmak kesinlikle tarif edilemez bir duygu özellikle çocuklarınız kendi sorumluluğunu alamıyorken sahiplendiğiniz hayvan ile beraber o sorumluluk duygusunu kazanıyor.

Cem Efe senden anneni bize anlatmanı istesek nasıl anlatırsın?
Ünlü ve başarılı bir gayrimenkul danışmanı. Çok çalışkan olduğu için başarılı da oluyor. Her şeyi vaktinde yapar ve sonraya bırakmaz. Ben onu örnek alıyorum ama onun işini yapmak istemiyorum. Ben de onun çalışkanlığını alarak bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.

Gamze Hanım, peki sizin anneniz nasıl bir anneydi? Ondan neleri örnek aldınız?
Annem benim en iyi arkadaşımdı. Tam bir sene önce annemi, Anneler Günü’nde kaybettim. Bu benim için gerçekten tarif edilemez bir acı. Bu yüzden Anneler Günü hiç gelsin istemedim çünkü benim için en acılı günlerden biri. Anne sevgisi hiçbir şekilde ölçülemez, anlatılamaz. Daima “Canım annem sen benim için dünyanın en güzel annesisin” derdim. Ne aklımdan ne kalbimden bir saniye bile çıkmıyor. Bu anneler günün de yanımda değil ama sen hep benim kalbimde ben onu biliyorum. Seni çok seviyorum prensesim, hep yanımda olacaksın. Anneler günün kutlu olsun Prensesim. Annem kalbi tertemiz, şefkatli, merhametli ve kararlı bir insandı. Çoğu özelliğimi annemden almışım ben de onun gibi kafasına koyduğunu yapabilen bir insanım. Ona benzediğim için çok şanslıyım.
 

Gamze Özlü