Hayatta Güzelliğe Büyük Önem Veriyorum, Hayatı İstediğim Gibi Yaşamak ve Farklı Olmak İstiyorum

Hayatta Güzelliğe Büyük Önem Veriyorum, Hayatı İstediğim Gibi Yaşamak ve Farklı Olmak İstiyorum Hayatta Güzelliğe Büyük Önem Veriyorum, Hayatı İstediğim Gibi Yaşamak ve Farklı Olmak İstiyorum

Ünlü İş İnsanı Dr. Farzan Malekzadeh, güzellik ürünlerini, geliştirdiği Picasso tekniğini ve hayat felsefesini Klass’a anlattı.  

İş dünyasının önemli isimlerinden Picasso Tekniği’nin yaratıcısı Dr. Farzan Malekzadeh, çok yönlü kişiliği ve kendine has tarzıyla ön plana çıkan bir isim. Dünyanın birçok ülkesinde güzellik merkezi olan, geliştirdiği Picasso Tekniği ile estetik dünyasında büyük bir ün kazanan ve kendisini yüz ve vücut tasarımcısı olarak tanımlayan Farzan Malekzadeh, yurt dışından getirdiği, özel estetik ürünleriyle de güzellik alanında adını duyuruyor. Hayatın her alanında güzelliğe büyük bir önem veren ve çevresindeki insanların da güzelleşmesi adına önemli çalışmalara imza atan Farzan Malekzadeh ile sanatçı yönünü, Türkiye’ye getirdiği güzellik ürünlerini, yaşam felsefesini ve kendisi ile ilgili merak edilenleri  Fairmont Quasar İstanbul’un muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.


Farzan Bey, çok yönlü, yerinde duramayan, tarzı ve karakteriyle sıradışı bir kişiliğe sahipsiniz. Sizleri ve bu yönlerinizi daha yakından tanıyabilir miyiz?
Ben aslında annem türk, babam Ukraynalı olan fakat İran’da yaşayan bir iş insanıyım. 14 yıldır ticaret yapıyorum. Aynı zamanda bir matematik dehasıyım. Ticarette limitli ve özel işlemler yapıyorum. Bir ülkeden aldığımız ürünü başka bir ülkeye satıyorum. Bu yaptığım işlerimden sadece bir tanesi. Ben aynı zamanda Picasso tekniğinin yaratıcısı bir doktorum. Kendimi Yüz ve vücut tasarımcısı olarak adlandırıyorum. İnsanlar beni medikal estetik doktoru olarak tanısa da ben kendimi anatomi bilgisi olan bir tasarımcı olarak görüyorum.  

Sizin Türkiye’ye duyurduğunuz Picasso tekniği nedir? Bu teknik nasıl çalışıyor?
Picasso tekniği aslında dört tane cihazdan meydana geliyor ve bu cihazlar birer robot gibi çalışıyor. Bunların hepsi özel makinelerdir. Göbek yağlarını eritme, kalça liftingi, selülit giderme, gıdı eritme ve yara izlerinin yok edilmesi gibi işlevleri var. Bu tekniği Türkiye’de uygulayan özel klinikler var. Ben bu tekniği yoğun taleplere rağmen şahsen yapmıyorum. Kişileri anlaşmalı doktorlarımıza yönlendiriyorum. Yalnızca özel hastalarıma uygulama yapıyorum.

Kozmetik alanındaki girişimleriniz nelerdir? İnsanlara hangi ürünleri sunuyorsunuz?
Kozmetik alanında üç tane ürünümüz var. Bunlardan bir tanesi özel bir yağ. Bu yağ sürüldüğü yerlere dolgunluk etkisi veriyor. Bu ürünü özellikle Afrika ve İran’da çok fazla satıyoruz.Özellikle siyahi kadınlar popolarının daha dolgun görünmesini istedikleri için bu ürünümüzü kullanıyorlar. Türkiye’ye de getirdik ancak Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin çıkmasını bekliyoruz. Bir diğer ürünümüz de zayıflama etkisi veren pudramız. Yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz. Bunların dışında kremimiz var. Bu krem insanların kök hücrelerinin içlerine nüfuz ederek yeniliyor ve gençleşme etkisi yaratıyor. Bu kremi beş kere kullandığınızda kişinin yüzünde yüzde 25 oranında bir gençleşme sağlayabiliyor. 40 yaşındaki bir insan 32 yaşında gibi görünebiliyor. Bu krem şu anda dünyada dört ülkede yaygın olarak kullanılıyor.

Bildiğimiz kadarıyla sanatçı bir kişiliğe de sahipsiniz. Bu yönünüzden de bahsedebilir misiniz?
Ben İran’da yaptığım işlerle başarılı olmuş bir isimdim. Evimde stüdyom vardı. Sanat ile yakından ilgileniyordum. Çok ünlü sanatçılar benim arkadaşımdı. Zamanında oyunculuk da yaptım. Oyunculuğu ise gerçekten çok seviyorum. Yakın zamanda bir televizyon kanalı ile bir program için görüştüm. Türkiye’yi çok seviyorum. Akrabalarımın ve dostlarımın hepsi burada. Kültür olarak İran’a çok benziyor. Türkiye’de çok mutluyum. Bir oğlum var. Oğlum bir yandan ticaretle uğraşırken bir taraftan mankenlik yapıyor. Bir de kızın vardı ama onu yakın zamanda bir kazada kaybettim.

Genel anlamda nasıl bir insansınız? Yaşam tarzınızı en iyi özetleyen cümle hangisi?
Hayatta güzelliğe büyük bir önem veriyorum. Hatta aşığım diyebilirim. Farklı olmak, hayatı istediğim gibi yaşamak istiyorum. Alkol almayı sevmiyor ve cilt sağlığı için de insanlara alkol almamayı öneriyorum. İnsanlar zaman zaman özel hayatımla ilgili bazı iddialar ortaya atıyor. Özel hayatım ben mahrem alanımdır. Kimseyle özelimi paylaşmam. Konfüçyüs ‘Yaşamak bir şov değildir’ der. Ben de buna inanırım. Şov yapmayı gerçekten sevmiyorum. Kendimi ve güzel yaşamayı seviyorum. Sadece herkesin bana sorduğu bir soruya açıklık getirmek istiyorum. Bana “neden heryerde sürekli güneş gözlüğü takıyorsun” diye soruyorlar. Cevabım ise şöyle olacak: ‘Zamanında bilgisayarla çok fazla işlem yaptığım için gözlerim zarar gördü. Işığa maruz kaldığım zaman gözlerim sulanıyor. Bu yüzden sürekli gözlük takıyorum. Gözlerimde herhangi başka bir problem yok. Bir de zamanında meşhur olan Ayna grubunu çok severdim. Bu grubun üyeleri de sürekli sahneye gözlükle çıkıyordu. Ben de onları rol model aldım. Onlara benzemek hoşuma gidiyor.’

WEB: www. farzanmalekzadeh.com
INSTAGRAM: frzmkz


 

Farzan Malekzadeh