Hazırladığım Ürün Cilt Sorunlarının Çözümüne Yardımcı Oluyor

Hazırladığım Ürün Cilt Sorunlarının Çözümüne Yardımcı Oluyor Hazırladığım Ürün Cilt Sorunlarının Çözümüne Yardımcı Oluyor

Genç ve başarılı Eczacı İpek Öztürk, kişiye özel bakım hizmetlerini Klass’a anlattı  

Danışanlarının cilt yapısına göre ve cilt ihtiyaçlarını belirleyerek kişiye özel cilt bakım ve aromaterapi ürünleri hazırlayan İpek Öztürk, danışanlarının bakım konusundaki bütün ihtiyaçlarını, aldığı eczacılık eğitiminin verdiği tecrübeyle tek çatı altında gideriyor. Ürünlerinin ham maddelerini Avrupa standartlarında üretim yapan firmalardan temin eden İpek Öztürk, ilerleyen dönemde kendi markasını oluşturmayı ve ürün seçeneklerini daha da geliştirmeyi hedefliyor. Başarılı Eczacı İpek Öztürk ile ürünlerinin faydalarını ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.


İpek Hanım, aromaterapi ve kişisel bakım ürünleri konusunda oldukça başarılı ve sürekli kendini yenileyen bir eczacısınız. Kendinizi anlatmak isterseniz okuyucularımıza nasıl anlatırsınız?
İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. İlk, orta ve lise eğitimimi de İstanbul’da tamamladım. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunuyum. Hem üniversitede eğitim aldığım dönemde hem de sonrasında aromaterapi ve kişisel bakım ürünleri üzerine çalıştım. Halen aynı iş alanı üzerine çalışmaya devam etmekteyim. Şu anda Florya’da özel bir klinikte kişiye özel cilt bakım ve aromaterapi ürünleri hazırlıyorum. Ürünlerin ham maddelerinin farma kalitesinin üst seviyede olmasına dikkat ediyorum. Kaynağı belirli olmayan firmalardan değil de Avrupa standartlarında üretim yapan firmalardan ürünlerin ham maddelerini temin ediyorum. Bu da hazırladığım ürünün yüksek kalitede olmasını ve danışanlarımın memnuniyetlerinin üst seviyede olmasını sağlıyor.Kişiye özel bakım ürünü hazırlamanın müşterileriniz için faydaları nelerdir?
Danışanım bana başvurduktan sonra cildinin özelliklerini değerlendiriyorum. İhtiyaçlarını belirleyip bu özelliklere uygun olarak ürün hazırlıyorum. Ürüne verdiği cevaba göre de devam ürünlerini hazırlıyorum. Şöyle ki, aynı kişinin cildi dönemsel olarak bile farklılık gösterebilir. Beslenme düzeni, stres, kullandığı makyaj malzemeleri gibi. Dolayısıyla kişiye özel ve o an ki duruma göre hazırlanan ürünlerin etkinliği daha iyi olmaktadır. Detaylandırmak gerekirse erkek cildinde akne ile ilgili sorunlar kadınlara göre fazladır. Kadınlarda ise lekeler, yüz kırışıklıkları ile ilgili sorunlar daha ön planda olmaktadır. Dolayısıyla bu sorunların çözümü için kullanılan ürünler de farklıdır. Ph ölçümü, cildin nem durumu, diğer cilt lezyonlarının varlığı, yağlılık durumuna göre ürünler farklılık göstermektedir.


Bununla ilgili bir örnek verebilir misiniz?
Mesela 35 yaşında bir kadın danışanın yüzünde ph bozukluğuna bağlı kuruluk, akne ve kırışıklık problemi vardı. Normalde her sorun için piyasadan ayrı ayrı 3-4 tane ürün alması ve ödeme yapması gerekirken benim hazırladığım tek bir ürün cilt sorunlarının çözümüne yardımcı oldu.

Müşteriler size en çok hangi sebeple başvuruyor?
Genelde akne, leke ve kırışıklık başlıca nedeni oluşturuyor. Hazırladığımız ürünlerle birkaç ay içinde gayet başarılı sonuçlar alıyoruz.

Bu işin sizin için zorlukları ve keyifli tarafları nelerdir?
Yaptığımız bu iş hem ciddi bir eğitim, hem de tecrübe gerektiriyor. Ürünleri aldığımız sonuçlara göre geliştirmeye devam ediyoruz. İnsanların günlük yaşamına dair sorunlarını çözmek, yeni insanlarla tanışmak, alternatif çözüm yolları üretmek bana keyif veriyor.

İleriye dönük hedefleriniz nelerdir ve sizi en çok ne motive eder?
Kendi markamı oluşturmak ve ürün seçeneklerini daha da geliştirmek başlıca hedeflerim arasında. Danışanlarımızın pozitif geri dönüşleri, mutlukları, teşekkürleri beni oldukça motive ediyor.

İnstagram:ecz.ipkoztrk


 

İpek Öztürk