Hedefim Doğudaki Kız Çocuklarının Erken Yaşta Evlilik Yapmaları Yerine Meslek Sahibi Olmalarıdır

Hedefim Doğudaki Kız Çocuklarının Erken Yaşta Evlilik Yapmaları Yerine Meslek Sahibi Olmalarıdır Hedefim Doğudaki Kız Çocuklarının Erken Yaşta Evlilik Yapmaları Yerine Meslek Sahibi Olmalarıdır

Özgür Tekstil ve Clinist’in Kurucusu Medikal Uzman Özgür İrey, Bir Demet Umut Derneği’nde yaptığı değişiklikleri ve düzenlediği davetleri Klass’ anlattı.

Özgür Tekstil ve Clinist’in Kurucusu Medikal Uzman Özgür İrey, birden fazla alanda yürüttüğü başarılı çalışma ve projeleriyle iş ve sosyal yaşam dünyasında büyük takdir toplayan bir isim. Yakın zamanda Bir Demet Umut Derneği’nde başkan seçilen Özgür İrey, kuruluşta yaptığı önemli değişikliklerle kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Başarılı iş kadını bir yandan çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken bir yandan da yeni projelerin hazırlıklarını yapıyor. Bir Demet Umut Derneği’nin yeni başkanı Özgür İrey ile başkan seçilme sürecini, dernekte şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmalarını, gelecek projelerini ve sosyal projelere neden bu denli önem verdiğini Klass okurları için konuştuk.

Özgür Hanım, tekstil sektörünüzdeki başarılarınızın yanı sıra sosyal alanlarda da son derece aktif bir isimsiniz. Öncelikle bu dönemde çalışmalarınızın nasıl ilerlediğini sorabilir miyiz?
Özgür Tekstil ile tekstil alanında faaliyet gösterirken bir taraftan da bir medikal estetik uzmanı olarak Clinist Estetik Merkezi’ni kurdum. İki mesleğimde de gayet başarılı bir şekilde ilerliyorum. İş hayatıma önem verdiğim kadar sosyal çalışmalarla insanların hayatına dokunmaya da büyük bir önem veriyorum. Bu iki alan benim için bir bütünün ayrılmaz iki parçası gibi. Kendimi içinde yaşadığım topluma ve ihtiyaç sahibi insanlara karşı sorumlu hissediyor ve bütün çalışmalarımı bu duyguyla yapıyorum. Yaptığımız projelerle iş dünyasından herkese örnek olmak ve onları da sosyal projelere teşvik etmek istiyoruz.

Yakın zamanda Bir Demet Umut Derneği’nde başkanlık görevine getirildiniz.  Bu süreçten de bahsedebilir misiniz?
Bir Demet Umut Deneğini 2017 yılında kurduk. Hedefimiz doğuda köy okullarında maddi imkansızlıktan dolayı okuyamayan kız çocuklarına burs desteğinde bulunmaktı. Zaman geçtikçe derneğin iyi yönetilmediğini fark ettim ve kurul toplantısı yaparak bazı değişiklikler yaptık. İstifasını veren kişilerden sonra kurul benim başkan olmamı istedi ve böylece Bir Demet Umut Derneği’nin başkanı seçildim.

Dernek başkanı olarak çalışmalarınızda nelere öncelik verdiniz?
Hayallerim ve eğitime destek olabilmem için hiçbir engel kalmamıştı. Tabii bunu buraya taşımak benim için zor bir süreçti. Kişiliğime yakışır şekilde gereksiz olduğunu düşündüğüm her şeyi kaldırdık. Derneğimiz şu an bin öğrenci okutuyor olabilirdi. Bundan dolayı çok üzgünüz ancak geçmişe bakmanın başarısızlığa yol açtığına inanıyorum. Derneği resmi olarak Mayıs sonunda devraldım. Bir hafta içinde de Shangri-La Bosphorus İstanbul’da güzel bir davet düzenleyip dernekteki yenilikleri dostlarımızla paylaşmak istedim. Bazı olumsuz izleri silmem gerektiğinin farkındaydım. Dostlarımız sağ olsunlar bizi yalnız bırakmadı. Hepimiz çocuklar için birer umut olduk. Derneğin resmi olmayan çalışmalarının tamamını resmileştirdik. Burs desteğinde bulunacak hayırsever dostlarımızın öğrenciyle birebir irtibata geçmesini sağladık. Her ay burs dekontunun kendileriyle paylaşılması için de düzenlemeler yaptık. Bu durumda hiç kimsede soru işareti bırakmadan daha çok güven ve başarı sağlayacağımıza inanıyorum.

Önümüzdeki dönemde Bir Demet Umut Derneği olarak ne gibi projeleriniz olacak?
Eylül ayında Divan Kuruçeşme’de güzel bir gece düzenlemek istiyorum. Ardından kuracağımız ekiple doğuya giderek oradaki köy okullarını gezmek istiyorum. Oradaki çocukların durumunu ve ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla böyle bir gezi düzenleyeceğiz. Burs dışında kış aylarında mont, bere, bot, eldiven gibi eşyaların gönderimini sağlayacağız. Hedefim doğudaki kız çocuklarının erken yaşta evlilik yapmaları yerine meslek sahibi olmalarıdır. Hayırsever dostlarımızla birlikte başarılı olacağımıza inanıyorum.


 

Özgür İrey

Hedefim Doğudaki Kız Çocuklarının Erken Yaşta Evlilik Yapmaları Yerine Meslek Sahibi Olmalarıdır Özgür İrey