Huriye Coşkun: Astroloji Bir Tekniktir, Bu Teknikle İlgili Bilginiz, Eğitiminiz, Tecrübeniz Olmalıdır

Huriye Coşkun: Astroloji Bir Tekniktir,  Bu Teknikle İlgili Bilginiz, Eğitiminiz, Tecrübeniz Olmalıdır Huriye Coşkun: Astroloji Bir Tekniktir, Bu Teknikle İlgili Bilginiz, Eğitiminiz, Tecrübeniz Olmalıdır

Ünlü Astrolog Huriye Coşkun, Plüton’un Kovaya Geçişinin Ne Anlama Geldiğini ve Retro Dönemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktaları Klass’a Anlattı.  

Astroloji alanında sahip olduğu engin bilgisi ve aldığı profesyonel eğitimler doğrultusunda danışanlarına yol göstererek yaşamları ile ilgili derin referanslar sunan ünlü Astrolog Huriye Coşkun, astrolojinin bir teknik olduğunu dile getirerek eğitim ve tecrübenin çok önemli olduğunu belirtiyor. Her insanın maskesi olduğunu ve maskenin ardındaki ruh görülmezse yorum yapılamayacağını da ifade eden Astrolog Huriye Coşkun ile Plüton’un kovaya geçişinin ne anlama geldiğini, astrolojiyi kimlerin yorumlayabileceğini ve retro dönemlerinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini Klass okurları için konuştuk.

Huriye Hanım, tüm astrologların bahsettiği hepimizin de merak konusu olan Plüton’un kovaya geçişi ne anlama geliyor açıklar mısınız?
Plüton modern bir gezegendir. Yunan mitolojisinde hades olarak geçer ve üç kardeşten biridir. Bunlar Jüpiter, Neptün ve Plüton’dur. Jüpiter’e gökyüzü, Neptün’e denizler, Plüton’a da yeraltı tanrılığı verilmiştir. Plüton yer altı tanrısı olarak kontrol dışı olanı, yeraltı zenginliklerini, gizli olan konuları ve yerleri, ölüm yeniden doğumu temsil eder. Yer altında olmaktan çok mutlu olmayan Plüton kendisini yer yüzünde de doğal afetler olarak zorlama ve baskı yoluyla ortaya çıkartır. İlk olarak da gizli olan korkuları, güç arzusunu ve o derinde olan büyük güç sayesinde istediğimiz pek çok şeyi değiştirebileceğimizi de gösterir. Bu konularda ölüm yeniden doğumu anlatıyor. Tıpkı doğanın, sonbahardan ilkbahara geçmesi gibidir. Yaşamın yenilenmesi anlamına da geliyor. Hayattaki maddi olan şeyler sonsuza kadar devam etmez, sonlanır. Bunun devamlılığı için değişim gereklidir. İnsan hayatında da doğumdan ölüme kadar değişik evrelerden geçiyor ve pek çok şeye tanıklık ediyor. Bu değişim hayatta kalabilme, yaşamı devam ettirebilme ve yeniliklere ayak uydurma mücadelemizi gösterir. Bu da bizim içimizdeki plütonu ortaya çıkarır. Astroloji haritamızda da hangi evimizdeyse o konularda zorunlu değişim, hayatta kalabilme mücadelesi yaşıyoruz yani güçlü olmaya çalışıyoruz demektir. Çünkü hayat bu konuları karşımıza çıkarıyor. Hayatın hangi alanında ise baskı ve manipülasyon, derinde olan korkularla ilgili dönüşüm yaşayacağımızı ve o konularda güçleneceğimizi anlatıyor.

“KOVA BURCUNUN ASTROLOJİK OLARAK SEMBOLÜNDE İNSAN FİGÜRÜ VARDIR VE İNSANLIĞI TEMSİL EDER.”
Kova burcunun özelliği nedir?

Kova burcunun astrolojik olarak sembolünde insan figürü vardır ve insanlığı temsil eder. En önemli özelliklerinden olan konular ise akıl, mantık, düzen sosyal konulardır. Satürn’de yöneticiliğinden dolayı sınırlamaları da anlatır. Merkezinde kişi yoktur, grupları temsil eder gerçekler vardır Satürn’den dolayı. Kişilere ihtiyaç duymaz, mantıklı, bağımsız duyguları olmayan, tarafsız olmasından dolayı soğuk ve mesafeli bir burçtur. Sabit bir burç olmasından dolayı özellikle düşünceleri de sabit olacaktır. İnsanlığı ilgilendiren sosyal olan işler gruplar dernekler partilerle alakalıdır. İnsanlık için olan düşünceleri tek tip olan grupları da ortaya çıkarabilir. Kova Burcu aynı zamanda bilime teknolojiye uzayla ilgili iletişim teknolojilerini yani medya yayıncılık gibi alanları da temsil eder, geleceğe yatırım yapan mantıklı düşünen bir burçtur. Bu bilgiler ışığında Plüton’un Kova burcuna girmesiyle birlikte yeni sürecinde entelektüel düşüncenin dönümü, icatlar ve buluşlara yer açacaktır. İcat ve buluşlarıyla teknolojik anlamda insanlığa büyük katkıda bulunacak medeniyetlerin gelişmesini sağlayacaktır. Odaklanma, derine inme, araştırma, bilgilendirme ve bunu yayma arketipi çalışacaktır. Eylem ve aksiyonları özgürlük alanları da bunlarla alakalıdır. Yine en önemli konusu su taşıyıcısı sembolünden dolayı yöneticisi Satürn’ün, su elementi olan balık burcuna geçmesi sularla alakalı pek çok konuyu da yaşayacağımızı gösteriyor. Belki yeni su kaynaklarının bulunması ya da değişmesi, sıvılarla alakalı konularında deneyimlememize sebep olacak. Astroloji haritamızda kova burcu hangi evimizdeyse o evin konularıyla alakalı gizlide olanı çıkarma değişim dönüşüm, gücümüz ortaya koyma, eski düşüncelerimiz alışkanlıklarımızı bırakıp, farklı düşüncelere yeni dünya düzenine ayak uydurmaya çalışmalıyız.

‘ASTROLOJİ HARİTASI GÖKYÜZÜNDEKİ YARADILIŞTAN BERİ VAR OLAN, YERYÜZÜ İLE BAĞLANTISINI GÖSTEREN TÜM ÇIKARTMA SANATIDIR’
Astrolojiyi herkes yorumlayabilir mi?

Astroloji haritası gökyüzündeki yaradılıştan beri var olan, yeryüzü ile bağlantısını gösteren tüm çıkartma sanatıdır. Astroloji bir tekniktir, bu teknikle ilgili bilginiz, eğitiminiz, tecrübeniz olmalıdır. Tecrübe önemlidir; yaşadıkça, deneyimledikçe tecrübeniz artar. Ayrıca maskelerimiz vardır bence en önemlisi maskenin arkasındaki ruhu görebilmektir ve bu evrensel ruhu görmezseniz yorum yapamazsınız. Yetenekleri, potansiyelleri, eğilimleri, yaşam derslerini, korkuları, sevgileri, derinde olanı çıkartmalısınız. Haritada bulduğunuz bir şey sizi diğerine götürür. Tüm sorulara cevap vermek için bilginiz, tecrübeniz, hissedecek ruhunuzun analiz edecek yeteneğinin olması gerekiyor.  Tüm bunlar için ayrı ayrı çalışmanız gerekiyor ve harita çıkarmanız gerekiyor.

Astrolojide retro gezenlerden sıkça bahsediliyor. Retro nedir? O dönemlerde nelere dikkat edilmelidir?
Retro, Latincede geriye doğru anlamına gelir. Evrendeki tüm gezegenler hareket halindedir aslında. Gezegenlerin güneşin çevresinde döndüğünü kabul edilir. Dünya kendi ekseni etrafında dönerken gezegenlerin hızı farklı hareket ettiği için dünyadan bakıldığında kimi zaman gezegenler duruyor veya geri kalıyor, tekrar duruyor ilerliyor gibi algılanır. Tamamen yanılsamadır. O dönemlerde gezegenin temsil ettiği konularda yeni olana yer vermekten kaçınmalı, var olan devam eden konunun varsa eksiklerinin tamamlanması doğru olacaktır. Retro Merkür’deyken belgeler imzalamayın, projeleri başlatmayın ve yayınlamayın. Anlaşma yapmayın, kelimelerinizle konuşmalarınızda dikkat edin. Bunları problemleri sıkıntıları fark edip çözmeye çalışın. Eski projeleriniz varsa tekrar gözden geçirin. Venüs’te iken ilişkiler kurmayın, büyük alışveriş yapmayın, ortaklık anlaşmaları imzalamayın, ortaklıklarınıza dikkat edin. Değerlerinizi ve para kazanma şeklini yeniden değerlendirin, eski sözleşmelerinizi gözden geçirin. Mars’ta ise büyük mücadelelere ve davalara girmeyin. Mümkün olmadıkça ameliyat olmayın, aldığınız kararları harekete geçirmeyin. Retro zamanları işlerin daha olumsuz aktığını gördüğümüz için kendinizi ve bedeninizi çok fazla da yormayalım. Retro zamanları özellikle kişisel bir gezegenimizle açı yaptığında o gezegenin konuları çok daha önem kazanacaktır dikkat edin.
 

Huriye Coşkun

Huriye Coşkun: Astroloji Bir Tekniktir,  Bu Teknikle İlgili Bilginiz, Eğitiminiz, Tecrübeniz Olmalıdır Huriye Coşkun