İnsanların İhtiyacı Güzel Görünmek, Biz Bıosphere İle Bu İhtiyacı Karşılıyoruz

İnsanların İhtiyacı Güzel Görünmek, Biz Bıosphere İle Bu İhtiyacı Karşılıyoruz İnsanların İhtiyacı Güzel Görünmek, Biz Bıosphere İle Bu İhtiyacı Karşılıyoruz

Evomes Medikal Kurucu Ortağı Zeynel Çiçekli, Biosphere teknolojisinin farkını Klass’a anlattı.  

Vücuttaki dolaşım probleminden kaynaklanan, genellikle hareketsiz yaşam tarzının neden olduğu selülit, günümüzde birçok kadının sorunu. Özellikle yaz aylarında plajlarda ve tatil mekanlarında daha kusursuz bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınlar selülit tedavisine başvuruyor. Dolaşım ve hareketi ‘Slaag Motion’ tekniği ile doğal yollardan sağlayan ve kısa sürede etkili sonuçlar veren Biosphere cihazı son dönemde birçok klinikte kullanılmasının yanı sıra farklı ülkelerde plaj ve tatil lokasyonlarında yer almaya başladı. Normal masajdan yirmi kat daha fazla basınç sağlayan ve ilk uygulamada gözle görülür bir sonuç ortaya çıkaran Biosphere’i Türkiye’ye kazandırarak daha farklı konseptler içerisinde de yaygınlaştırmayı hedefleyen Evomes Medikal, kadınların daha güzel bir görünüme sahip olarak plajlara daha özgüvenli bir şekilde çıkmasını hedefliyor. Evomes Medikal’in Kurucu Ortağı Zeynel Çiçekli ile “Biosphere” sisteminin çalışma prensiplerini ve en önemli özelliklerini Klass okurları için konuştuk.


Zeynel Bey, Evomes Medikal olarak ülkemize çok özel ürünler getiriyorsunuz ve kadınlarımızın güzelleşmelerine yardımcı oluyorsunuz. Yeni getirdiğiniz “Biosphere” cihazının özellikleri nelerdir?
“Biosphere” cihazı selülit tedavilerinde şu anda sektörde birçok klinikte kullanılmaya başlandı. Aldığımız veriler ve sonuçlar insanların rahatladığı, istedikleri sonucu aldığı yönünde olduğu için biz bunları farklı konseptlerle de birleştirip büyümeyi hedefliyoruz. Bu yaz günlerini daha çok hazırlık süreçleriyle geçirdik. Önümüzdeki sene plajlar çok daha canlı olacak. Çünkü bir çok bayan Biosphere kullanmış olacak ve selülitsiz bir yaza merhaba diyecekler. Biosphere biyolojik tedavi anlamında geliyor. Biz burada herhangi bir radyofrekans ısısı, herhangi teknolojik bir aletle vücutta etki yaratmıyoruz. ‘Slaag Motions’ diye bir teknolojimiz var. Dünyada masaj ve terapi uygulamaları altın standart değerindedir. Masaj, vücudun doğal formunu ortaya çıkarma yöntemidir. Biosphere sisteminin ismi oradan geliyor. Doğal bir tedavi ortaya çıkartıyoruz. Selülit bir dolaşım problemi aslında. Bizim insanımız hareketten uzak yaşamayı çok seviyor. İnsanların belki spora ayıracak zamanları olmuyor. Biz dolaşım ve hareket kısmını ‘Slaag Motion’ tekniğimizle ortaya çıkarıyoruz. Bunu da doğal bir yöntemle sağlıyoruz, vücudun çalışmayan dolaşımını biz harekete geçiriyoruz.


Biosphere sisteminin çalışma prensibi nasıldır?
Biosphere, vücuttaki dolaşım ve damarsal problemleri gidermek, hareketsel kas duyularını harekete geçirmek için yaratılmış bir teknoloji. Bu sistem dünyada ilk kez ağrı tedavisinde kullanıldı. Lenf sistemini harekete geçirdiği için fizyoterapistlerin genel mekanik olarak aldıkları bir yardım cihazıydı. Bu tip tedavilere başlamadan önce ayak bölgesinden başlayıp dolaşımı yukarı doğru çekmeniz, ters yöne doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu hareket neticesinde selülitte gözle görülür sonuç görülmeye başlandı. Selülitin genel problemi dolaşım olduğu için, yaptığımız uygulama da bir dolaşım tedavisi olduğu için biz biyolojik etkiyi aslında deneyimleyerek gördük. Fizyoterapistler selülitteki görüntünün yüzde 70 oranında azaldığını gördükleri için bu sistemin selülit tedavisinde de başarılı olduğunu gördüler.  


Biosphere’in artık selülit sorununa yöneldiğini söyleyebilir miyiz?
Dünyada kadınların birçoğu selülit sorunu yaşadığı için bu cihaz yüzde 90 oranında selülite yöneldi. İnsanların ihtiyacı güzel görünmek, biz Biosphere ile bu ihtiyacı karşılıyoruz. Selülit tedavisinde daha önce farklı yöntemler denendi. Bunların birçoğunda efektif sonuçlar da ortaya çıktı fakat ağrıdan, acıdan dolayı uygulaması yaptırılamayan teknolojiler var. Biosphere’in avantajı selüliti tedavi ederken insanlara masaj konforu vermesi. Aynı zamanda ağrısız bir uygulama. Biosphere, İspanya menşeli, Novasonix firmasının bir ürünü. Novasonix bu sistemi 2011 yılında keşfedip fizyoloji alanında kullandı. Uygulama 40 dakika sürüyor. Normal masajda elde edilen 20 RMP’lik basınç Biosphere’de 400 RMP’ye ulaşıyor. Daha güçlü bir basınçla daha hareketli bir şekilde dokuları ve dolaşımı hızlandırıyor.


Bu uygulama kaç seansta sonuç veriyor?
İlk seansta kişiler gözle görülür sonucu elde ediyorlar. Biosphere haftada iki kere, ortalama 6-10 seans arasında yapılması gereken bir uygulama. Seans süresi de oldukça kısa. Bu sistemin maksimum tedavi süresi iki buçuk ay. Buradaki en önemli nokta tedaviden sonra sporu ve sağlıklı beslenmeyi elden bırakmamak. Biosphere, dört mevsim kullanılabilen bir sistem. Dış etkenler hiçbir şekilde engel değil. İstediğiniz saatte ve günde yaptırabilirsiniz. Masa başı çalışılan ofis ve iş yerlerinde rahatlatıcı, ağrı kesici olarak da kullanılabilir. Bu sistemi otel projelerimizde de gündeme getireceğiz. Önümüzdeki dönemde en büyük projelerimden birisi özellikle tatil bölgelerinde iyi otellerle anlaşıp bu sistemi oraya getirmek. İnsanlar plajda güneşlenirken biraz zaman ayırıp bu cihaz ile masaj yaptırabilecekler. Böylece kan dolaşımlarını hızlandırıp keyifli bir şekilde tatillerine devam edecekler.

 

İNSTAGRAM: novasonixtr

  biosphere_tr

 

Zeynel Çiçekli