İnsanların Yüzlerine Dokunuşlar Yaparken, Aynı Zamanda Ruhlarına da Dokunuyorum

İnsanların Yüzlerine Dokunuşlar Yaparken, Aynı Zamanda Ruhlarına da Dokunuyorum İnsanların Yüzlerine Dokunuşlar Yaparken, Aynı Zamanda Ruhlarına da Dokunuyorum

Ünlü Güzellik Uzmanı Hatice Çavaş, medikal estetik ve güzellik alanında sürdürdüğü çalışmalarını Klass’a anlattı.  

Ünlü Güzellik Uzmanı Hatice Çavaş, çocukluktan beri aileden gelen bir meslek dalında hem çok çalışarak hem de eğitimlerini alarak geldiği noktada bugün kendi adını taşıyan Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi’nde nitelikli bir bakım hizmeti sunuyor. Yıllarca ünlü doktorlarla beraber yola devam eden ve ardından kendi yerini kuran Çavaş, profesyonel anlamda 24 yıldır mesleğini sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak sürdürüyor. “Geç kalmadan genç kalalım” sloganıyla danışanlarına hizmet sunan, eğitmen kimliği ile de tanınan ünlü güzellik uzmanı, merkezinde uyguladığı işlemlerin aynı zamanda eğitimini vererek geleceğin profesyonellerini yetiştiriyor. Merkezinde doğallıktan ve sağlıktan taviz vermeyen, kişinin kendisindeki güzelliği keşfetmesine yardımcı olan ve yaş alırken sağlıklı yaşlanmalarını sağlayan Hatice Çavaş, kozmik enerjiye yani doğuştan şifacı bir özelliğe sahip. Hatice Çavaş, Klass okurları için medikal estetik ve güzellik alanında sürdürdüğü çalışmalarını Klass okurlarına anlattı.Hatice Hanım, 14 yaşından beri içinde bulunduğunuz sektörünüzde bir başarı hikayesi yazıyorsunuz. Bugün kendi adınızı taşıyan Hatice Çavaş Estetik ve Güzellik Merkezi’nde güven veren hizmet anlayışıyla bütüncül ve sağlıklı bir güzellik hizmeti veren örnek bir iş kadınısınız. Öncelikle danışanlarınız size daha çok hangi şikayetlerle geliyor ve sizden neler istiyor bahsedebilir misiniz?
Merkezimizde kişiye özel olarak sağlıkla, güzellikle ve mutlulukla ilgili uygulamaları yapıyoruz. Mesela; danışanlarım kıl dönmesi şikayetiyle gelip bunun çaresi nedir dediklerinde, öncelikle tüylerle ilgili problem var mı onu tespit ediyorum. Sorun varsa tedavi ediyoruz. Cilt analizi çok önemli. Dudaklarında asimetrik ya da renk farkı varsa, çeneye ihtiyacı varsa veya burun şekillendirmeye ihtiyacı varsa, bu kişilerin medikal anlamda tedavilerini çözmemiz mümkün. Kişiye özel olarak dediğimiz cilt analizinde, hastamızı görmemiz gerekiyor. Kararları da ona göre veriyoruz. Tabii ki danışanlarımızın kararları da önemli ama öncelik olarak bir uzmanın karar vermesi daha önemli. Ben danışanlarımı öyle güzel analiz ediyorum ki, mesela bir kadın danışanım güldüğü zaman damağı görünüyor. Ama benden çenesini düzeltmemi istedi. Aslında ilk başta damağını yapmamız gerekiyor. Küçük dokunuşlarla sorun giderilebilir. Burada tespit etmek çok önemli. Ama öncelik olarak onların göremediği ve bizim gördüğümüz problemleri çözmek en önemlisi.

Mesleğinizi uygularken doğal görünüm sağlamak çok önemli. Siz bu doğallığı sağlamak için nasıl bir yöntem izliyorsunuz?
Danışanlarımıza doğallıklarını bozmadan uygun yöntem ve tedavileri uygulamak bizim ilk hedefimiz oluyor. Danışanlarıma neyin yakışıp neyin yakışmayacağını da belirliyorum. Yıllardır beni çevrem doğallığım ile tanır. Hatice Çavaş dediklerinde ‘doğalcı kadın’ olarak tanınırım. Ben bunun ödülünü de aldım. Çünkü doğallıktan çıkmadan yol izliyoruz. Gerek görmediğim tedavileri de uygulamıyorum. Bazı danışanlarımın yüzleri o kadar gevşemiş ki, benden dolgu botoks istiyorlar. Bende öncelik olarak vitaminlerle cildinizi sıkılaştıralım diyorum. Vitaminlerden sonra belki de bunların hiçbirine ihtiyaç duymazsınız diyorum.


Burada kullandığınız cihazları ve danışanlarınıza kullandığınız yöntemleri bizlere anlatır mısınız?
Her zaman söylediğim gibi burada cihazlarımızda kaliteli ve teknolojik olanı kullanmaya özen gösteriyoruz. Kişi bazlı plazma enerjisi cihazının iyisini kullanıyoruz. Kişinin sıkıntısını tek bir seansta çözmeye çalışıyoruz. Cihazlarımız çok önemli o yüzden. Danışanlarımın işlemlerden sonra gözlerinin güldüğünü hissedebiliyorum. Bu arada ben kozmik enerji uzmanıyım. İnsanların yüzlerine dokunuşlar yaparken, aynı zamanda ruhlarına da dokunuşlar yapıyorum. Kozmik enerji dediğimiz şey, doğuştan şifacı özelliğidir. Bu özellik annemde de vardı. Bu özelliğim olduğunu 12 yıl önce öğrendim. Zaten bütün danışanlarım, elimde bir rahatlatma etkisi olduğunu söylerdi. İnsanların negatif enerjilerini üstüme alıyorum. Çünkü ben pozitif enerji olarak doğdum.


Danışanlarınız size dış güzellikleri için gelirken aynı zamanda iç güzellikleri ile de ilgileniyorsunuz. Bunu iki kontak arasında nasıl birleştiriyorsunuz?
Öncelikle ruhsal durumlarını anlıyorum. Danışanlarımıza VIP hizmet veriyoruz. Onlarla konuşurken ruhsal problemlerini anlıyorum. Artık bizler yeri gelince insanlarla halkla ilişkiler uzmanı ve psikolog gibi ilgileniyoruz. Eğer bir ruhsal durumunu görürsem, onlarla küçük bir konuşma yapıp, kozmik enerji uyguluyorum. Onlara pozitif enerjimi verdikten sonra, bakımlarını ve tedavilerini yapmaya başlıyorum. Bu beni çok mutlu ediyor.


Oldukça başarılı bir geçmişiniz var. Bu başarıların ardından hedefleriniz nelerdir?
Bir daha dünyaya gelirsem yine bu meslekte olurum diyorum. Çocukken bile annemin yüzüne makyaj yapmaya çalışıyordum. Kendi başarımın farkına varıp kendimi yetiştirip buralara kadar geldim. Birçok ödülüm de var. Bana bunu layık gördükleri için minnettarım. Hedef değil artık projelerim var diyebilirim. Yurt dışında projelerim var. Londra’da şube açmak istiyorum. O yüzden her Hatice Çavaş dediklerinde bilsinler ki Hatice Çavaş orada.

İnstagram:haticecavas 

Hatice Çavaş