İş ve Sosyal Yaşam Dünyasının En Sportif, En Fit İş Adamı

İş ve Sosyal Yaşam Dünyasının En Sportif, En Fit İş Adamı İş ve Sosyal Yaşam Dünyasının En Sportif, En Fit İş Adamı

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, sporculuk yıllarında elde ettiği deneyimleriyle iş hayatındaki zorlukları daha kolay aşmayı başararak zirveye çıkmış bir iş insanı. Hem iş hem spor hayatı başarılarla, rekorlarla dolu olan Sadettin Saran, pek çok ödülün yanı sıra “En Sportif İş Adamı” ödülüne de birçok kez layık görüldü. Yaşının en iyisi hatta yaşından da genç görünen Sadettin Saran’ın tabii ki sağlıklı kalarak zinde olma ve genç görünme sırları var.    

İş yaşamında başarılı olan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, bu başarısını sporla pekiştiriyor. Güne sporla başlayan ünlü iş adamı beslenme konusunda ise çok katı kurallara sahip bir isim. Öyle ki Saran, “Un, şeker, tuz yani 3 beyaza hayatımda yer yoktur. Tabii bazı kaçamak öğünlerim dışında…” diyen bir isim. Genel prensibinin “yemek için yaşamam; yaşamak için yerim” olduğu bilinen Saran oldukça önemli ve başarılması bir hayli zor olan bir şey yapıyor ve “Sofradan mutlaka aç kalkarım” diyor. Kızartmadan, yağlı yiyeceklerden uzak duran, tatlı yemeyen başarılı iş adamı, hamur işi yiyeceği zaman da kepekli un tercih edenlerden. Düzenli ve ağır spor yaptığı bilinen Sadettin Saran bu sebeple de protein ağırlıklı besleniyor.

“SABAHLARI BEŞ, ALTI YUMURTADAN-AMA SADECE BEYAZINDAN OMLET YAPTIRIRIM”
Günün en önemli öğünü herkesin bildiği gibi kahvaltıdır. Sadettin Saran kahvaltı ve günlük menüsünü “Sabahları beş, altı yumurtadan-ama sadece beyazından omlet yaptırırım. Öğle yemeklerinde de protein ağırlıklı beslenirim. Akşamları ise bunların hepsinden uzak dururum. Çok hafif akşam yemekleriyle, yeşil ağırlıklı bir sofrayla, geceyi geçiştiririm.” diyerek anlatıyor. Fiziksel görüntüsünde genetik yapısının etkili olduğunu da düşünen Sadettin Saran, bu durumun formunu korumasını kolaylaştıran bir etken olduğunu düşünüyor. Bir yandan da uluslararası spor yayıncılığı, spor pazarlaması sektöründe çalışan bir iş adamı olarak, hayatını da spordan kazanan Sadettin Saran, o yüzden ‘sporsuz bir hayat hatadır’ diyor. Hatta öyle ki 2017 yılında Fransa’da gerçekleşen Master Yaz Yüzme Şampiyonası’na katılan Sadettin Saran, 50 metre kelebek kategorisinde 29.27’lik dereceyle rekor kırarak şampiyon olmuştu. Saran, cildi için ise kozmetik anlamda organik ürünler kullanmaya özen gösteriyor. Haftanın 6 günü spor yapan ve pazar günlerini dinlenmeye ayıran Sadettin Saran, “Her türlü sporu severim, ama daha çok efor gerektiren, ter döktüren, challenge gerektiren sporları daha çok seviyorum.” diyor.
 

Sadettin Saran