Kadın Girişimciler İçin Verdiği Mücadele İle Örnek Oluyor

Kadın Girişimciler İçin Verdiği Mücadele İle Örnek Oluyor Kadın Girişimciler İçin Verdiği Mücadele İle Örnek Oluyor

Türkiye'nin önde gelen gruplarından olan lüks perakende devi Demsa’yı 1999 yılında eşi Cengiz Çetindoğan'la birlikte kuran, ardından kendi markası olan ‘Brandroom’u hayata geçiren, MEDIASA Yayıncılık A.Ş.’yi kurarak girişimciliğine devam eden, kök hücre araştırmaları yapan ONKİM`in Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı yapan ve uluslararası deniz taşımacılığı şirketi Densa Deniz Taşımacılık’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ni yürüten Demet Sabancı Çetindoğan, 2020’de ise hem kadın girişimcilere destek verecek hem de iç turizmi canlandıracak yeni projesiyle dikkat çekti. Önemli bir yatırım yaparak Shop Star Women adında yeni bir e-ticaret sitesi kuran Demet Sabancı Çetindoğan hizmetleri, projeleri ve yatırımlarıyla gerçek pırlanta kadınlarından.     

Bugün Türkiye’nin iş ve sosyal yaşam dünyasının pırlanta kadınlarından biri olan, lüks perakende devi Demsa’yı 1999 yılında eşi Cengiz Çetindoğan'la birlikte kuran, ardından kendi markası olan ‘Brandroom’u hayata geçiren, MEDİASA Yayıncılık A.Ş.’yi kurarak girişimciliğine devam eden, kök hücre araştırmaları yapan ONKİM`in Yönetim Kurulu Başkanlığı`nı yapan ve uluslararası deniz taşımacılığı şirketi Densa Deniz Taşımacılık’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ni yürüten Demet Sabancı Çetindoğan, Adana’da çok mutlu bir çocukluk geçirerek büyüyen, birbirlerini çok seven ve saygı duyan bir anne babanın kızı olarak büyüdü. Ailesinden saygı, sevgi, hoşgörü alan Demet Sabancı Çetindoğan tıpkı babası gibi hayırsever bir insan. Öyle ki Demet Hanım bu yönünü “Hayırseverlik bana ailemden miras kaldı.” sözleriyle anlatıyor. 11 yaşındayken kuzeniyle sosyal sorumluluk projesi yapıp, resim sergisi açan ünlü iş kadını, kariyerine 1999`da eşi Cengiz Çetindoğan ile birlikte kurduğu perakende tekstil firması DEMSA A.Ş. ile başladı. DEMSA, zaman içinde Salvatore Ferragamo, Elie Tahari, Longchamp, Gerard Darel, D&G, Gianfranco Ferre, Kurt Geiger, Guess, Laura Ashley, Fendi, Versace gibi pek çok marka ve modacıyı Türk tüketicisi ile buluşturdu ve ardından kendi markası olan ‘Brandroom’u hayata geçirdi. Ünlü İngiliz perakende zinciri Harvey Nichols`ı da Türkiye`ye getiren DEMSA, markanın farklı bir tarz yansıtan mağazaları ile büyük başarı sağladı.

SHOP STAR WOMEN E-TİCARET SİTESİ KADIN GİRİŞİMCİLERLE BULUŞMAYA VE İÇ TURİZMİ CANLANDIRMAYA HİZMET EDİYOR
Örnek aile yaşantısının yanı sıra başarılı iş kadını kimliğiyle her zaman öne çıkan Demet Sabancı Çetindoğan, 2020’de de dikkat çeken bir yatırım yaparak Shop Star Women adında yeni bir e-ticaret sitesi kurdu. Ülkesinin ve toplumunun kazanımını odakta tutarak yaptığı yenilikçi yatırımlara devam etmeyi hedefleyen Demet Sabancı Çetindoğan yeni girişimini, “Kadın girişimcilerle buluşmak ve iç turizmi canlandırmak adına bir proje. Site içinde her tür ürün var. Çeşitli illerdeki kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünleri de yer alıyor. Büyük ilgi gören projede her geçen gün üye sayımız artıyor. Adını yabancı isim koymamızın nedeni yurt dışı ayağının da olması. Üreticilerimiz buradan dünyaya açılabiliyor. Hem dünyaya Türk kültürünü tanıtıyoruz hem de ülkemizin bölgeleri arasında kültür alışverişi oluşturdum.” diyerek anlattı.

NEDEN SEÇTİK:
Kadınların girişimci ruhunu en iyi şekilde yansıtması ve bu ruhu diğer kadınların da gösterebilmesi için onlara fırsatlar yaratması.
 

Demet Sabancı Çetindoğan