Mehmet Salih Özbek: Hotel De Reve Galata, İstanbul’un En İyi Butik Otelidir

Mehmet Salih Özbek: Hotel De Reve Galata, İstanbul’un En İyi Butik Otelidir Mehmet Salih Özbek: Hotel De Reve Galata, İstanbul’un En İyi Butik Otelidir

Hotel De Reve Galata Kurucu Ortağı Mehmet Salih Özbek, Hotel De Reve Galata’nın Tercih Edilme Sebeplerini Klass’a Anlattı.  

Hotel De Reve Galata Kurucu Ortağı Mehmet Salih Özbek, konforlu ve şık odaları, mükemmel hizmet anlayışı ile unutulmaz bir konaklama deneyimi yaşatan Hotel De Reve Galata’nın İstanbul’un en iyi butik oteli olduğunun altını çiziyor. 360 derece bir manzaraya sahip olan Hotel De Reve Galata, misafirlerine Galata Kulesi, Süleymaniye, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Beyazıt Feneri, Ayasofya, Çamlıca Kulesi, Boğaz Köprüsü gibi İstanbul’un tüm tarihi silüetlerini görme imkânı sunarken, lokasyon olarak da İstanbul'un yenilenen yüzü Karaköy'de ayrıcalıklı bir konaklama deneyimine davet ediyor. Binanın Fransız mimarisi olduğu için o dönemin ruhunu yansıttığını belirten Mehmet Salih Özbek, bu sebeple otelin içeriği ve genel konseptini kaliteli Fransız ekolüne ait tasarım ve dizaynlar ile buluşturduklarını belirtiyor. Mehmet Salih Özbek ile Hotel De Reve Galata’nın tarihi yapısını Klass okurları için konuştuk.

Mehmet Bey, Karaköy’ün en özel lokasyanlarından birinde konumlanan Hotel De Reve Galata’yı açma fikri nasıl doğdu? Hotel De Reve Galata’nın özelliği nedir?
Mimar Kemaleddin’in Vakıf Han serisi var. Burası  6. Vakıf Han olarak geçiyor. Yaklaşık 1905’li yıllarda yapılmış bir bina. Uzun bir süre konsolosluk ve çeşitli devlet daireleri olarak kullanılmış. Bölge turizme açıldıktan sonra biz Vakıflardan kiralayarak renovasyon yaptık. 8 aylık bir renovasyon süreci sonrası işletmeye hazır bir hale getirdik. Burasının en büyük özelliği binanın tarihi dokusuna müdahale etmeden lüks konsept bir butik hotel olması. Bina Fransız mimarisi olduğu için o dönemin ruhunu yansıtıyor. Bizde bu sebeple içeriği ve genel konsepti Fransız ekolüne ait tasarım ve dizaynlar ile buluşturduk. Karaköy çok tarihi bir bölge olduğu için buradaki binaların çoğu 2.derece tarihi eser. Bu yapılara düzgün renovasyon yapılırsa buranın İngiltere ve Fransa’dan bir farkı kalmaz.

Bu binanın konsolosluk binası olarak kullanıldığını söylediniz. Hotel De Reve Galata hangi konsolosluklara ev sahipliği yaptı?
Uzun yıllar Sovyet egemenliğine geçmeden önce Estonya Cumhuriyeti burayı Büyükelçilik olarak kullanmış ve daha sonra devletin çeşitli kademelerinde kullanılmaya devam etmiş.

‘TERAS MANZARAMIZ İSTANBUL’UN TÜM TARİHİ SİLÜETLERİNİ GÖRMENİZİ SAĞLIYOR’
İnsanlar Hotel De Reve Galata’yı neden tercih etmeliler?

Otelimizde lüks segmentte çok kaliteli mobilyalar ve aksesuarlar tercih edildi. Her bir noktasında son teknoloji kullanıldı. Açma-kapama, ışık, perde gibi tüm sistemler son teknoloji ile yapıldı ve biz bunu yaparken otelin İstanbul’da en iyi A+ butik otellerden biri olması amacıyla tasarladık. 19 tane 40-60 metrekare alanları olan özel suit var. Lokasyon olarak da İstanbul'un yenilenen yüzü Karaköy'de ayrıcalıklı bir konaklama deneyimine davet ediyor. Girişteki cadde üstündeki restoranımızı güzel ve kaliteli bir restoran olarak renove ediyoruz. Burayı yakın zamanda açtık. Teras manzaramız İstanbul’un tüm tarihi silüetlerini görmenizi sağlıyor. 360 derece bir manzaraya sahip. Galata Kulesi, Süleymaniye, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Beyazıt Feneri, Ayasofya, Çamlıca Kulesi, Boğaz Köprüsü, Marmara Denizi’nin bütün silüetini görebiliyorsunuz. Terasımızdan eski şehir dediğimiz tüm tarihi yarımadanın manzarasını seyretmek mümkün. İnsanlar burada kaliteli yemek zevkini tadarken keyifli bir manzara onlara eşlik ediyor olacak.

‘İSTANBUL’UN EN YÜKSEK PUANLI OTELLERİNDEN BİRİYİZ’
Hotel De Reve Galata için İstanbul’un en iyi butik oteli diyebilir miyiz?

Bu mütevazı olamayacağım bir konu. Kesinlikle öyle. Yola çıkarken ki nihai hedefimiz zaten buydu. Biz bu fikirle gerçekleştirdik bu projeyi. Misafirlerimiz gelip gördüklerinde zaten bunu çok net fark edeceklerdir. Sosyal medyalarda aldığımız puanlar ve yorumlarda bunu gösteriyor. İstanbul’un en yüksek puanlı otellerinden biriyiz. Bu açıdan bakıldığında istediğimiz hedefe ulaştığımızı söyleyebilirim.

İnstagram: m.salihozbek
                    hotelderevegalata
 

Mehmet Salih Özbek

Mehmet Salih Özbek: Hotel De Reve Galata, İstanbul’un En İyi Butik Otelidir Mehmet Salih Özbek