Mert Adalarlı : Redstone Global Life Time Royal Club Ödülü’nün İlk Ve Tek Sahibi Oldu

Mert Adalarlı : Redstone Global Life Time Royal Club Ödülü’nün  İlk Ve Tek Sahibi Oldu Mert Adalarlı : Redstone Global Life Time Royal Club Ödülü’nün İlk Ve Tek Sahibi Oldu

Redstone Island Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanı Mert Adalarlı, 2023 yılını hem kendisi hem Redstone ailesi adına büyük başarılarla geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyor. Redstone Global'de 2023 yılı ciro şampiyonu, tüm gayrimenkul danışmanları arasında 2023 yılı ciro şampiyonu, konut satışı kategorisinde hem Avrupa'da hem Türkiye'de 2023 yılı ciro şampiyonu ve tüm Redstone ofislerinde 2023 yılı ciro ikincisi olma başarısını gösteren Mert Adalarlı, gelecek yılki hedefinin bu rakamları iki katına çıkarmak ve kaliteli bir hizmet sunmak olduğunu söylüyor. Başarılı İş İnsanı Mert Adalarlı ile Life Time Royal Club ödülünü, Redstone bünyesinde kazandığı dereceleri, gelecek hedeflerini ve Kıbrıs'taki yatırım fırsatlarını Klass okurları için konuştuk.  

Mert Bey, Redstone'da geride bıraktığımız 2023 yılını büyük başarılarla kapattınız ve tüm Redstone ailesi içinde “Life Time Royal Club” ödülünü alan ilk ve tek kişi oldunuz. Bu ödülün anlam ve öneminden bahsedebilir misiniz? Life Time Royal Club ödülü kimlere ve neden veriliyor?
“Life Time Royal Club” ömür boyu devam eden bir ödüllendirme sistemi. Redstone Global franchiseları arasında sene döndükten sonra cirolar sıfırlanır. “Life Time Royal Club” ödülünü alan bir kişi franchise sisteminden çıkmadığı sürece bütün ciroları katlanarak devam eder. Redstone, bir krallık olarak kurulduğu için Life Time Royal Club, içeride alınan kraliyet ödüllerinden biridir. Bu ödülü alabilmeniz için bir milyon dolar üzerinde ciro kazanmanız gerekir. Daha sonrasında elde ettiğiniz cirolar da bunun üzerine eklenir ve o dereceleri alırsınız. Ben bir buçuk milyon dolara tekabül eden bir ciroyla 2023 yılını kapattım. Redstone Global'de tüm Redstonelular arasında 2023 yılı ciro şampiyonu, tüm gayrimenkul danışmanları arasında 2023 yılı ciro şampiyonu, konut satışı kategorisinde hem Avrupa'da hem Türkiye'de 2023 yılı ciro şampiyonu ve tüm Redstone ofislerinde 2023 yılı ciro ikincisi oldum.

"SAYILARLA İYİ OYNAMAYI BİLDİĞİNİZDE KAYBETME İHTİMALİNİZ OLMUYOR"
Mert Bey, gayrimenkul sektöründe sizin bu kadar başarılı olmanızın sırrı nedir?
Doğru insanlarla doğru projeleri buluşturarak bu başarıyı sağlıyoruz. Bir projeyle başlayan serüveni olabildiğince şeffaf bir şekilde yönettiğimizde insanlara çok ciddi rakamlar kazandırabiliyoruz. Bir olan rakam daha sonra 10'a çıkıyor. Bu insanlarla kurduğum güven ilişkisi ve başarılı diyalogla geliyor. Güven sağlayamadığınız bir ilişkinin devamını getiremezsiniz. Güven ilişkisi kurduğunuzda ve sayılarla da iyi oynamayı bildiğinizde kaybetme ihtimaliniz olmuyor.

“ASLINDA BENİM BAŞARIMIN SIRLARINDAN BİRİ DE KIBRIS'TA OLMAM. DOĞRU PORTFÖYÜ, DOĞRU İNSANLARA DOĞRU ŞEKİLDE SUNABİLMELİSİNİZ.”
Başarınızda Kıbrıs'ta olmanızın bir etkisi var mı?
Aslında benim başarımın sırlarından biri de Kıbrıs'ta olmam. Türkiye'de yüz binlerce danışman ve çok başarılı insanlar var. Kıbrıs, nispeten daha küçük bir yer ve ben gayrimenkul sektöründe adanın sayılı isimlerinden biriyim. Ancak Türkiye'de olsaydım yine aynı cirolara ulaşırdım diyebilirim. Bu işte insan ilişkileri büyük bir önem taşıyor. Doğru portföyü, doğru insanlara doğru şekilde sunabilmelisiniz.

"KIBRIS’TA GAYRİMENKUL YATIRIMI İÇİN YA ŞİMDİ YA HİÇ DİYORUM"
Kıbrıs yatırımcılar için son yıllarda oldukça cazip bir hale geldi. Bu konuda neler söylemek istersiniz?
Kıbrıs, gerçekten de yatırımcılar için çok çok avantajlı bir ülke haline geldi. Şimdi bu treni kaçıran kişiler daha sonrasında bu trenin yanına bile yaklaşamayabilir. Döviz kurlarındaki artışla birlikte gayrimenkul fiyatları da her geçen yıl artıyor. Şu an 4 milyon lira olan bir stüdyo dairenin fiyatı birkaç ay sonra 5 milyon lirayı geçecektir. O yüzden gayrimenkul yatırımı için ya şimdi ya hiç diyorum. Bu yüzden bu konuda ne kadar erken harekete geçersek o kadar iyi olur. Şu anda Kıbrıs'ta 30.000 bin tane konut yapılıyor. Her bir konuta dört kişilik bir ailenin yerleşeceğini düşünürsek bu 250-300 binlik bir nüfus artışı anlamına geliyor. Bu treni yakalamak için burada okul hastane gibi projelere yatırım yapan herkes gelecekte çok ciddi paralar da kazanacak.

Mert Bey, 2023 yılını Redstone Global’da zirvede kapattınız. 2024 yılı için hedefleriniz ve beklentileriniz nelerdir?
En büyük hedefim öncelikle başarının tesadüf olmadığını kanıtlamak ve sürdürülebilir olmak. Bu yıla da ciddi bir ciroyla başlangıç yaptım. Amacım geçen yılki ciromun iki katını kazanmak. Redstone bünyesinde de yine başarılı bir şekilde ilerlemek ve dereceler kazanmak istiyorum. Bir diğer hedefim de inşaat sektöründe markamı oluşturup arsa, arazi ve yap-sat modelini kendi şirketimde kendi adımla uygulamak istiyorum. Şu anda Life Time Royal Club 1'deyim. Benim hedefim 3'ü almak. 3-4 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmak istiyorum. Bunu da yapabilecek bir çevrem ve gücüm var. Güzel insanların hayatına dokunup onlara kaliteli bir hizmet sunmak istiyorum. Ekibimle de bunu yapmaya devam ediyoruz. Para her zaman kazanılır, insan kazanmak her zaman daha önemlidir.
MERT ADALARLI
REDSTONE GLOBAL 2023 DERECELERİ:
 
  • Redstone Global'de tüm Redstone'lular arasında 2023 yılı "LIFE TIME ROYAL CLUB" üyeliğine İLK ve TEK olarak dahil olmak
 
  • Redstone Global'de tüm Redstone'lular arasında 2023 Yılı Ciro Şampiyonluğu
 
  • Redstone Global'de tüm Gayrimenkul Danışmanları arasında 2023 Yılı Ciro Şampiyonluğu
 
  • Redstone Global'de "Konut" Satış 2023 Yılı Ciro Şampiyonluğu
 
  • Redstone Global'de tüm Redstone ofislerinde 2023 Yılı Ciro 2.’liği