Mete Üsküdarlı: Mivara Luxury Bodrum, Avrupa'nın En İyi 25 Otelinden Biri Seçildi

Mete Üsküdarlı: Mivara Luxury Bodrum, Avrupa'nın En İyi 25 Otelinden Biri Seçildi Mete Üsküdarlı: Mivara Luxury Bodrum, Avrupa'nın En İyi 25 Otelinden Biri Seçildi

Mivara Luxury Bodrum Hotel Genel Müdürü Mete Üsküdarlı, Mivara Luxury Bodrum Hotel’in Tercih Edilme Sebeplerini Klass’a Anlattı.  

Bodrum Gündoğan’da denize sıfır konumu, doğayla iç içe yapısı ve lüks segment konaklama ayrıcalıklarıyla misafirlerine unutulmaz anlar yaşatan Mivara Luxury Bodrum Hotel, Tripadvisor tarafından Avrupa'nın en iyi 25 otelinden biri seçilirken misafirlerine eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Kendine özgü mimarisi, doğanın içindeki konumu, fark yaratan hizmet anlayışıyla üst düzey konfor sunan Mivara Luxury Bodrum Hotel, 39 ila 160 metrekare arasında değişen oda tipleri ve bahçeli villalarıyla konuklarına Bodrum’un enerjisini her detayında yaşatıyor. Her detayın düşünüldüğü odaları, bembeyaz kumsalı, uzun sahili, özel locaları ve gurme lezzetleri ile misafirlerine üst düzey konforu yaşattıklarını söyleyen Mivara Luxury Bodrum Hotel Genel Müdürü Mete Üsküdarlı, başarılarının ödüllerle taçlandırılması ile ilgili, “Her yeni ödül ile gururumuz artıyor. Konuklarımıza eşsiz bir deneyim sunmak öncelikli hedefimiz. Ödüllerin arkasında işinin en iyisini yapmaya odaklanmış bir ekibin sıkı çalışmaları var. Dünya standartlarındaki tesisimizde lüks konaklamanın yanı sıra konuklarımıza her anı özel hissettirmek için çalışıyoruz.” diyor. Mivara Luxury Bodrum Hotel Genel Müdürü Mete Üsküdarlı ile Mivara Luxury Bodrum Hotel’in farklarını ve tercih edilme sebeplerini Klass okurları için konuştuk.

Mete Bey, turizm dünyasında başarılarınızla öne çıkan çok özel bir isimsiniz. Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
43 yaşındayım ve 2019 yılından beri Mivara Luxury Bodrum Hotel’in genel müdürlüğünü yapmaktayım. 26 senedir bu sektörün içindeyim. Koç Grubu, Divan Hoteli ile beraber turizm hayatına başladım. Yaklaşık 11-12 sene orada görev yaptım. Uzun yıllar yurt dışında çalışma hayatıma devam ettikten sonra Türkiye’ye döndüm. Kısa bir süre Kazakistan’da yabancı bir yatırımcının uluslararası bir markasının genel müdürlüğünü yaptım. Sonrasında bölgeye tekrar dönerek farklı markalarla çalıştım ve son 5 senedir de Mivara’dayım.  

‘LÜKSÜ VE KONFORU BİR ARADA YAŞAYABİLECEĞİNİZ KOMPAKT BİR TESİS’
Mivara Luxury Bodrum Hotel’in farkı nedir, insanlar neden burayı tercih etmeli?

Mivara, lüksü ve konforu bir arada yaşayabileceğiniz kompakt bir tesis. Dünya genelinde uzun yıllardır oluşmuş bir misafir kitlemiz var. Buranın en çok tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de kişiye özel servis ve hizmetin olması. Bodrum’un en önemli cazibe merkezi olan Yalıkavak’a tekne ile 10 dk, araba ile 15 dk mesafedeyiz. Diğer bir ucunda yer alan Türkbükü’ne çok yakınız. Gündoğan’ın bu lokasyon farkı ve önemi bizi tercih edilir kılıyor. Misafirlerimize huzuru yaşatıyoruz. Otelimizde 72 oda bulunuyor. 16 odamız bahçe manzaralı, kalan diğer tüm odalar deniz manzaralı. 39 ila 160 metrekare arasında değişen oda tipleri mevcut.

Amani ve Minami markalı restoranlarınız çok beğeniliyor. Restoranlarınızın bu kadar rağbet görme sebebi nedir?
Biz Mivara olarak gurme tarafımıza çok ağırlık veriyoruz. 5 sene önce Mivara markası altında ‘Amanni’ diye bir marka oluşturduk. Hem otel misafirleri hem günübirlik dışarıdan gelen beach misafirleri için 150 kişi kapasiteli bir Dünya mutfağı yaptık. Haftanın 7 günü hizmet veriyoruz. Ayrıca bir  Uzak Doğu Mutfağı olan Minami’yi büyük bir yatırım ile Gündoğan’ın en güzel manzarasında açtık. Biz Mivara olarak kendimizi Gündoğan koyunun AVM’si olarak adlandırdık. İçinde barındırdığı restoranlar, spası, spor salonu, pastanesi derken bu talebi de böylece karşılamış olduk. Çok fazla talep alan bir yer ve oldukça iyi gidiyor. Şefimiz uluslararası ödüllü, Zuma’dan geldi ve 2 senedir bizimle beraber. Amanni’de de aynı şekilde uluslararası ödüllü şef Koray Kibar yönetiminde deneyimli mutfak ekibiyle yaklaşık 5 senedir misafirlerimize lezzet dolu bir menü sunuyoruz.

‘MİNAMİ’NİN MENÜSÜNDE APERATİFLERDEN SALATALARA, TEMPURA ÇEŞİTLERİNDEN ROBATA IZGARALARA 50’YE YAKIN FARKLI TAT BULUNUYOR’
Minami’ye gelen misafirler Uzak Doğu Mutfağına ait neler bulacaklar?

Minami’nin menüsünde aperatiflerden salatalara, tempura çeşitlerinden Robata ızgaralara 50’ye yakın farklı tat bulunuyor. Minami, Truffle Toro Maki, Acı tatlı soslu susamlı bonfile, Baharatlı tereyağlı fırında ıstakoz, Tempura karides parçaları gibi lezzetlerin yanında Seafood maki, Veggie maki gibi seçeneklerle her damak tadına uygun alternatifler sunuyor. Formunu korumak isteyenler için ise menüde Tatlı Yuzu Soslu Avokado Salatası, Zencefil Soslu Domates Salatası, Tamanegi Soslu Yeşil Salata gibi seçenekler yer alıyor. Bizim için en önemli şey manzaramız, konumumuz ve çok iyi hazırlanmış lezzet dolu yemekler. Minami size eşsiz bir keyif sunuyor.

Mivara Luxury Bodrum Hotel misafirlerine ne vadediyor?
Hijyen en önemli ana kriterimiz. Özellikle pandemi gibi tüm dünyanın büyük bir sıkıntı çektiği bir süreçten geçtik. Bu dönemde çok önemli ve ciddi yatırımlar yaptık. Uluslararası markalar ile çalışıyoruz. Misafirler otele giriş yaptığı an temiz ve hijyenik bir otele geldiğini hissediyor. Odalarımız çok geniş ve çok ferah. En standart odamız bile 40 metrekareden başlıyor. Normal bir standart odanın 2 katı büyüklüğünde. 160 metrekareye kadar değişen odalarımız bulunuyor. Otelimiz tamamen yazlık bir dizaynda ve beyazın hâkim olduğu bir konsepte sahip. Çalışanlarımızı çok önemsiyoruz. 5 senedir bir arada olduğumuz kemikleşen bir kadromuz var. Misafirlerimiz bu konuda büyük bir memnuniyet duyduklarını yorumlarına da yansıtıyorlar. Bunun sonucunda da her sene uluslararası farklı kuruluşlardan ödüllerimizi alıyoruz.

‘TRİPADVİSOR TARAFINDAN HER SENE MÜKEMMELİYETÇİLİK ÖDÜLÜNÜ ALIYORUZ’
Aldığınız ödüller nelerdir, bahseder misiniz?

Tripadvisor tarafından sunulan 2021 'Best of the Best - En İyilerinin En İyisi’ ödüllerinde; Avrupa'nın en iyi 25 otelinden birisi olarak seçildik. Bu bizim için çok önemli bir ödül. Aynı şekilde yine Tripadvisor tarafından her sene mükemmeliyetçilik ödülünü alıyoruz. 5 üzerinden 5 bir puanlamamız var. Her gün dijital online mecralarda onlarca yorum alıyoruz ve hepsi yüksek bir puanlamaya sahip. Otel manzarası, konforu, yemekleri, konumu ile mükemmel yorumlar almanın yanında çalışanların ilgisi, alakası, güler yüzü ile de bizim esas ulaşmak istediğimiz temayı veriyor.

Avrupa'nın en iyi 25 otelinden birisi olmak büyük bir başarı, peki bu nasıl belirleniyor?
İnanılmaz bir başarı. Dünya’daki tüm tatilcilerin bağımsız oylarıyla, deneyimlediği tesisler üzerinden yapılan, bir komite tarafından seçilerek yapılıyor. Dışarıdan buna müdahale edemiyorsunuz. Biz ödül almaya alıştık. 2023 yılında da Tripadvisor tarafından mükemmeliyetçilik ödülü aldık. 2023 yılında Seven Star Awards tarafından “Mükemmellik Mührü” ödülü olmak üzere birçok ödülün sahibi olduk.


İnstagram: meteuskudarli
 

Mete Üsküdarlı

Mete Üsküdarlı: Mivara Luxury Bodrum, Avrupa'nın En İyi 25 Otelinden Biri Seçildi Mete Üsküdarlı