Müzik Hiçbir Zaman Susmasın

Müzik Hiçbir Zaman Susmasın Müzik Hiçbir Zaman Susmasın

Türkiye’nin İlk Eğitim Veren Kadın DJ’i olan DJ Sanem Çelik, başarılı bir DJ olmanın sırlarını Klass’a anlattı.  

Birçok ünlü ismin ev sahipliği yaptığı event ve lansmanların aranılan ismi ünlü DJ Sanem Çelik, müziğe olan aşkı ve tutkusu ile genç yeteneklere ilham vermeye devam ediyor. Ülkemize yeni DJ’ler yetiştirmek için Pro DJ okulunu kuran DJ Sanem Çelik “Günümüzde meslekler şekil değiştirip popüler meslekler haline geldi. DJ’lik ise bunların ilk sırasında yer almaktadır. Popüler meslekler gençlerimiz tarafından çok fazla talep görmekte.” sözleriyle yeni jenerasyonun DJ’lik mesleğine olan ilgisini vurguluyor. Türkiye’nin ilk eğitim veren kadın DJ’i olma özelliğini taşıyan DJ Sanem Çelik ile gelecek hedefleri ve iyi bir DJ olmanın özelliklerini Klass okurları için konuştuk.

Sanem Hanım, öğrencileriniz arasında kimler var?
Yeni jenerasyon çalışma sahasını eğlenceli hale getirme trendini yakaladı. Kapılarımızı, eğitim alıp kaliteli müzikler yapmak isteyen yeni yeteneklere ve pek çok ünlü isme açtık. Öğrencilerimizin arasında popüler isimler, sanatçılar, oyuncular ve onların çocukları ile sosyetik iş adamları ve iş kadınları da bulmaktadır.

Sanem Çelik’i diğer DJ’lerden ayıran özelliği nedir?
10 yıllık ciddi bir tecrübeye sahibim. İşin mutfağından gelip teknik bilgi donanım ve tecrübeye sahibim.

Ne tarz müzikler yapmaktasınız?
Ortamın ambiyansına ve eğlencenin tarzına göre değişiyor. Ortamın dokusuna göre müzikleri hayal gücü ile çevreleyip kitlelere hep bir ağızdan şarkılar söyletip duygularına eşlik etmeyi seviyorum.

Başarılı bir DJ’in özellikleri nelerdir?
Dünya müzik piyasasını yakından takip etmesi, müziğe vakit ayırması, üretkenlik ve kendine özgün bir tarzı olmasıdır. Ben öğrencilerime müziğin alfabesini öğretiyorum. Onlarda hayal güçleri ile birlikte müziğin kelimelerini ve cümlelerini kurup kendilerine yeni bir tarz oluşturuyorlar.

Kadın DJ olmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir?
İlk etapta insanların ön yargılı olup güzel bir kadının kaliteli müzik yapamayacağını düşünmesi. DJ masasına geçip müzik yapınca bu yargıyı kırıyorum. İnsanlar iyi bir müzik eşliğinde eğlenmeye başladıktan sonra pozitif geri dönüşleri almak işimin en keyifli kısmı.

Gelecek hedefleriniz arasında neler bulunuyor?
Hedefim yakın zamanda dünyaya açılmak, ülkemi ve ülkemin müziklerini uluslararası arenada temsil edip aynı zamanda dünyaya kaliteli müzik yapacak DJ’ler yetiştirmektir.
 

İNSTAGRAM: prodjokulu


 

Sanem Çelik

Müzik Hiçbir Zaman Susmasın Sanem Çelik
Müzik Hiçbir Zaman Susmasın Sanem Çelik
Müzik Hiçbir Zaman Susmasın Sanem Çelik