Nuray Yıldız: Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim

Nuray Yıldız: Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim Nuray Yıldız: Siz Hayal Edin, Biz Gerçekleştirelim

Nunu Home Design Kurucusu Nuray Yıldız, Markasına Dair Merak Edilenleri Klass’a Anlattı.  

Nunu Home Design Kurucusu ünlü İş Kadını Nuray Yıldız, kusursuz bir şıklık arayanları modern tasarım anlayışından ilham alarak tasarladığı parçaları keşfetmeye davet ediyor. Nunu Home Design olarak yirmi beş yılı aşan tecrübesi ile dekorasyon, hediyelik eşya tasarım ve üretimini gerçekleştirdiklerini belirten başarılı iş kadını, Ambiyans Ev ve Mutfak Ürünleri İhracat Fuarı’nda gerçekleştirdiği lansman ile büyük ilgi görerek, Baci Milano’dan Silvia Arienti’nin kendilerini ziyaret ettiğini belirterek ürünlerinin çok beğenildiğini ve yakında Baci Milano mağazalarında ürünlerinin yer alacağını belirtiyor. Nunu Home Design koleksiyonlarının, seramik, ahşap, polyester bazlı ürünler ile raflardaki yerini aldığını ve Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinde hizmet verdiklerini ifade eden Nuray Yıldız ile farklı tasarımlarını Klass okurları için konuştuk.

Nuray Hanım, siz son derece başarılı bir iş kadınısınız. Okuyucularımız için sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?
Yaklaşık 25 yıldır bu sektörün içindeyim. Önemli Kurumsal firmalarda çalıştım. En son ayrılmış olduğum Cemile Dış Ticaret’in 17 sene boyunca genel müdürlüğünü yaptım. Sonrasında Nunu Home Design’ı kurdum. Türk tasarımlarını yurt dışına taşımak istiyorum. Dünyanın birçok yerini gezdim ve Türkiye’de aldığım huzuru hiçbir ülkede bulamadım. Bu yüzden Türkiye’ye hizmet etmek ve kendi ülkeme kazandırmak istiyorum.

Nuray Hanım, Nunu Home Design olarak çok özel ve farklı bir marka yarattınız. Nunu Home kaç yıldır faaliyet gösteriyor?
Markamı kuralı 3 yıl oldu. Doğtaş, Kelebek, Jumbo gibi firmalara tasarımlar yapıp yine bu markaların isimleriyle raflarda yer alıyoruz.

‘ANKARA’DA VE İSTANBUL’DA İKİŞER TANE ÜRETİM YERİMİZ VAR’
Nunu Home markasının özellikleri nelerdir? Ne tarz ürün ve tasarımlar yapıyorsunuz?

Nunu Home’un tasarımları kendimize aittir. Kendi atölyelerimizde tasarımlarımızı ve üretimimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yurt dışından da esinlendiğim bazı modeller var. Bu şekilde ürünleri bir araya getirip kombinliyorum. Ankara’da iki, İstanbul’da yine aynı şekilde iki tane üretim yerimiz var. Denizli’de de yakın bir zamanda üretim tesisimiz hizmete girecek. Ahşap, polyester, seramik bazlı ürünlerin üretimini yapıyorum.

Ev aksesuarlarında tasarımlar yıllara değişkenlik gösteriyor mu? 2023 yılının trendleri neler olacak?
Tasarımlarda ve renklerde her yıl mutlaka büyük değişiklikler oluyor. 2023 yılında tasarımlarda daha çok canlı renklerimiz olacak. Özellikle yeşil tonlarına ağırlık veriyoruz. Klasik gold renkler çok sıkıcı bir hal aldı. Arap ülkeleri de artık sarı renk almamaya ve kullanmamaya başladı. Fuarda sergilediğim ürünlerde de renklere dikkat edilirse turuncu tonları,su yeşilleri, turkuaz bu senenin trend renkleri. İnsanlar tarafından sevilen, beğenilen ve tercih edilen canlı renkler bu yılın modası hakkında fikir veriyor. 2023 yılında daha spesifik, daha şık objeler tercih ediliyor.


Nuray hanım size göre ‘Nunu Home Design’ın farkı nedir?
Nunu Home Design, yirmi beş yılı aşan tecrübesi ile dekorasyon, hediyelik eşya tasarımı üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinde tasarım tecrübesi ile hizmet vermektedir. Nunu Home koleksiyonları, seramik, ahşap, polyester bazlı ürünler ile beğenilen seriler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin birçok kurumsal markasına tasarım ve üretim desteği veren, sürekli değişen müşteri beklentilerine, yerli üretimi destekleyerek, değerli zanaatkarları ile dünya dekorasyon ve hediyelik eşya pazarında Türkiye’nin değerli aksesuar tasarımcılarını temsil eden bir marka olma hedefindedir.

İnstagram: nunuhomedizayn
 

Nuray Yıldız