Okyanusta Küçük Bir Damla Bile Olabiliyorsam Ne Mutlu Bana

Okyanusta Küçük Bir Damla Bile Olabiliyorsam Ne Mutlu Bana Okyanusta Küçük Bir Damla Bile Olabiliyorsam Ne Mutlu Bana

Girişimci İş Kadını Fazile Yaşar, memleketi Hakkari’de açacağı yeni kliniğini tüm detaylarıyla Klass’a anlattı.  

Kadın girişimciliğinin en güzel örneğini sunan Fazile Yaşar, Hakkari-Yüksekova’da kurduğu güzellik merkezi zinciri ile bölgedeki kadın ve erkeklere kaliteli bir güzellik hizmeti sunmanın yanı sıra kliniğinde istihdam da sağlayarak kadınlara her anlamda destek oluyor. Bunların yanı sıra yeni bir klinik daha açarak hizmet ağını genişleten Fazile Yaşar, yeni merkezinde 420 metrekarelik alanda, 13 işlem odası ve her biri tıbbın farklı bir branşında uzmanlaşmış profesyonel ekibiyle danışanlarının her türlü sağlık ve güzellik ihtiyacına cevap verecek.  Girişimcilik ruhuyla memleketindeki kadınlara örnek olan başarılı İş Kadını Fazile Yaşar ile yeni kliniğini, hizmet anlayışını, kullandığı teknolojik cihazları ve ekibini oluştururken hangi hususlara önem verdiğini Klass okurları için konuştuk.


Fazile Hanım, önemli bir girişimcilik örneği göstererek Hakkâri-Yüksekova’da güzellik merkezi zinciri kurdunuz. Şimdi de üçüncü şubenizle fark yaratmaya devam edeceksiniz. Yeni şubenizin özelliklerini dinleyebilir miyiz?
Yeni şubemiz küçük bir poliklinik düzeyinde olup aynı zamanda bir estetik kliniği olacaktır. 420 metre karelik kliniğimizde 13 tane işlem odası bulunmaktadır. Geniş hizmet anlayışıyla ve uzman doktor kadrosuyla çalışmayı hedefliyoruz. Estetik uzman doktoru, uzman çocuk doktoru, uzman kadın doğum doktoru, uzman genel cerrah, diyetisyen, psikolog ve sağlık meslek bölümü mezunu ekibimizle tam donanımlı hizmet vermeyi hedefliyoruz. Ameliyatsız yüz germe cihazları, lazer peeling cihazları, bölgesel zayıflama, incelme ve vücut şekillendirme cihazları, cilt yenileme ve tedavisinde altın iğne cihazımız olacaktır.

Yeni şubenizi oluştururken nelere önem verdiniz? Danışanlarınızı nasıl bir ortamda karşılayacaksınız?
Yeni kliniğimizde daha kapsamlı bir hizmet anlayışı ve daha geniş bir uzman doktor kadrosuyla çalışmayı hedefledik. Danışanlarımız için daha nezih bir ortam oluşturduk. Profesyonelleşen bir ekip ile en iyi hizmeti vereceğiz.


Yeni şubenizin önceki şubelere göre farkı ne olacak?
Yeni kliniğimizde bilimsel ve doğal yöntemler yer alacak. Daha önceki şubelerimize nazaran metrekare olarak çok daha büyük, işlem odaları bakımından daha pratik bir yer olacak. Son teknoloji cihazlarımızla verimli ve sağlıklı sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.

Burayı baştan aşağıya teknolojiyle donattınız. Bu teknolojik cihazlardan bahsedebilir misiniz?
Kliniğimizde ameliyatsız yüz germe cihazları, lazer “peeling” cihazları, bölgesel zayıflama, incelme ve vücut şekillendirme cihazları, lazer epilasyon cihazı ve son olarak da olmazsa olmazlarımızdan birisi olan cilt yenileme ve tedavi işlemlerinde kullandığımız altın iğne cihazımız bulunuyor.

Şüphesiz ki cihazlar kadar uygulamayı yapan ekibiniz de önemli. Ekibinizi oluştururken ve eğitirken nelere önem verdiniz?
Hedefimize ulaşmak için değişik beceri, eğitim ve görüşlere sahip, birbirini tamamlayan roller üstlenen, aynı zamanda sağlık çalışanlarının iş birliği içerisinde çalıştığı bir ekip oluşturmak istedik.

Son dönemde ‘altın iğne’ uygulaması oldukça revaçta. Bu işlemi nasıl uyguluyorsunuz?
Aslında her bir işlem önemli ve özeldir fakat ben altın iğne cihazını özellikle ele almak istiyorum. Ucunda 25-64 tane iğne ucu bulunmaktadır. Cildin derinliğine göre enerji ayarlamaları yapılır. Tüm yüzeye işlem yapıldığını düşünürsek ortalama 15 bin noktada tahribat oluşturulur ve radyofrekansla cilt uyarılır. Sonrasında hücre yenilenme ve iyileşme süreci başlar. Bu işlem elastikiyet kaybı olan ciltlerde uygulanır. Sadece yüz bölgesinde değil, vücutta da uygulanabilir. Çatlak konusunda da etkili bir tedavi yöntemidir.

Aynı zamanda memleketiniz olan Hakkari’de istihdam sağlayarak hane ekonomisine de katkıda bulunuyorsunuz. Bu nasıl bir his?
Hakkâri-Yüksekova coğrafi konumu bakımından iki ülke ile sınırdaş. Özellikle işsizliğin arttığı pandemi döneminde okyanusta küçük bir damla bile olabiliyorsam ne mutlu bana. Özellikle memleketimde sağlık bölümünden mezun olup atanamayan ve işsiz olan gençlerimizi eğitim verdikten sonra iş arkadaşı olarak kabul ediyorum. Bir ekip halinde Yüksekova’ya ümit olabiliyorsak bu durum benim için bir gurur kaynağı. Bu benim için sözcüklerle tarif edilemeyecek kadar güzel bir his. Gelecekte yeni şubeler açarak büyümeyi ve yurt dışına açılmayı hedefliyorum.

 
 

Fazile Yaşar