Önceliğimiz Özellikle Sarıyer Bölgesinde Lüks Konutlar, Villalar ve Konakları Seçkin Alıcılar İle Buluşturmak

Önceliğimiz Özellikle Sarıyer Bölgesinde Lüks Konutlar, Villalar ve Konakları Seçkin Alıcılar İle Buluşturmak Önceliğimiz Özellikle Sarıyer Bölgesinde Lüks Konutlar, Villalar ve Konakları Seçkin Alıcılar İle Buluşturmak

Forest Gayrimenkul Danışmanlık Kurucu Ortakları Kadir Özdoğan ve İlker Küçükoğlu, hizmet yelpazelerini ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı.  

Kadir Özdoğan ve İlker Küçükoğlu, gayrimenkul sektöründeki tecrübelerini hayata geçirdikleri “Forest Gayrimenkul Danışmanlık” ile en iyi hizmeti sunmak için çalışıyorlar. Ağırlıklı olarak Sarıyer, Zekeriyaköy, Kilyos gibi bölgelerde hizmet veren Kadir Özdoğan ve İlker Küçükoğlu, önceliklerinin lüks konutlar, villalar ve konakları seçkin alıcılar ile buluşturmak olduğunu belirtiyorlar. Yabancı uyruklu müşterilerinin de ağırlıkta olduğunu ve onlara vatandaşlık almaları konusunda da yardımcı olduklarını belirten Forest Gayrimenkul Danışmanlık Kurucu Ortakları Kadir Özdoğan ve İlker Küçükoğlu ile sundukları hizmetleri ve gelecek hedeflerini Fuat Paşa Yalısı’nın muhteşem ambiyansında Klass okurları için konuştuk.


Öncelikle sizleri tanıyabilir miyiz? Forest Gayrimenkul’ün hikayesi nasıl başladı?
Kadir Özdoğan: Ben yaklaşık 8 yıldır bu sektördeyim. Forest Gayrimenkul Danışmanlık’ı İlker Bey ile birlikte kurduk. Şu an iki ofisimiz var, bizim hedefimiz şubeleşmek. İstanbul’da bazı bölgeleri ayırıp, eğitimli bir kadro oluşturmak istiyoruz. Ağırlıklı olarak Sarıyer, Zekeriyaköy, Kilyos gibi bölgelerde çalışıyoruz. Ama tabi çalıştığımız bölgelerin dışındaki portföylerle de ilgilenebiliyoruz. Randevu ile çalışıyoruz ve her zaman doğru hizmeti vermek istiyoruz.


Müşterilerinizin sizi tercih etmesindeki sebepler nedir?
İlker Küçükoğlu: Bizim kazanmaktan kastımız, doğru hizmeti vermektir. Bizim önceliğimiz, müşteri memnuniyeti ve müşteri kazanmaktır. Biz müşterilerimizin satış sonrasına da odaklanırız. Bize gelen müşterilerimize öncelikle bizden ne istediklerini ve beklentilerini soruyoruz. Daha sonrasında satış sonrasında gerekli olan işlemler ile de biz ilgileniyoruz. Mesela anahtar kilidi değiştirmek, peyzaj düzenlemesi yapmak gibi hizmetlerimiz de var. Bunlardan herhangi bir ücret almıyoruz. Amacımız güven kazanmak ve müşterimizi her zaman memnun etmektir. Biz bir Gayrimenkul danışmanıyız ve gayrimenkul danışmanları, müşterilerin her sürecinde yanında olur. Bizim en çok önem verdiğimiz şey anlayışlı olup müşterilerimizi anlamak. Biz kendimizi terazi olarak görüyoruz. Hem satıcıyı hem alıcıyı düşünüyoruz. Her iki tarafın haklarını savunuyoruz. Son zamanlarda yabancı uyruklu müşterilerimizden de çok talep görüyoruz. Onlara ayrıca vatandaşlık almaları konusunda da yardımcı oluyoruz.

Peki, sadece ev üzerinde mi satışlar yapıyorsunuz? Yoksa arsa üzerine de yoğunlaşıyor musunuz?
K.Ö: Bizim önceliklerimiz lüks konutlar, villalar ve konaklar. Yalıda aktif değiliz. Ama arsada şu an yeni projeler geliştiriyoruz. Arsa üzerinde mimari ekibimiz var. Mesela çıplak bir arsanın üzerine projeler çizip, müşterilerimize sunuyoruz.

Yabancı yatırımcılarınıza vatandaşlık konusunda da yardım ettiğinizi belirttiniz. Bu konuda ne gibi süreçler izliyorsunuz?
İ.K:Yabancı uyruklu bir müşterimiz vatandaşlık almak istiyorsa, öncelikle nakit olarak 250 bin dolarlık bir yer alması gerekiyor. Kredili bir şekilde değil ama. Bunu devlet kabul etmiyor. Bunları sağladıkları zaman, süreçlerini başlatıyoruz, avukatlarımız takibinde oluyor. Avukatımıza pasaportunu iletiyoruz. Almak istediği konutu, tapu müdürlüğüne sunuyoruz. Bu süreçte yanımızda yeminli tercüman oluyor. Tapu alışverişinden sonra da vatandaşlığı hazır oluyor. Yaklaşık 1-2 ay içerisinde evrakları tamamlanıyor.


Sarıyer, Zekeriyaköy ve Kilyos gibi bölgelerde çalışmalar sürdürdüğünüzden bahsettiniz. Peki, bu bölgelere yatırım yapmak isteyenler için neler önerirsiniz?
K.Ö:Buralar, İstanbul Havaalanı bölgesinde. Özellikle Türk Hava Yolları personelleri çok büyük talep oluşturdu. Bundan 1-2 yıl önce İstanbul’da deprem oldu. Deprem sonrası çok talep gördük. Hala yoğunluğumuz devam ediyor. Zekeriyaköy’de ayrıca pandemi sebebiyle satışlar çok arttı. Apartmanlarda oturan insanlar, pandemi döneminde bahçeli evlerde oturmak istediler. Bunlar hala artmaya devam edecek. Zekeriyaköy aslında şehirden uzak değil. İstanbul Havaalanına 20 dakika kadar ilerideyiz. Bu bölge önceden de değerliydi. Ama değerini yakalayamamıştı. Şimdi gerçek değerini almaya başladı.

İnstagram: ilkerkucukoglu
                    kadrozdgn


 

İlker Küçükoğlu, Kadir Özdoğan