Op. Dr. Kerem Bıkmaz:Multimodal İnterdisipliner Çalışmalarıyla Hastalarını Sağlığına Kavuşturdu

Op. Dr. Kerem Bıkmaz:Multimodal İnterdisipliner Çalışmalarıyla Hastalarını Sağlığına Kavuşturdu Op. Dr. Kerem Bıkmaz:Multimodal İnterdisipliner Çalışmalarıyla Hastalarını Sağlığına Kavuşturdu

Kronik ağrılar ve omurga sorunlarının tanı ve tedavisi amacı ile kurulmuş Türkiye’nin ilk multidisipliner merkezi İstanbul Nörocerrahi ve Ağrı Merkezinin Kurucusu Op. Dr. Kerem Bıkmaz, yıl içerisinde kronik ağrılara uyguladığı tedavi yöntemleri ile hastalarının hayatlarında olumlu değişimler yaratarak 2022’ye büyük bir değer kattı.  

Amerika’da aldığı eğitimlerin ardından ağrı konusunda uzmanlaşarak “Hiçbir ağrı kalıcı değildir” sloganıyla binlerce hastayı sağlığına kavuşturan, 2009 yılında Kuzey Amerika Omurga- Omurilik Derneği’nin düzenlediği bel, boyun ve sırt ağrılarının cerrahi dışı tedavisi, omurga enjeksiyonları ile ilgili ileri kursları başarı ile tamamlayarak bu konudaki bilgi ve deneyimini arttıran Op. Dr. Kerem Bıkmaz, kurmuş olduğu INCA İstanbul Nörocerrahi ve Ağrı Merkezi’nde multi modern interdisipliner çalışarak hastalarını tedavi ediyor. Dünyaca ünlü Türk Beyin Cerrahı Prof. Dr. Gazi Yaşargil ile çalışma fırsatı bulan ve multimodal interdisipliner yaklaşım olarak adlandırdığı tedavi yöntemi ve ağrı bilimi konusundaki uzmanlığı ile omurga ve bel ağrılarını gidererek kişileri yeniden mutlu ve sağlıklı yaşamlarına kavuşturan Op. Dr. Kerem Bıkmaz, 20 yıllık mikrocerrahi, 15 yılı aşan ameliyatsız tedavilerde uluslararası deneyimi ile de meslektaşlarından büyük alkış topluyor. Ameliyatsız bel ve boyun fıtıklarının tedavisini Türkiye’de ilk uygulamaya başlayan ve nöroşirürjiyen olarak tanınan, kronik ağrıların tedavisinde patentli yaklaşım olan Ağrısız Yaşam Akademisi gibi birçok başarılı çalışmaya imzasını atan Kerem Bıkmaz, Amerika Birleşik Devletleri’nde Legacy Neurosurgery ve Darthmouth Hitcock Medical Center ile de iş birliğini devam ettirerek sağlık alanına büyük bir değer katıyor.

PEK ÇOK BİLİMSEL YAYINI VE KİTABI KALEME ALDI
41’i yabancı dilde olmak üzere 100’e yakın bilimsel yayını bulunan ve ‘kronik ağrı savaşçısı’ olarak da bilinen Op. Dr. Kerem Bıkmaz, kendisine gelen hastaların yüzde 99’unu savaşçı kimliği ile tedavi ederek büyük bir başarı oranı yakalıyor. Pek çok yazısı bulunan ve araştırmalarıyla bilime yön veren Kerem Bıkmaz aynı zamanda yazar kimliğiyle çıkardığı ‘Kerem Misali’ kitabıyla da okuyucuyla buluştu. Yüzlerce, binlerce hastanın ve hastalarının ailelerinin hayatlarına dokunarak birbirinden farklı hikâyeler biriktiren Op. Dr. Kerem Bıkmaz, “Bir tarafta doktor kimliğim var, bir taraftan da hayat okulunda belli bir noktaya gelmiş, belirli deneyimler kazanmış ve bu deneyimi kazanırken de üzüntüleri, sevinçleri, hüzünleri, mutlulukları, ayrılıkları yaşamış bir de insan olan Kerem Bıkmaz var. Bende bu deneyimler neticesinde bahsettiğim duygularla yazdığım, yüreğimin sesinin dile gelmiş hali olarak kitabımı çıkarttım.” diyerek kitabında nelere yer verdiğini dile getirdi. Multimodal interdisipliner bir yöntemle çalışıp hastaya özel bir tedavi yöntemi geliştirerek tedavilerini uygulayan ve hastalarının merkezinden mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlayan Op. Dr. Bıkmaz, araştırmaları, uyguladığı tedavi yöntemleriyle kişilerin hayatlarında olumlu bir etki sağlayarak 2022’ye büyük bir değer kattı.

 

Op. Dr. Kerem Bıkmaz

Op. Dr. Kerem Bıkmaz:Multimodal İnterdisipliner Çalışmalarıyla Hastalarını Sağlığına Kavuşturdu Op. Dr. Kerem Bıkmaz
Op. Dr. Kerem Bıkmaz:Multimodal İnterdisipliner Çalışmalarıyla Hastalarını Sağlığına Kavuşturdu Op. Dr. Kerem Bıkmaz