Romeo Bir Yana Her Şey Bir Yana

Romeo Bir Yana Her Şey Bir Yana Romeo Bir Yana Her Şey Bir Yana

daynNnite ve inNout markalarının kurucusu, başarılı modacı Eda Güzelcik, köpeği Romeo’nun hayatına girmesiyle hayvan sevgisi ile tanışan isimlerden oldu. Daha önceleri köpeklere karşı mesafeliyken sosyal medyada gördüğü bir fotoğrafla Morkie cinsi bir köpeğe adeta aşık olduğunu ve onu hemen sahiplenmeye karar verdiğini söyleyen Eda Güzelcik, Romeo’nun kendisine bundan üç sene önce kaybettiği annesinin hediyesi olduğuna inanıyor. Eda Güzelcik ile Yorkshire teriyeri ile Maltese karışımı özel bir ırk olan Romeo’ya karşı beslediği sevgiyi, Romeo’nun kendisi için ne anlam ifade ettiğini, onunla neler yaptığını Klass okurları için konuştuk.  

Eda Hanım, köpeğiniz Romeo ile aranızda eşine az rastlanır bir duygusal bağ var. Bize Romeo’dan bahsedebilir misiniz?
Romeo, Morkie cinsi bir köpek. Morkieler, Yorkshire teriyeri ile Maltese karışımı özel bir ırk. Romeo’yu iki buçuk aylıkken sahiplenmiştim. Yaklaşık 14 aydır benimle. Oldukça uysal, akıllı bir köpek. Ne öğretirseniz kolaylıkla öğreniyor. Asla tüy dökmüyor. Hiç kimseye saldırmayan, havlamayan inanılmaz derecede sevgi dolu bir hayvan. Romeo beni çok uğraştıracak bir köpek olsaydı belki de yapamayabilirdim. Sosyal medyada da fenomen olduğu için herkes ona hediyeler gönderiyor. Romeo’yu gören herkes köpek sahiplenmeye karar veriyor.

“GELİP KUCAĞIMA YATINCA ONU HEMEN ALMAYA KARAR VERDİM”
Bir köpek sahiplenmeye nasıl karar verdiniz?
Ben bugüne kadar köpek sevgisini anlayabilen bir insan değildim. Köpek almak gibi bir niyetim de yoktu. Pandemi öncesinde sosyal medyada köpeklere bakar hale geldim. Yine sosyal medyada gezinirken Romeo’nun küçüklük fotoğrafına denk geldim ve ona adeta aşık oldum. Sonra başka Morkielere de bakmaya başladım. Bir yandan da çok büyük bir sorumluluk gerektirdiği için ona bakamayacağımı düşünüyordum. Bu kaygılarla Romeo’ya bakmaya gittim. Gelip kucağıma yatınca onu hemen almaya karar verdim. Onu eve getirdiğimde babamın haberi yoktu. Babam öğrendiğinde ilk başta tepki gösterse de şu anda Romeo’yu herkesten çok o seviyor.

“ROMEO, O KADAR İYİ HUYLU Kİ ONUN İÇİN ‘ANNEM GÖNDERDİ’ DİYORUM.”
Romeo sizin için ne anlam ifade ediyor?
Ben üç sene önce annemi kaybetmiştim. Romeo, o kadar iyi huylu ki onun için ‘annem gönderdi’ diyorum. Bence Romeo bana annemin bir hediyesi. Beraber uyuyoruz, her yere beraber gidiyoruz. Bir heybesi var. Benimle alışveriş merkezine de geliyor, yemeğe de. Kucakta olduğu müddetçe her yere gidebiliyor. Tuvalet eğitimini zaten almıştı. Hasta olmadığı sürece hiçbir sıkıntısı yok ama onunla vakit geçirdikten sonra neden insanlara karşı bu kadar güvensiz olduğumu bir kere daha anladım. Romeo bir yana, her şey bir yana. Romeo ile bir nevi anneliği de tattım. Geceleri uyanıp nefes alıp almadığına bakıyorum.

“ROMEO’NUN KENDİSİNE AİT BİR GİYSİ DOLABI VAR”
Onunla neler yapıyorsunuz?
Her gün yürüyüşe çıkıyoruz, benimle her gün işe ve alışverişe geliyor. Onu bazı yurt dışı seyahatlerime de götürebiliyorum. Romeo’nun kendisine ait bir giysi dolabı, kendi logosundan oluşan askılıkları ve kendisine ait özel kıyafetleri var. Ben genel olarak giyime ve modaya çok düşkünüm. Romeo da benim gibi çok süslü, çok bakımlı. Kendisine ait inanılmaz kıyafetleri var.
 

Eda Güzelcik