Saç Ekimi, Mücevherat Ustalığından Daha Önemli Bir İştir

Saç Ekimi, Mücevherat Ustalığından Daha Önemli Bir İştir Saç Ekimi, Mücevherat Ustalığından Daha Önemli Bir İştir

Dr. Terziler Exclusive Haır Clinic Kurucusu Dr. Servet Terziler, yeni kiliniğinde vereceği hizmetleri Klass’a anlattı.  

Saç ekiminde alanında en iyi isimlerden biri olan, aldığı ödüller ve uyguladığı başarılı operasyonlarla uluslararası arenada da Türkiye’yi başarıyla temsil eden Dr. Servet Terziler, yaklaşık 50 Milyon TL harcayarak büyük bir yatırıma imza attı ve ‘Dr.Terziler Exclusive Hair Clinic’ isimli yeni kliniğini kurdu. Yoğun mesai harcayarak saç ekiminin şampiyonlar liginde hizmet verme anlayışıyla yüksek kalitede bir hizmet sunan Dr.Servet Terziler, en güncel teknoloji ve yöntemleri de takip ederek kliniğine getirdi. Kalite bilinci oluşmuş, alanında uzman isimlerle çalışan, saç check-up ve saç genetik testleriyle kişiye özel tedavi programlarını yeni merkezinde uygulayan Dr. Servet Terziler ile yeni kliniğini kurma hikayesini, sunduğu hizmetteki yenilikleri ve kliniğinde bulunan son teknolojik cihazların özelliklerini Klass okurları için konuştuk.


Servet bey, Pandemi dönemi olmasına rağmen yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırımla “Dr. Terziler Exclusive Hair Clinic” i kurarak  büyük bir yatırımla Türkiye’ye değer kattınız. Bu yatırımı yapmaya nasıl karar verdiniz?
Çok sevdiğim bir Çin atasözü der ki; “Krizler fırsatlara gebedir.” Her krizde büyük fırsatlar vardır. Ben hayatım boyunca bulutu değil bulutun arkasındaki güneşi görmeyi ders edindim. Krizi değil krizden sonra meydana gelecek fırsatları görmeye çalıştım. Dolayısıyla benim için kriz gelip geçicidir, bir gün mutlaka biter. Ticareti, hekimlik hayatımın 30 yılını devirdiğim bu dönemde dünya insanına mücevherat ustası titizliğinde bir saç ekim hizmetini sunduğum için ve insanların en büyük aksesuarı olan saçı geri kazanma isteği artarak devam edeceği için bu dönemi büyük bir fırsat olarak gördüm. Bu dönemde özellikle insanlar yatırım yapmadıkları için yatırım maliyeti de düşüyor bende aslında bunu değerlendirdim. Kendi kliniğime yaklaşık 50 milyonun üzerinde bir yatırım yaptım.


Yeni kliniğinizde hangi hizmetleri sunacaksınız?
Merkezimize, özellikle dünya insanları robotla saç ekim, mücevherat ustası titizliğinde manuel saç ekimi gibi kalifiye bir hizmet almak için geliyorlar. Zaten 20 yıla yakın saç ekimi konusunda hem yurt içinde, hem yurt dışında çok fazla misafir ağırladım. Misafirlerimin artarak devam edeceğini düşünüyorum. Kliniğimde saç ekimi yapmadan saçı çoğaltacak tedavi protokolleri uyguluyorum. Kişinin tükürüğünden genetik saç dökülme kodlarını bulup genden kişiye özel serumları geliştiriyorum. Bu yöntem dünyada çok fazla bilinen bir yöntem değil. Bu serumları insanlar doğru bir şekilde uyguladıkları anda saç ekimi yapmadan saçlarında çoğalmayı görebiliyorlar. Bu çok önemli bir tedavi. Özel saç serumları ve kişiye özel lazerleri beraber kullandığımız zaman hem saç dökülmesini durdurup hem de saç çoğalmasını sağlayabilecek bir sistem kurduk. Şu anda neredeyse 3 erkekten 2’si az ya da çok, hanımlarda ise 2 hanımdan 1’i az ya da çok bir saç problemine sahip. Bizim ise buradaki en büyük gücümüz saçları daha kaliteli, canlı ve parlak hale getirebilecek kişiye özel tedavi protokollerini geliştirerek sunmamız. Bunun yanında biz insanlar artık yaş alıp yaşlanmak istemiyoruz. Bunun içinde ozon terapiyi sunuyoruz. Yurt dışından özellikle Almanya ve Amerika’dan insan enerjisini arttıran, yaşlanmasını yavaşlatan, bağışıklık sistemini güçlendiren özel serumlar ülkemizde uygulanmaya başlandı. Burada üç ana konseptte kişiye özel bir saç ekimi, kişiye özel saç tedavileri ve kişiye özel anti aging hizmetini vermeye başladık.

Sizi Türkiye’ye ilkleri getiren hekim olarak tanıdık. Yeni kliğinizde hangi teknolojileri sunacaksınız? En yeni teknolojiler neler?
DHİ tekniği denilen direk kalemle saç ekiminin yapıldığı, son birkaç yıldır insanların öğrendiği bir sistemin robotunu geliştirdik. Buna robotik DHI teknik sistemi diyebiliriz. Bu robotik DHİ tekniğinde insanlar kendi saçlarının ekildiğini özel monitörizasyon sistemi sayesinde an be an takip edebiliyorlar. Hastalarımızı monitörize ettiğimiz için an be an sağlık durumunu takip ediyoruz. Ayrıca bütün fotoğrafları bilgisayara yükleyip istediğimiz zaman ulaşabileceğimiz bir sistem geliştirdik. Ve özel sistemin içinde DHİ kalemlerinin geçtiği bir yapı meydana getirip orada ultraviyole ışınlarıyla kökten asla mikrop kapmasına izin vermeyecek bir sistem kurguladık. DHİ kalemleri nakliye bölümünde geçerken robotik sistem içinde prp özel menstrual sıvılarıyla daha hastaya ekim yaparken saçları da güçlendiriyoruz. Ergonomik yapısı sayesinde bir anda hasta başında iki tane uzmanın çalışabileceği bir sistem geliştirdik. Dolayısıyla robotik DHİ tekniği hastalara hız bakımından iki kat daha hızlı, kalite bakımından ise en az birkaç kat kaliteli hizmet almasını sağlayacak.

Bugüne kadar VIP anlamda 20 binden fazla hastanın saçını ekmiş bir hekim olarak mücevherat ustası titizliği ile hizmetlerinizi sunuyorsunuz. Sizin açınızdan bunun sırrı nedir?
Özellikle son birkaç yıldır saç ekimi yaparken bir aydınlanma yaşadım. Hanımlar pırlanta yüzüklerini mutlulukla, keyifle taşırlar. İnsanların saçına baktığımda dedim ki bu saçlar bence kesinlikle insanlar için bir pırlantadan daha değerli. İnsanların başına taktıkları paha biçilemez bir taç. Ve bunları yaparken de gerçekten çok daha sanatsal boyutu ileri boyutlara taşıyacak şekilde yapmak istedim. Hatta bizim yaptığımız işin mücevherat ustalığından daha önemli bir iş olduğunu düşünüyorum. Meslektaşlarımla bir araya geldiğimiz toplantılarda biz saç ekimci değiliz mücevherat ustalarıyız dedik. VIP ekibimle birlikte saç köklerini sanki madenden mücevher çıkarır titizliğinde, canlı ve çok hassas bir şekilde çıkarıyoruz. Kanalları açarken sanki bir montür yapar gibi işlemlerimizi yapıyoruz. Arkadan aldığımız mücevherleri de montürler gibi montürlemeye başladık. Yaptığımız işten aldığımız keyif arttı. Kalitemiz zaten iyiydi, katlanmaya başladı. Hastalar bu kaliteyi çok yoğun bir şekilde anlamaya başladı. Türkiye’de eğitim konusunda değerli duayen dostlarımdan birinin saçını ektim. Kendisi, “Sen gerçekten mücevherat ustası olmuşsun. Dokunuşlarını hissettim ve aynada yaptığın işe baktım. Mücevherleri nasıl yerleştirdiğini hayranlıkla izledim” dedi.

Ekibinizi oluştururken nelere dikkat ettiniz?
Birebir onları eğittim ve tüm süreçleriyle yakından ilgilendim. Tıpkı bir usta-çırak ilişkisi gibi. Ama iki tane meziyet ararım ben ekibimde. Birincisi ekibim çok mutlu olmalı. Ben yüzü gülmeyen ekiple çalışmam. Çok pozitif olmalı ama bir o kadar da işini yaparken tamamen detay ve kalite odaklı olmak zorunda. Ekibimden güzel işler değil muhteşem işler yapmasını beklerim. Bu bakış açısıyla yaptığımız işlerde de çıkan sonuçlar bizi mutlu eder.

Dr. Terziler Exclusive Hair Clinic’in yeni şubeleri olacak mı ya da yurt dışında şube açmayı düşünüyor musunuz?
Türkiye’de büyümeyi butik bir şekilde devam ettirmek istiyorum. Yaklaşık iki yıl buranın istediğim şekilde ilerlemesini bekliyorum. 2024 yılında kısmetse Dubai’de, 2025-2026 yılında da Londra’da açarak tamamen klinik zinciri olacak bir boyuta getirmek en büyük hedeflerim arasında.
 

INSTAGRAM: drterziler


 

Servet Terziler