Saç Ekiminde Başarının 5 Sırrı

Saç Ekiminde Başarının 5 Sırrı Saç Ekiminde Başarının 5 Sırrı

Smile Hair Clinic Kurucu Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan, saç ekiminde başarı faktörlerini Klass’a anlattı.  

Aynaya baktığınızda yüzünüz gülüyorsa saç ekiminiz başarıya ulaşmış demektir. Yüz güldüren saç ekimini gerçekleştirmek kolay mı? Kurduğunuz hayallerin sukutuhayale uğramaması için saç ekimi adımını atmadan önce sizleri nelerin beklediğini iyi bilmeniz gerekiyor. 10 yıldır Türkiye’de ve dünyada görsel estetikte doğal görünümü yakalayabilecek saç ekimi konusunda çalışmalar yürüten Smile Hair Clinic Kurucu Ortağı Dr. Mehmet Erdoğan, saç ekimi operasyonunun başarılı olmasının 5 sırrını Klass’a anlattı.

UZMAN BİR DOKTOR VE KLİNİK SEÇİN
Saç ekimi için gerek Türkiye’ye yurt dışından gelenler gerek ise yurt içinde saç ekimi düşünenler klinik araştırmasını çoğunlukla internet üzerinden yapıyor. İnternette yapılan araştırmalarda da görseller ve yazılanlar üzerinden bir karara varılıyor. Oysa klinik seçiminde bakılacak ana kriter operasyonu yapacak kişinin hekim olmasıdır. Ne yazık ki günümüzde pek çok klinik hekimlerle değil teknisyenlerle saç ekimi yapıyor. Onun için hastaların kendilerine saç ekimi yapacak kişinin hekim olduğundan mutlaka emin olmaları, içlerinde en ufak bir şüphe varsa diploma istemeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra klinikte daha önce işlem yaptıran hasta yorumlarının da yol gösterici olduğunu unutmamak önemli.

GERÇEKÇİ BEKLENTİYE GİRİN, VAATLERE KANMAYIN
Bazı hastalar saç ekimi operasyonunu ‘yoktan var etmek’ gibi düşünüp aşırı bir beklenti içine girerler. Kendilerine anlatılan gerçekleri duymak istemezler ve sonunda mutsuz olurlar. Bu nedenle ilk başta beklentilerinizi gerçekçi bir temele oturtmanız gerekiyor ki sonradan mutsuz olmayın. Burada bazı kliniklerin hasta beklentilerini de geçerek hep daha fazlasını vadettiklerini de hatırlatmalıyım. Oysa saç ekiminde sonuçların görülmesi zaman alır. Aylarca bekleyen hasta vadedilen sonucu göremeyince yine mutsuz olur. Bunun önüne geçmek için hastaların kendi saç kayıplarıyla ilgili bilgilenmesi, araştırma yapması, geçmiş örnekleri incelemesi yanıltıcı bilgilere karşı kalkan görevi görür.

UYGUN BİR ADAY MISINIZ?
Fue saç ekimi her saç dökülme tipinin çaresi değildir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin aile hikâyesinin ve ayrıntılı tıbbi geçmişinin hekim tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi, başarılı bir sonuç için etkilidir. Bazı hastalıklar da yapılan ekiminin sonucunu doğrudan olumsuz etkiler. Hekimin gerekli gördüğü takdirde ek tetkikler istemesi ve saç ekimine uygun olup olmadığınızı belirlemesi gerekir.

DOĞRU PLANLAMA, DOĞRU SONUÇ
Saç ekiminde güzel ve doğal bir sonuç elde etmek için belirli bir yoğunluğa ulaşmak şarttır. Planlama aşamasında hastanın ısrarı ya da doktorun yanlış hesabıyla ekim yapılacak yüzey alanının gerekenden düşük yoğunluğa sebep olacak şekilde geniş olarak belirlenmesi ne hastayı ne de hekimi mutlu eder. Bu nedenle işlem yapılacak alanla ilgili doğru bir planlama yapılması bizi de doğru sonuca ulaştırır.

OPERASYON KADAR ÖNEMLİ: BAKIM DÖNEMİ
Fue saç ekiminden sonraki bir aylık dönem, en az işlemin kendisi kadar önemlidir. İyi bir saç ekimi kliniği, hastalarını bakım dönemiyle ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirir. Biz de hastalarımızı operasyon öncesinde olduğu gibi sonrası dönemiyle ilgili de bilgilendiriyoruz ve süreçlerini takip ediyoruz. Yıkama işleminin nasıl yapılması gerektiğini tüm ayrıntılarıyla aktarıyor, yolunda gitmeyen en ufak bir şeyde yanlarında oluyoruz. Bakım döneminde hayata geçirilen uygulamalar, başarılı bir saç ekimini destekler.

İNSTAGRAM: drmehmeterdogan

                            smilehairclinic

Mehmet Erdoğan