Saç Ekiminin Bir Mevsimi Yok, 12 Ay Rahatlıkla Saç Ekimi Yaptırabilirsiniz

Saç Ekiminin Bir Mevsimi Yok, 12 Ay Rahatlıkla Saç Ekimi Yaptırabilirsiniz Saç Ekiminin Bir Mevsimi Yok, 12 Ay Rahatlıkla Saç Ekimi Yaptırabilirsiniz

Doctors Hair Center Medikal Direktörü Yeşim Alkan, yaz mevsiminde saç ekimi yapmanın avantajlarını Klass'a anlattı.  

Tecrübeli doktorları ve alanında uzman ekibi ile saç ekimi konusunda güvenilen ve tercih edilen merkezlerin arasında yer alan Doctors Hair Center, danışan memnuniyeti ve ilgili personeli ile de ön plana çıkıyor. Hasta güvenliğini her şeyden çok önemseyen ve bütün uygulamalarını bu prensip doğrultusunda gerçekleştiren merkez, bu zamana kadar yurt dışından gelen sayısız hastaya saç ekimi yaparak bu alandaki başarısını ve yetkinliğini uluslararası alana taşıdı. Kliniğin Medikal Direktörü Yeşim Alkan ile Doctors Hair Center'ın farkını, ekim işlemi sonrasında yapılmaması gerekenleri, saçların ne kadar sürede ideal görüntüsüne kavuştuğunu ve yaz mevsiminde saç tedavisi yaptırmanın bir sakıncası olup olmadığını Klass okurları için konuştuk.


Yeşim Hanım, insanların yaz mevsiminde saç ektirmekten çekindiğini görüyoruz. Yaz mevsiminde saç ekimi yapılmasının bir sakıncası var mıdır?
İnsanların aklında yıllardır bu konuda bir ön yargı var. Bize de bu konuyla ilgili çok sık soru geliyor. Sanılanın aksine saç ekiminin bir mevsimi yok. Saç ekimi her mevsim yapılabilir. İnsanların en çok korktuğu şey tatil planlarının bozulması. Elbette saç ekimi yapılır yapılmaz tatile gitmek mümkün değil. Ekim sonrasında on gün kadar kabuk tutma, temizlenme süreci oluyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra kişiler tatile çıkıp denize girebilirler. Tuzlu su yara iyileşmesinde çok etkilidir. Güneşin altında uzun süre kalmadan, şapkalarını takarak tatilinizi tamamlayabilirsiniz. Bu anlamda yaraların iyileşmesi adına yazın saç ekimi yapmak daha avantajlı. Haziran ayında saç ektiren bir kişi kışın saçlarını artık tarayabilecek duruma geliyor.


Yaz mevsiminde saç ekimi yaptıran bir kişi uygulamayı takip eden süreçte saçlarını korumak için neler yapmalı?
Kişilerin öncelikli olarak yapmaları gereken şey kafalarını direkt güneş ışığından korumak. Bunu şapka takarak kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bunun dışında özellikle yapılması gereken herhangi bir şey yok. Ekimden sonraki ilk on gün içerisinde suya girilmemeli. Ondan sonraki süreçte kişi istediğini yapma konusunda tamamen özgür.

Saç ekimi yaptıktan sonra kişinin saunaya girmesinde veya spor yapmasında herhangi bir sakınca var mı?
Saç ekiminden sonraki ilk iki haftada bu tür aktiviteleri önermiyoruz. Hatta sauna söz konusu olduğunda bu süre 20 güne çıkabilir. Çünkü aşırı sıcak kan akışının hızını değiştirecektir. Ağır sporlar da kan basıncının dengesini bozacağı için bu tür sporlardan da bu süre zarfında uzak durulması gerektiğini söylüyoruz.

Saçlar ekim işleminden ne kadar süre sonra ideal görüntüsüne kavuşuyor?
Ekilen saçların uzaması altı ayı buluyor. İlk üç ayda kişinin saçları sürekli dökülür. Biz saç derisine bir nevi tohum bırakıyoruz. Bizim bıraktığımız bu küçük tohum daha sonrasında saça dönüşüyor. Saçın ideal görüntüsüne kavuşması canlı hücre nakli yaptığımız için 9 ayı bulabiliyor. Biz hastalarımızı uyguladığımız işlemlerden sonra da takip etmeye devam ediyoruz. Burada saçını ektiren hastalar rutin olarak her on beş günde bir telefonda aranırlar.

İnsanlar neden Doctors Hair Center'ı tercih etmeliler?
İstanbul'da saç ekim sektöründe büyük bir rekabet, adeta bir karaborsa var. 2500 saç ekim merkezinin yüzde 70'i ruhsatsız. Doctors Hair Center'ın seçilmesinin en büyük sebebi kliniğimizin düzenli olarak devlet tarafından denetleniyor olması ve elimizde tüm yetki belgelerinin bulunuyor olması. Bünyemizde aynı zamanda plastik cerrah ve medikal estetik doktoru var. Ekibimizdeki herkes yetkili ve sertifikalı. Bütün bunlar hasta güvenliğini maksimuma çıkarıyor. Bizde hasta güvenliği her zaman birinci planda.


Bu yaz sezonu merkeziniz açısından nasıl geçiyor?
Aşılanmanın arttığı bu dönemde yabancı turistler estetik ve tatil için ülkemize gelmeye başladı. Türkiye aşı konusunda birçok dünya ülkesine göre nüfusa oranla en hızlı aşılama yapabilen ülkeler arasında. Bu durum ülkemize sağlık konusunda duyulan güveni artırdı. Doctors Hair Center ve Nişantaşı Polikliniği olarak Plastik Cerrah Dr. Toygar Ünveren ve Medikal Estetik Doktoru aynı zamanda da Mesul Müdür Dr. Aziz Kılıç ile birlikte başarılı işlemlere imza atmaya devam ediyor, ülkemizi dünyanın her yerinde temsil ediyoruz. Devletten aldığımız destek sayesinde klinik olarak 154 ülkede Türkiye’yi temsil etme fırsatımız olduğu için gururluyuz. Medikal direktörlüğünü üstlendiğim bu kliniğin her geçen gün daha da büyümesi ve ülkemize turizm konusunda katkı sağlaması beni gururlandırıyor. Tüm bu çalışmalarımızı sürdürürken bize her zaman destek olan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Serdar Dağ’a teşekkürlerimi sunuyorum.

İNSTAGRAM: doctorshaircenter


 

Yeşim Alkan