Sağlıklı ve Yenilenmiş Bir Ciltle Tatile Çıkın

Sağlıklı ve Yenilenmiş Bir Ciltle Tatile Çıkın Sağlıklı ve Yenilenmiş Bir Ciltle Tatile Çıkın

Dr. Serpil Doğrul, genç ve sağlıklı bir cildin sırlarını Klass’a anlattı.

Dünyagöz Estetik bünyesinde gerçekleştirilen estetik uygulamalarla, danışanların genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmasına yardımcı olunuyor. Cilt sağlığı konusunda en önemli faktörün nem olduğunu ve bu yüzden bol miktarda su içilmesi gerektiğini söyleyen, uyguladığı mezoterapi işlemiyle danışanların cilt altı dokusunun etkili bir şekilde nemlenmesini sağlayan Dr. Serpil Doğrul ile yaz tatilinde cildimizi korumanın yollarını Klass okurları için konuştuk.


Serpil Hanım, yaz dönemine girilirken cildimizin genç ve sağlıklı kalması için nelere dikkat etmeliyiz?
Bilindiği gibi, çevre kirliliği ve küresel ısınmadan dolayı güneşten gelen ultraviole ışınlarının zararlı etkilerini süzen ozon tabakasında oluşan hasarlar yüzünden seyrelmeden gelen bu ışınlar, cildimize de ciddi zararlar veriyor. Öncelikle yüzümüzü korumak adına yaz-kış güneş koruyucu kullanmalıyız. Minimum 30 faktör olmak üzere, yaz aylarında her dört saatte kişilerin yüzlerine güneş koruyucu uygulamasında fayda var. Biz, tatile gidecek danışanlarımıza öncelikle mezoterapi ve botoks işlemlerini öneriyoruz. Bu işlemle onların cilt altı dokusunu nemlendiriyoruz. Bu sayede ciltlerinin yaz mevsiminin koşullarından kaynaklanan kurutucu etkisinden zarar görmelerini engelliyoruz. Botoks ile cildimizde güneşe bağlı kırışıklık oluşmasını azaltıyoruz.

Sizler Dünyagöz Estetik’te ne gibi işlemler gerçekleştiriyorsunuz?
Dünya Göz Estetik’te cilt yenileme ve mezoterapi ağırlıklı olarak çalışıyoruz. Cilde yaptığımız sıkılaştırıcı ve canlandırıcı uygulamalarla güzel sonuçlar elde ediyoruz. Dudak dolgusu, yanak dolgusu ya da gıdı eritme işlemleri de yapıyoruz. Bunların yanında yoğunlukla uyguladığımız botoks işlemi de var. Botoks, kaş arası ve göz çevresi kırışıklıklarını bloke ediyor. Yüz, göz bölgesi uygulamalarımızın yanında dekolte ve boyun bölgeleri de uygulama yaptığımız alanlar.

Mezoterapi işlemi nasıl gerçekleştiriliyor?
Mezoterapi işleminde küçük iğnelerle cilt altına hyalüronik asit bazlı, içeriğinde farklı ürünler olan özel steril solüsyonları uyguluyoruz. Hasta bu süreçte bol miktarda su da içtiğinde nem oranını oldukça artırıyor. Nem oranı yüksek olan bir ciltte kırışıklıklar meydana gelmiyor. Böylelikle cilt daha parlak bir görüntüye ve yoğun bir neme kavuşuyor.

Estetik işlemlerin dışında kişiler cilt sağlığını korumak için nelere dikkat etmeliler?
Sağlıklı bir cilt için öncelikle doğru bir şekilde beslenmemiz gerekir. Doğru beslenmeyen, mavi ekrana uzun süre maruz kalan, nikotin ve kafeini çok tüketen bireylerin cildi de bu durumdan etkilenmektedir. Beslenmede ise dikkat edilmesi gereken gıdaların içeriğidir. Bunun dışında danışanlarımıza bol miktarda su içmelerini ve yaz döneminde ciltlerinin yıpranmasını azaltmak için havuza girdikten sonrası ciltlerindeki kloru arındırmalarını öneriyoruz. Düzenli cilt bakımlarını da ihmal etmemeleri gerekiyor.

INSTAGRAM: dünyaestetik
 

Serpil Doğrul