Sapphire Fue Yöntemi Yurt Dışından Gelen Kişiler İçin Çok Büyük Bir Avantaj

Sapphire Fue Yöntemi Yurt Dışından Gelen Kişiler İçin Çok Büyük Bir Avantaj Sapphire Fue Yöntemi Yurt Dışından Gelen Kişiler İçin Çok Büyük Bir Avantaj

Hairestetik Turkey By Engin Sönmez Genel Koordinatörü Engin Sönmez, Sapphire Fue yöntemini ve saç ekimi alanındaki son teknoloji hizmetlerini Klass’a anlattı...  

Hairestetik Turkey By Engin Sönmez Genel Koordinatörü Engin Sönmez, başarılı bir özgeçmiş, engin bir tecrübe, kişiye uygun saç şekilleri, kök ve saç analizleri, yüksek ve yeterli donör çalışması, hastane ortamında steril koşullarda hizmet sunmak, ulaşım ve konaklama hizmetlerinin kaliteli olması gibi birçok etken sayesinde hem yurt içinde hem de yurt dışında adından övgüyle söz ettiriyor. Kişilerin isteğine bağlı olarak farklı yöntemler sunan Engin Sönmez, birçok ünlü tarafından da tercih edilen bir isim. Yaptığı saç ekim uygulamalarıyla kişiye doğal bir görünüm kazandırmayı öncelikli hedef edinen Hairestetik Turkey By Engin Sönmez Genel Koordinatörü Engin Sönmez, yeni ve gelişen teknolojiye entegre sistemiyle danışanlarına ağrısız bir uygulama seçeneği sunuyor. Yeni uygulamalara ve sağlık turizmindeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Engin Sönmez, Sapphire Fue Yöntemi ile ağrısız saç ekim uygulamasını ve alanındaki yenilikleri Klass’a anlattı.

Engin Bey, öncelikle “Hairestetik Turkey By Engin Sönmez” olarak sunduğunuz kişiye özel saç ekiminden bahseder misiniz?
Saç ekiminde kullanılan yöntemleri kişiye özel, kişilerin isteğine bağlı, saçlı ve saçsız bir şekilde uygulayan bir merkeziz. Estetik alanında insanların bu ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Açıklık kişiye göre değişiyor. Kişinin saç ekimini kapatabilecek kadar ihtiyacımız olan greft sayısı yeterli ise ense bölgesini kazımadan saç transfer işlemini yapıyoruz. Yani herkes tarafından kullanılan tekniklerin yanı sıra hem kanal açmadan “dhi choi” ve traş etmeden ense bölgesinden greft alımı yapıyoruz. Hairestetik Turkey By Engin Sönmez olarak kişinin günlük yaşamını etkileyecek korku ve huzursuzlukların önüne geçebilecek tekniklerimiz ile kişiye özel saç ekimi tedavilerimiz mevcut.

“İNSANLARIN MUTLULUĞUNU ÖN PLANDA TUTUYORUZ VE YAPTIĞIMIZ İŞE TİCARİ OLARAK BAKMIYORUZ”
Engin Bey, Hairestetik Turkey By Engin Sönmez olarak yurt içi ve yurt dışında birçok kişiye hizmet veriyorsunuz. Tercih edilme sebebinizi ve sağlık turizmi ile ilgili çalışmalarınıza ne gibi yenilikler eklediğinizi öğrenebilir miyiz?
Beni tercih etmelerinin birçok sebebi var. Öncelikle burada saçın insanların estetik görüntüsü için çok önemli bir aksesuar olduğu ciddiyetiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra başarılı bir özgeçmiş, engin bir tecrübe, kişiye uygun saç şekilleri, kök ve saç analizleri, yüksek ve yeterli donör çalışması… Aynı zamanda hastane ortamında steril koşullarda hizmet sunmak, ulaşım ve konaklama hizmetlerinin kaliteli olması gibi birçok etken de sıralayabiliriz. En önemli tercih edilme sebebim de hastanın bize ulaşmasından ülkesine dönüşüne kadar kendini rahat ve özel hissetmesini sağlayan profesyonel bir ekiple çalışıyor olmam. İnsanların mutluluğunu ön planda tutuyoruz ve yaptığımız işe ticari olarak bakmıyoruz. Çünkü danışan misafirlerimizi ne kadar mutlu edersek biz de o kadar mutlu olup kendimizi geliştiriyoruz ve yeniliyoruz. Danışanlarımızın artması ve tercih ediliyor olmamız da bunun bir göstergesidir. Her zaman kendini geliştirme ve yeniliklere ayak uydurma hedefiyle çıktığımız yolda sağlık turizmindeki kalitemizi arttırarak kendimize yenilikler kattık. Organizasyon planlama işlemlerimiz kusursuz bir şekilde devam ederken buradan misafirlerimizin daha ağrısız ve daha çabuk bir şekilde ayrılması için işlemlerini dünya teknolojisine entegre bir şekilde ayak uyduruyoruz. Hairestetik Turkey By Engin Sönmez olarak TURSAB onaylı acentelerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke turizmine daha etkili olabilecek şekilde çalışmalarımızı arttırıyoruz.

Ağrısız işlemler sürecinde Hairestetik Turkey By Engin Sönmez’de hangi uygulamalar yer alıyor?
Saç ekimlerimizde kişinin yüz ve kafa yapısına en uygun doğal görüntüyü yakalamaya çalışıyoruz. Fue Yönetimi, kalem tekniği (DHI), manuel punch kullanımını zaten sürdürüyorduk şimdi ise Hairestetik Turkey By Engin Sönmez ailesine Sapphire Punch uygulaması katıldı. Sapphire Punch ile ekim yapacağımız kanalları açarken izi belli etmeyen kaliteli sapphire taşlar kullanıyoruz. İğneye ihtiyaç duyulmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jel sistemi, enjektör iğnesi ile yapılan lokal anesteziye göre daha geniş alana yayarak uyuşma alanında daha homojen bir yayılma sağlayarak etkisini arttırıyor. İğne korkusu olan ve bu sebepten dolayı saç ekimi yaptırma konusunda tereddüt yaşayanlar bu yöntem sayesinde operasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. Artık Sapphire Fue Yöntemi ile ağrısız bir şekilde saç ekimi işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz.


“SAPPHIRE FUE YÖNTEMİ YURT DIŞINDAN GELEN KİŞİLER İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR AVANTAJ”
Sapphire Fue’nın avantajları nelerdir?
Yara yeri çok hızlı iyileşiyor. Açtığımız küçük kanallar diğer uygulamalara göre daha çabuk kapanıyor. Doğal sonuçlar elde etmek için başladığımız uygulamalarımızda bu özel teknikleri uygulayarak başarımızı, kalitemizi daha fazla ön plana çıkarmış oluyoruz. Sapphire Fue yöntemi yurtdışından gelen kişiler için de çok büyük bir avantaj. Yurt dışından gelen kişiler burada geçirecekleri kısa süreyi ağrısız ve acısız geçirebiliyor ve sosyal hayatına çok daha erken dönebiliyorlar.

Doğal görünümlü saçlar yapıyorsunuz? Bunu yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?
Öncelikle ön saç çizgisi oluşturulurken kişinin açıklığı, verici bölgeden alınan greftlerin miktarı, kişinin yaşı ve beklentileri dikkate alıyoruz. Saç köklerinin beslenebilmesi için saç köklerinin yerleştirileceği mikro kanalların ekilecek olan greftlerin çapında olması da dikkat ettiğimiz bir husus. Saç köklerinin yerleştirileceği mikro kanalların açılarını dökülme olmadan önceki mevcut olan saçların yönünde açıyoruz. Verici bölgeden alınan saç köklerinin çapı ve uzunluğu hesaplanarak, kanal açmak için kullanılan lateral slitin çapı ve uzunluğunu ayarlıyoruz. Ve burada kişiye özel kanal açıcılar kullanılmalıdır. Bir ekimin doğal olup olmadığı en çok saç çizgisine bakarak anlaşılır. Bu nedenle uygulanan saç çizgisi ekimin en önemli aşamalarındandır. Erkeklerde hafif V şeklinde gelen doğal bir saç çizgisi vardır ve bu saç çizgisi her kişide farklı bir yön bulunmaktadır. Başarılı bir ekimde bu yöne dikkat edilerek doğal saç çizgisi oluşturuyoruz.

Normalde saç ekiminin ardından insanlar bir süre sosyal hayatına devam edemiyor. Sizin bu konudaki çözümleriniz nelerdir?
Hastalarımızın normal hayatından kopması için bir neden göremiyoruz saç ekimi sürecinde dikkat edilmesi geren hususlar dışında yerli ve yabancı misafirlerimiz diledikleri gibi gezip normal hayatlarını sürdürebilirler, iş hayatlarına dönebilirler.

Saç ekiminin dışında hangi işlemler tercih ediliyor. Bu işlemlerde nelere dikkat ediyorsunuz?
Saç ekimi dışında; Prp, Mezoterapi, Saç Lazeri ve klinik ürünler ile saçların sağlığı ve doğal güzelliğe kavuşması destekleniyor. Bu işlemlerde düzenli tedavi protokolü en başta dikkat edilmesi gereken bir husus. Saç dökülmeleri, zayıf ve güçsüz saç telleri gibi birçok sorunda erkek ve kadın hastalarımıza kişiye özel uygun bir tedavi protokolü düzenliyoruz ve tedaviye başlıyoruz.

Süreklilik neden önemli?
Tek seferde yapılan hiçbir uygulama veya ilaç olumlu sonuç vermez. Vücudun bu tedaviye cevap vermeye başladığını görmemiz için en az üç ve üstü işlem uygulaması gerekmektedir.

 

Engin Sönmez